Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Bulovky, Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    U Bulovky, Weissbier

    Alkohol 6%, ekstrakt 13% (podejrzewam, ze chodzi o piwo Richter Bayerisches Hefeweißbier, które wymienia strona browaru)
    Kolor mętno-zółty, słomiany. Piana obfita, gęsta, dość długo się trzymała. W smaku wyrózniające się banany i chlebek, pełne, treściwe ale jak dla mnie za mocno nagazowane, piło się dość nieprzyjemnie (nie lubię tak ostrego i mocnego szczypania w język).
    Przeciętnej jakości pszenica
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    pite u źródła

    barwa: ciemna jak na weizena, mętna i nieprzejrzysta
    piana: ładna, wysoka, drobnobąbelkowa
    zapach: drożdżowy i bananowy z lekkimi kwaśnymi niezbyt przyjemnymi nutkami
    smak: początek drożdżowo-bananowy, przeszkadzają bardzo silne kwaśne nuty, które jakościowo tu niezbyt pasują bo nie są czyste świeże cytrynowe lecz raczej przypominają stare i niesmaczne skwaszenie.
    Szkoda że duże zamówiłem. Albo kiepski albo stare albo i kiepskie i stare

    parametry podane w karcie
    ekstrakt 13,2 alkohol 5,7%
    Attached Files
    Last edited by karol1000; 04-11-2012, 16:36.
    LP

    Comment

    • j_Q
      Senior
      • 10-2009
      • 176

      #3
      Miałem okazję spróbować pszenicy pod koniec sierpnia. Piwo potwornie nagazowane, wręcz nie da się wypić 0,5l bez ostrego pobekiwania
      W smaku dość ciężkie, jak dla mnie za słodkie (zbyt intensywny aromat bananów?) a jednocześnie zbyt kwaśne. Z trudem dopiłem do końca.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4566

        #4
        W ramach zaglądania do dawno nie odwiedzanych browarów w Pradze wpadliśmy i do Richterů 14.12.2022.
        Pszenica wygląda zachęcająco, jest ciemnożółta i mocno mętna. Piana drobnooczkowa, mocna i gęsta. Choć aromat niezbyt intensywny to w smaku wyraźnie pszenicznie słodowe, intensywne banany z goździkami, na końcu lekka owocowość dojrzałych, leciutko kwaskowych mirabelek. Dość treściwe i smaczne, udana warka.
        Podane w szkle do pszenicy ale bez logo, podkładki w wersji światowej bo po angielsku. Cena 48 kč.

        Click image for larger version

Name:	DSC06546.JPG
Views:	48
Size:	48,6 KB
ID:	2330420

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎