Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Svátečni Speciál 17%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #16
    Kolor: ciemnozłoty albo jasnobursztynowy, nieco ciemniejszy niż niedawno spożywane przeze mnie Dawne z Konstancina. Barwa pasuje mi do typowego mocnego piwa, na polotmave zbyt jasna.
    Piana: drobna i gęsta, jasna i kremowa. Ładna, zostawia ślady na szkle.
    Zapach: Intensywny, słodowy i delikatnie chmielowy. Miałem wrażenie, ze także lekko maślany.
    Smak: Piwo mocno słodowe, dość lekko się pije jak na ekst. 17%. Po przełknięciu goryczka dość wyraźna, chmielowa. Dzięki niej chce się brać kolejny łyk. Nie wyczułem za grosz karmelowości o której pisali poprzednicy ani udziału słodów ciemnych.
    Wysycenie: idealne, ani słabe ani zbyt mocne, przez cały czas konsumpcji utrzymywało się na zbliżonym , odpowiednim poziomie.
    Opakowanie: w stylu pozostałych Opatów, mnie się bardzo podoba to wzornictwo z uśmiechniętym braciszkiem, etykieta schludna, łatwo rozpoznawalna i jednocześnie sympatyczna. Tylko kapsel golas.

    Gdybym miał rozpatrywać to piwo jako mocne to oceniłbym je wysoko. Jest smaczne, jest przyjemnie goryczkowe i to goryczkowe w sosób który mógłby zawstydzić Kormorana Mocno Chmielonego z niejednej warki. Jednak jak na Polotmave brakowało mi akcentów znanych z innych piw tego typu stąd moja radość ze spożycia miesza się z lekkim zawodem.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      #17
      Tym razem sporo za słodkie... ale weszło...

      Grafika bez zmian... powrócił kapsel firmowy...

      Ogólnie "spoko" ale niestety za słodkie...

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #18
        No i kolejna jesien. Pilem tym razem w wersji lanej. Wyrazne owocowe posmaki, przypominajace piwa gornej fermentacji, w stylu gornych koziolkow, czy belgijskich.
        Znowu warto.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #19
          Dziś rewelacja... leciutko słodkie na średniej goryczce... smaczne...
          Goryczka wzrasta z każdym łykiem tworząc posmak kawowo-karmelowy (ale raczej typu inka...)
          Piana sztywna i duża... na dłużej została czapa 3-4 cm...
          Kolor ciemniejszy bursztyn, zapach słód chmiel, gaz średni ale ok...

          Grafika bez zmian...

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #20
            A jeszcze widok tej piany... takiej jeszcze nie miałem...
            Attached Files

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #21
              mozemy zrobic konkurs na najlepsza czape
              LP

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #22
                Większą jednak miałem... w "piwie" Van Horn z Van Pura z Polo marketu... tylko drobny szczegół... smak był denny...
                Piłem takie 2 grudnia 2009 :
                Last edited by Javox; 26-11-2012, 11:23.

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #23
                  Barwa: Herbaciana, przejrzyste
                  Aromat: Owocowo-chmielowy
                  Smak: Słodowy, słodkawy, owocowy, z wyraźną chmielową goryczką. W tle lekki karmel.
                  Piana: Piana średnioobfita, gęsta i dość trwała

                  Bardzo dobre, złożone w smaku piwo. Jak na razie na Opatach się nie zawiodłem
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #24
                    Powiem krótko: Zaj..ste piwo
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #25
                      BARWA: Ciemnego jantaru,pod światło ciemny,przybrudzony pomarańcz z widocznym pływającym ,,planktonem". [4]
                      PIANA: Bardzo ładna,wysoka mało nie wyszła ze szklanki,pozostawia piękne ażurowe wzorki na ściankach szklanki...poza tym jest drobnoziarnista,lekko beżowa i pozostaje do końca. [4.5]
                      ZAPACH: Chmielowy z owocowo-warzywnymi i lekko karmelowymi nutami. Mógłby być znacznie mocniejszy,a był trochę ponadprzeciętny. [3]
                      SMAK: Przyjemna,wyraźna goryczka w dali wyczuwalne warzywka. [4]
                      GAZ: Tu jest kiepściutko...mało tych bąbelków. [1.5]
                      OPAKOWANIE: Butelka smukła,zwrotna w typie Primatora/Krakonosza. Naklejki z opatem dzierżącym piwo w dłoni, ładne. Kolorystyka:metaliczny fiolet ze złotymi i srebrnymi dodatkami. Kapsel opatowski,jednaki wzór dla wszystkich Opatów. [3.5]

                      UWAGI: Warka do 31.05.2014,wypite 6.05'14. Całkiem dobre piwo,skojarzyło mi się z naszym MANUFAKTUROWYM PILSEM,od którego jest lepszy. W składzie występuje chemia,ale na szczęście bez dosypki cukru. Warto spróbować.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #26
                        Po latach udało mi się dostać to sezonowe piwko, za którym kiedyś przepadałem

                        Piwnica w Opatach jest wyraźna, ale zarówno w aromacie, jak i w smaku akceptowalna - wyrównana przez słodowe tony owocowe, podsuszane, ale też ciut cierpkie, minimalny miód i spora dawka chmielu z całkiem wyraźną goryczką.

                        Świąteczny Krakonosz z tego roku jest w odbiorze bardziej piwniczny (może dlatego, że to lżejsze piwo)



                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ekstrakt 17%, alkohol 6,6%.


                        Świąteczna półciemna 17tka z Broumova, ze względu na ekstrakt zdaje się być bliską siostrą koźlaka, ale jednak wcale tak nie jest. Z uwagi na swoją lekkość stanowi naprawdę zaskakujące piwo. Warto spróbować.
                        Pewnie Tomek miałby teraz opory przed tym stwierdzeniem Nie każdemu może smakować, ale to wciąż oryginalne piwo. Dla mnie wciąż bardzo fajne.
                        Last edited by darekd; 30-12-2019, 22:36.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          #27
                          Nadal bardzo dobre piwo sezonowe. Click image for larger version

Name:	P1070645.JPG
Views:	79
Size:	21,8 KB
ID:	2314808

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12202

                            #28
                            W tym sezonie zimowym jakieś ciemniejsze mi się zdało, natomiast w smaku super. Nie było specjalnie piwnicy, ciekawe podsuszane owoce tak. Click image for larger version

Name:	P1110969.JPG
Views:	60
Size:	21,5 KB
ID:	2332266

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #29
                              Wygląd graficzny tego piwa nie zmienia się już dobrze ponad 10 lat

                              Co ważne smak jest też całkiem fajny.

                              Alko 6.6% a o ekstrakcie na etykiecie napisano max 17.99*.

                              Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
                              Lacing - sporo.
                              Gaz - średni.
                              Barwa - rubin ciemniejszy.
                              Aromat - cięższa, ciemna owocowość, szary chleb.
                              Smak - lekka paloność, ciemne susze owocowe. Trochę dopasowanej odpowiednio goryczki.

                              Pite późną wiosną weszło gładko

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎