Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saku, Kuld

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Saku, Kuld

    Butelka 0,5 litra z tłoczeniami, etykieta to złotko zawiniete na szyjce, kapsel firmowy
    alkohol 5,2 %, eks. brak, import prywatny, cena 10,5 ekk
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, trwała
    Zapach - słodowo-chmielowo-ziołowy, swieży i sympatyczny
    Gaz - w normie
    Smak - słodowo-ziołowy, delikatne nuty chmielowe, delikatnie słodkie, sympatyczny goryczkowo-ziołowy posmak w ustach.
    Bardzo sympatyczne piwo. Polecam !

    W moim "zbiorze" piwo nr 585 / 427 opisane / 330 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualne foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Piwo raczej przeciętne. Zapaszek chmielowy. Piana bardzo nie trwała. Lekko przegazowane. W smaku wytrawne. Goryczka od chmielu dominująca. Słodowości nie wyczułem.

      Najmocniejszą stroną tego piwa jest niewątpliwie bardzo ładna butelka

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualna fota:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Parametry bez zmian. Wersja puszkowa 0,5 l, edycja jubileuszowa z okazji 190 browaru.
          Barwa jasno-słomkowa. Pian obfita, utrzymuje się przez dłuższy czas, pozostawia ślady na szkle., bąbelki cały czas pracują. Przyjemny słodowy i chmielowy aromat. Goryczkowe, trochę kwaskowate, trochę jakby ziołowe , w sumie ciekawy bukiet smakowy. Nic standardowego czy przeciętnego. pije się z przyjemnością. Polecam.
          Attached Files

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Aromat – lekki chmiel, trochę słód
              Barwa – słomka
              Piana – średnia
              Wysycenie – wysokie
              Smak – pod dość przyjemną goryczką schowane akcenty słodowe, mniej przyjemne. Całość dość banalna, w ustach lekko zalegająca goryczka (to na plus)
              Treściwość - umiarkowana

              Pite po Saku Rock – wypada lepiej, bardziej wytrawne. Da się wypić, ale i tak nic specjalnego

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #8
                U mnie etykieta jeszcze inna. Tez zlota z czarnymi literami, ale juz nie "jubileuszowa".
                Piana drobnoziarnista, wysoka, ale niezbyt trwala. Slomkowy kolor, chmielowy zapach, przyjemny slodowy smak z goryczka chmielu. Przyjemne piwo, ale nie warte tej ceny (5,50zl)
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Saku Kuld

                  Kolor: Jasnozłoty.
                  Piana: Drobnopęcherzykowa, całkiem wysoka, ale szybko opada do cienkiej warstwy, zostawiając małe ślady na szkle.
                  Zapach: Początkowo mało przyjemny, głównie słodowy, ale tło nieco kwaśnawe. Później staje się nieco ładniejszy, słodowo-ziołowy.
                  Smak: Początek lekko słodowy z dużą kwaskowością. Później pojawia się ziołowa goryczka i nieco zostaje w finiszu. Ogólnie bez rewelacji.
                  Wysycenie: Średnie.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Piwko kupione w Dobrym Wyborze w Katowicach. Drugie estońskie piwo degustowane przeze mnie dziś wieczorem - po Saku Rock.

                    Kolor: Jasna słomka, klarowny.
                    Piana: Przeciętna, dość rzadka, znika szybko, lekko brudzi szkło, pozostawia cienkie plamki.
                    Zapach: Słodowy, trochę kwaskowy, lekki i trochę nijaki - zapach koncernowych południowych lagerów.
                    Smak: Lekki, słodowy, ze słabą, trochę cierpką goryczką. Mimo wszystko jakby nieco bardziej treściwy niż w Rock-u.
                    Wysycenie: Przeciętne.

                    Po chłodnej Estonii spodziewałem się piw nieco cięższego kalibru, a dostałem produkty, którymi z powodzeniem można byłoby orzeźwiać się latem w ciepłych krajach.
                    Niemniej dostałem solidnego lagera, którego wypiłem z przyjemnością.

                    Jeszcze uwaga dla kolekcjonerów - kapsel firmowy ukryty pod złotkiem.

                    Piwo chyba często zmienia szatę, dlatego poniżej wklejam aktualne foto:
                    Attached Files
                    Last edited by wrednyhawran; 04-12-2011, 23:01.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 569

                      #11
                      Butelka i kolor jak na zdjęciu powyżej, więc przez ok 5lat szaty nie zmienili. Zapach chmielowy, kolor jak widać ładny, piana gruba, jednak bardzo szybko opadła. W smaku nuty słodowo-ziołowe, jest delikatna goryczka ale słaba, spodziewałem się czegoś większego tym bardziej że piwo nie jest tanie 4,2zł a na dodatek w polskim opisie pisze "arcydzieło, które oplata dwa wieki tradycji". Arcydzieło to nie jest, ale poprawny, przyjemny lagerek. Ocena 4/6.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎