Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Royal Unibrew, Faxe DK Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Royal Unibrew, Faxe DK Pilsner

    Nigdzie nie znalazłem wątku o tym wynalazku, nie licząc zapowiedzi jego pojawienia się na półkach sklepowych.
    Kupione na stacji benzynowej Orlenu w Rybniku, cena 2,29 zł za puchę 0,5. Na konserwie stoi, że jest to piwo "warzone i napełniane w Danish Interbrew LTD., importer Faxe Polska". Parametry - alc. 4,6, ekstraktu oczywiście brakuje. Skład - woda, słód, kukurydza, syrop glukozowy i chmiel.
    Kolor dramatycznie... żółty (jak słoneczko na dziecinnym rysunku kredkami-glinkami), piana drobnopęcherzykowa znikająca momentalnie. Zapach - brak. Smak - kukurydziano-słodki, goryczki nie stwierdzono, po przełknięciu lekko kwaskowaty.
    Niepotrzebnie kupiłem dwie puchy - DK zasługuje co najwyżej na "dwóję" - spróbować, odnotować w pamiętniku i zapomnieć.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Nabyłem na stacji Statoil, za 2,35. I nie były to dobrze zainwestowane pieniądze .
    Kolor słomkowy, jasny i cienki. Piany praktycznie nie zdążyłem zaobserwować - jakieś wysepki rzadkich banieczek, po minucie powierzchnia gładka jak lustro. Nasycenie takie sobie, trochę dużych bąbli. Zapachu w zasadzie nie czuć. Smak raczej mdły, rozwodniony, raczej kwaśnawy, niż goryczkowy. Pucha w kolorze zgniłozielonym, projektant pracował nad grafiką jakiś kwadrans, z przerwą na papierosa.
    Importowanie czegoś takiego to zwykłe nieporozumienie.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • BuR
      Senior
      • 01-2003
      • 104

      #3
      Ja zakupiłem to piwo, tak jak iommi, na Orlenie, tyle że wrocławskim i za 3PLN Inwestycja opłacalna wyłącznie ze względu na dodanie kolejnego egzemplarza do kolekcji. To wszystko

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        A mi smakuje. Kolor faktycznie jasny, ale pianka jest 0,5cm to zawsze coś, zapach chmielowy, smak lekki choć coś goryczki jest, gaz nawet coś się buzuje. Ogólnie smaczne i tanie, może moi Poprzednicy trafili na trefny towar. Jest OK i mocne 4.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • ODOLAN
          Member
          • 07-2007
          • 57

          #5
          Chodzi o DANISH PILSNER ??? (ten temat wyskoczył mi po wpisaniu w wyszukiwarkę DANISH PILSNER) Bo jeśli tak, to wczoraj piłem dwa takowe, fakt - nic nie było napisane praktycznie, beznadziejna ciemnoniebiesko-srebrna bodajże etykieta, no i cena wyśmienita - 1,45 !!!! Ale piwo zywkłe maksymalnie - rozwodniony pils, nic ciekawego...teraz pije Svyturys Baltas - to dopiero coś!
          Last edited by ODOLAN; 25-07-2007, 18:28.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎