Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polička, Hradebni Světlé Vycepni 10

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    #16
    Po rozczarowaniu 12ką, 10ka smakuje rewelacyjnie. Treściwy smak, słodowo-chlebowy z lekkim masłem (które lubię). W zapachu też wyczuwalny diacetyl. Kolejna czeska 10ka która mi lepiej smakuje od 12ki.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #17
      Świetne piwko. Kolor, piana bez zarzutów. Wysycenie w sam raz, piwo idealnie gasi pragnienie, jest bardzo lekkie. W smaku głównie chmiel, ale i również przyjemne posmaki słodowe.

      Moja ocena -5.

      Chciało by się, aby w końcu jakiś Polski browar uwarzył taką 10-tkę.

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        #18
        Kolor: żółty, klarowne. [4]
        Piana: biała, grubopęcherzykowa, średnio obfita, dość szybko opada do dziurawego kożuszka, nie oblepia szkła. [2,5]
        Zapach: słodowe nuty, delikatnie chmiel. [3,5]
        Smak: pełny smak, długa słodowość plus zbalansowana goryczka - bardzo mi smakowało [5]
        Wysycenie: umiarkowane, dobre do picia. [4,5]
        Opakowanie: butelka 0,5l; ciekawy design, pełne informacje; kapsel z logo jakiegoś programu unijnego - nie pasuje do reszty [4.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo. Kupione we wrocławskim Browarku za około 3zł. Super smak przy niewielkiej zawartości alkoholu.
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • sienioo
          Senior
          • 12-2008
          • 177

          #19
          Warka do 28.06.2011. 10,6% ekstraktu, 4,1% obj. Kupione w Marii za trzy coś

          Kolor: złoty, bardzo lekko mętne, niezauważalnie wręcz [4]
          Piana: średnio trwała, na początku gęsta, oblepia kufel [3,5]
          Zapach: lekko intensywny, słodowy [4]
          Smak: Jak na 10 to faktycznie treściwe, wyraźnie chmielowy, również lekko chlebowy, na końcu goryczka, z charakterem [4,5]
          Wysycenie: bardzo dobre, takie jakie powinno być [4,5]
          Opakowanie: przyciągająca uwagę, bardzo ładnie zaprojektowana; kapsel żółto-niebieski (kolory żywe inne niż na etykiecie) [4]

          Comment

          • danhaj
            Senior
            • 04-2010
            • 619

            #20
            Bardzo smaczne piwo. Nie ma sensu powielać atutuów tego piwa wspomnianych przez przedpijców. Jedyny mały minusik, to pojawienie się wyczuwalnego metalicznego posmaku w połowie warki.
            Kupione za 2,90 zł w łódzkim Zofmarze.
            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

            www.czechforum.pl

            Comment

            • baania
              Senior
              • 10-2009
              • 317

              #21
              Moja butelka miała termin ważności do dzisiaj, więc wypiłem, żeby się nie przeterminowało. Zaskakuje bardzo mocne nachmielenie piwa. Dla mnie pysze, tylko cena 4.10zł w Gorzowie Wlkp. nie zachęca do szybkiego ponownego spróbowania.
              Podcast o piwie
              Podcast o piwie | Facebook

              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
                Moja butelka miała termin ważności do dzisiaj, więc wypiłem, żeby się nie przeterminowało. Zaskakuje bardzo mocne nachmielenie piwa. Dla mnie pysze, tylko cena 4.10zł w Gorzowie Wlkp. nie zachęca do szybkiego ponownego spróbowania.
                Ta cena to nie wina piwa, ani browaru Jest przynajmniej kilka miejsc w Polsce, gdzie można je kupić po 3 zł.
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • baania
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 317

                  #23
                  Ale ja świetnie zdaję sobie z tego sprawę, bo przeczytałem wątek tylko szkoda, że pod nosem nie mam taniej.
                  Podcast o piwie
                  Podcast o piwie | Facebook

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #24
                    Hradebni

                    Kolor: Złoty, klarowny. Ładny przy tak niskim ekstrakcie.
                    Piana: Niezbyt wysoka, średniobąblowa. Szybko opada do cienkiego kożucha. Później pierścień.
                    Zapach: Przyjemnie słodowy, choć niezbyt intensywny. W tle delikatny diacetyl i zbożowość oraz lekko pikantny chmiel. Po ogrzaniu pojawia się trochę warzyw.
                    Smak: Słodowo-chlebowy początek po chwili zostaje zdominowany przez dość mocną i przyjemną goryczkę, a w tle lekka kwaskowość. Zostawia miły, goryczkowy finisz. Smaczne i treściwe.
                    Wysycenie: Średniowysokie, lekko podszczypuje.
                    Opakowanie: Jak na fotce Tapira, ale z innym kolorem napisów. Ekstrakt 10,6%.
                    Last edited by Kwadri; 28-09-2011, 18:59.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla mnie pysze, tylko cena 4.10zł w Gorzowie Wlkp. nie zachęca do szybkiego ponownego spróbowania.
                      W Rodzince Bis kosztowało mnie dziś dokładnie piątaka. I było dwa tygodnie po terminie. Pan A. pomimo sugestii nie "poszedł" rabatowym tropem
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        #26
                        To jest właśnie podręcznikowa czeska szkoła lekkich piw.
                        Hradebni miało po przelaniu trwałą pianę na trzy palce, w smaku bomba goryczkowo-słodowo-chmielowa.
                        Jakbym nie spojrzał na etykietę dałbym mu woltaż powyżej 5%, nie nosiło śladów rozwodnienia.
                        A Twierdzowe (4,5%)- piany okrągłe zero, czuć że jest wodniste, ratuje smak niepasteryzowany chlebek, ale do pięt nie dorasta piwu z Policki
                        Hradebni zakupione w Piwnicy na Ogrodowej w Poznaniu.

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          #27
                          Dodam, że piłem Twierdzowe zaraz po Hradebni stąd nasunęło mi się to porównanie

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            #28
                            Piwa z Policki raczej nie bywają wodniste, natomiast faktycznie, ich desitka to zazwyczaj istna bomba chmielowa Obok 10 z Unetic to chyba żadna czeska mi tak nie podchodzi.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #29
                              Klasyczna czeska dziesiątka. Podbudowa słodowa z wyraźną goryczką na finiszu. Jak w Polsce brakuje takich piw, lekkich ale pełnych, delikatnych ale z wyraźnym smakiem.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                #30
                                Smaczne piwo, pełne w smaku, dobrze nachmielone. Na minus ulotny aromat i ciut za duże nasycenie. Sporo wypiłem ostatnio czeskich dziesiątek, ale o dziwo jednak najbardziej smakowała mi z Jihlavy...
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎