Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hornbeer, Happy Hoppy Viking

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kwachux12
    Junior
    • 08-2011
    • 24

    Hornbeer, Happy Hoppy Viking

    Happy Hoppy Viking, Imperial India Pale Ale, Alk, 9,3% IBU 130, Butelka 500 ml
    Chmielone: Tomahawk, Simcoe, Chinook
    Piwo zakupione w hurtowni ZOFMAR-BIS

    Kolor: Ciemny miedziany, mętny.
    Piana: Wysoka, Drobna, szybko opada,
    Zapach: Chmielowy, cytrusowy lekka słodycz
    Smak: Bardzo goryczkowe, mocny smak cytrusów, lekka żywica, alkohol wyczuwalny
    Wysycenie: w normie
    Ogólnie: Piwo bardzo przyjemne i ciekawe. Idealne do degustacji
    Attached Files
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Double IPA z duńskiego mikrobrowaru. Parametry bez zmian.

    Barwa brązowo, bursztynowo, pomarańczowo herbaciana. Nieklarowna.
    Niewysoka lekko żółtawa piana o dość drobnej teksturze. Mięsista i całkiem trwała pierzynka do końca oraz firanki na ściankach szklanki.
    Wyraźne chmielowe aromaty cytrusów, słodkich owoców oraz kwiatów i żywicy. A w tle potężna, gęsta, syropowo-karmelowa baza słodowa. Alkohol, wszak też pokaźny, raczej niewyczuwalny nosem.
    Smak bardzo wyrazisty. Piwo ma dużą treściwość oraz słodkawy profil. Mocna syropwa słodowość o karmelowym klimacie na pierwszym planie. Pojawia się od razu z wyraźną, nieco zbyt ciężką nutą alkoholową, o gryzącym charakterze. Po stronie chmielowej jest całkiem mocna goryczka, która bardzo długo wygasa trawiasto i ziemiście w ustach. Pomimo użytych chmieli aromatyczne, estrowe nuty są jakby schowane, przez co owocowy, cytrusowy i kwiatowy bukiet nie budzi specjalnych ochów-achów.
    Nagazowanie wyczuwalne, dość żywe. Niższe byłoby w tej sytuacji niedopuszczalne.
    Butelka 500ml z jeszcze jedną ilustracją malarki Gunhild Rasmussen. Tym razem happy-wiking łasy wyraźnie na babę. Małą. Aczkolwiek goły tylko kapsel

    Piwo wybitnie degustacyjne. Nie dla każdego. Według mnie mimo wszystko można było trochę lepiej ukryć alkohol. Pomimo wyraźnej goryczki brakuje mi też więcej przestrzeni w obrębie estrów. Wszystko tonie w gęstej słodowej zupie. 7,5 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Barwa: bursztynowa, dość mętna.
      Piana: kremowa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała.
      Zapach: intensywne nuty chmielowe, cytrusy, owoce tropikalne, żywice, solidna słodowość, sprawia wrażenie likieru chmielowego, alkohol niewyczuwalny.
      Smak: spora baza słodowa, karmelowa, skontrowana nutami chmielowymi, wyraźna goryczka o cytrusowym charakterze, piwo pełne, ale niezalepiające, alkohol niewyczuwalny.
      Wysycenie: średnie w kierunku niskiego.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎