Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Royal Unibrew, Royal Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Royal Unibrew, Royal Brown Ale

    Nie wiem czy dobrze przypisałem do browaru, choć to raczej grupa niż browar. Pozostałe Royale są przypisane do Ceres'a, ale na puszce wyraźnie jest napisane "Brewed and canned by Albani, Ceres & Faxe". Piwo ma 4,6% alkoholu, ekstraktu nie podano.

    Piana - bardzo krótkotrwała, szybko się zredukowała i całkowicie zniknęła.
    Kolor - brązowy, dość ciemny, klarowne, pod światło rubinowe. Ciemniejsze niz wyspiarskie brown ale.
    Nasycenie CO2 - średnie, ale ostre bąbelki atakują język. Zbyt słabe jednak, aby zakryć największą wadę tego piwa czyli wodnistość.
    Zapach - karmel.
    Smak - smakuje jak woda, z rozpuszczonym karmelem. Goryczka bardzo delikatna. Płaskie w smaku. No po prostu niedobre.
    Opakowanie - nawet ładne, gdyby nie to, ze konserwa, to może się podobać. Główny zarzut to brak określenia miejsca warzenia.

    Podsumowując jest to nieudana kopia wyspiarskich brown ale. Piwo jest płaskie i nieciekawe. Główny mankament to wodnistość oraz brak piany przez większość czasu spędzonego na degustacji. Nie polecam, mimo to dziękuję Michałowi za możliwość spróbowania.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem czy dobrze przypisałem do browaru, choć to raczej grupa niż browar. Pozostałe Royale są przypisane do Ceres'a, ale na puszce wyraźnie jest napisane "Brewed and canned by Albani, Ceres & Faxe". Piwo ma 4,6% alkoholu, ekstraktu nie podano.
      Obecnie napisali Royal Unibrew A/S z adresem Faxe. Polski dystrybutor podał ekstrakt 10,9% i "fachowy" opis: półciemne piwo typu Pilsner.

      Aromat - słodowy z karmelem i trochę kakaowych herbatników
      Piana - początkowo wysoka, nietrwała, prawie nic nie zostaje
      Barwa - ciemny brąz
      Wysycenie - umiarkowane, trochę musuje
      Smak - czuć te kakaowe herbatniki i ciut paloności. Nawet przyjemne, gdyby nie to, że to bardziej dodatek do wodnistego charakteru piwa. Poza tym trochę karmelu
      Treściwość - niska

      Trudno się niezgodzić z Kopyrem - wodniste i dość płaskie piwo, choć wprowadza się łatwo do organizmu.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Click image for larger version

Name:	P1070607.JPG
Views:	115
Size:	20,4 KB
ID:	2314795

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎