Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlsberg, Carls Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    "Gammel" znaczy "stary". Szkoda że nazwa zmieniona, ładna była

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #17
      Tą degustację zawdzięczam mojej Magdusi. Takiej żony, co mężowi piwa zwozi ze świata to każdy piwosz mi powinien zazdrościć
      To pierwszy niepolski porter jakiego mam okazję degustować.
      Pianka przy nalewaniu tworzy się bardzo porterowa - gęsta i wysoka. Po pewnym czasie opada do obrączki - cóż, sporo alkoholu robi swoje.
      Kolor rubinowy pod światło, ciemny.
      Zapach intensywny - przede wszystkim czuć słód palony. Do tego dochodzi pewna estrowość, jak w górnej fermentacji.
      Smak również wyraźnie palony - bardziej niż u polskich przedstawicieli tego gatunku. Brakuje mi jednak tej różnorodności doznań, którą oferuje chociażby Łódzki Porter. Tutaj poza palonością niewiele juz więcej można wyczuć. Posmak długi, palony, mocno ściągający.
      Opakowanie ma proste, ale estetyczne. Butelka zwrotna, co dla mnie zawsze jest dużym plusem - ekologia.
      Moje ocena końcowa to 3+. Nie ma zbyt wielkich wad, ale smak jest za ubogi jak na ciemne piwio o takim woltażu. Choć przynajmniej widać, że jak koncern chce , to też może produkować coś poza "International Pils"

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #18
        Gammel - w Niemczech powinno kojarzyć się z gniciem - może dlatego zmienili
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #19
          "Wywołałem" zdjątko mojego Carls Portera
          Attached Files

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #20
            Aktualnie porter ma 7,8%. Etykieta bez zmian.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #21
              Jak na koncerniaka, b. przyjemne, choć osobiście wolę w piwa bardziej treściwe. Można wyczuć alkohol, co jak na taką moc jest wadą. Poza tym jak u przedpiszców. 3,5/5
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • szpaclaf
                Member
                • 09-2009
                • 40

                #22
                Miałem nieprzyjemność degustacji tego bardzo lichego portera. W smaku bardzo mocno było czuć alkohol, niczym w jakimś Karpackim supermocnym. Trudno było wyczuć cokolwiek innego. Trudno było dopić do końca.

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #23
                  A mnie smakował ten porter. Czarny kolor, piękna beżowa piana. W zapachu silnie palony słód.
                  A smak... mnie alkohol nie przeszkadza, silna goryczka, brak posmaków kawowych i czekoladowych znanych z naszych porterów.
                  Wygląd nie zmienił się na przestrzeni lat. Firmowy kapselek. Alkohol 7,8%.
                  Mój 5 porter z Danii. Polecam koneserom gatunku.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎