Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pühaste, Mosaiik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pühaste, Mosaiik

    Browar z Dorpatu (Tartu).

    Vienna IPA

    6,9% alk. Chmiele Mosaic (USA) oraz Vic Secret (AUS)



    Wiedeński ejl to wyjątkowo rzadki pomysł. Ostatni raz miałem styczność w tym przypadku:



    Starych wspomnień czar spowodował zakup tego piwa

    Aromat - początkowo wyraźny chmiel z nutami żywicznymi i owoców tropikalnych (mango), nieco cytrusów. Potem jest też słód, ale raczej w słodszych klimatach, niż te wiedeńskie. Może dlatego, że dominuje cały czas chmielowa nuta owocowa.
    Piana - wysoka, dość trwała, z długim kożuszkiem, który zostaje do końca
    Barwa - jasny bursztyn, klarowane
    Wysycenie - średnie, musujące
    Smak - słodka baza słodowa, dojrzałe jakby lekko fermentujące owoce, dużo chmielu z wyraźną goryczką o zalegającym profilu żywiczno-ziołowym, też nieco cytrusów. Gdzieś może pod koniec pojawiła się znikoma tostowość od słodu wiedeńskiego, ale i to przy wsparciu siły mojej wyobraźni. Alkohol nieco wychodzi.
    Treściwość - jak na niecałe 7% alk. (nie znam ekstr.) jest ciężkie

    Wyobrażałem sobie to piwo jako wytrawne, a nie jest. Jest ciężkie, bez harmonii, z mocno umiarkowaną pijalnością. Nie kojarzy mi się w ogóle górnofermentacyjnym odpowiednikiem lagera wiedeńskiego. Piwo, które nie wstrzeliło się w określony w styl chyba już na poziomie komponowania składników. Może też być tak, że słód który kupują nie do końca taki wiedeński jest, o czym świadczy dość jasna barwa piwa (albo w zasypie jest bardzo skromny). W każdym razie wyszło kiepsko.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1110935.JPG
Views:	26
Size:	24,5 KB
ID:	2331037

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎