Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fanø (Evil Twin), Befort, During and After Christmas Beer 10%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Fanø (Evil Twin), Befort, During and After Christmas Beer 10%

    Piwo zakupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 10%, ekstrakt? Kolor pomarańczowo bursztynowy. Piwo mocno mętne. Piana średnio duża, niejednolita, trochę dużych pęcherzy. Trwała. Zapach mocny, intensywny. Zdecydowanie chmielowy. Jakby włożyć nos do worka z chmielem. Smak także zdominowany przez potężną dawkę chmielu. Od początku chmiel atakuje kubki smakowe. Po chwili jedynie na moment (zwłaszcza pod koniec piwa) da się wyczuć troszkę słodkiej owocowości. Coś jakby skórka z pomarańczy. Goryczka i mocny posmak chmielowy zalegają nie tylko w ustach baaaardzo długo, ale nawet w gardle czuć chmiel. Nuty alkoholowe bardzo ciekawie komponują się z mocną chmielowością. Pierwszy raz spotykam taką doskonałą ich symbiozę. Alkohol jakby wzmacniał goryczkę. Oczywiście posmaków alkoholowych nie ma. Wysycenie raczej słabe, drobniutkie, bardzo dobrze do końca utrzymujące się. Opakowanie… mam trochę takie mieszane uczucia. Z jednej strony fajna butelka, bardzo starannie wszystko zaprojektowane i wykonane, dość oryginalne… Ale: brak zawartości ekstraktu, goły kapsel, brak informacji w jakim browarze było warzone!!! (The Evil Twin to project). No I mnie już trochę nuży ta stylistyka złośliwych skrzatów, gnomów i innych troli o podtekscie satana. Trochę to takie dziecinne. The Evil Twin Befort, During And After Christmas Beer to moje pierwsze piwo w styli IIPA. Tego, że nie będzie czuć tych 10% to wiedziałem, ale że chmiel będzie tak powalający, to mnie trochę zaskoczyło. Piwo jest doskonałe i każdemu polecam zdegustować. Ocena -6 (1 – 6).
    Ps. Aż się boję jak przyjdzie wypić kiedyś IIIPA.
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Życzę Ci, żeby kiedyś Twój ulubiony kufelek się stłukł. Sorry nie mogłem się powstrzymać, bowiem, że Ty wiesz, że jest obrzydliwy

    Z ciekawości jaka cena?

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Już nie pamiętam dokładnie ceny, bo piwo kupiłem z rok temu, ale coś koło 24PLN.

      A kufel... ma jedną wadę, o której krytykujący jeszcze nie wspomnieli, i nie jest to obrzydliwość.
      Zawsze można wybrać sobie coś bardziej "świecącego"
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎