Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Athenian, Mamos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Athenian, Mamos

    Piwo Mamos ponoć odtwarza oryginalną XIX-wieczną recepturę pierwszego greckiego browaru Petros Mamas. Warzone jest przez należący do Heinekena stołeczny browar Athenian. Ten pilsner ma 5% alkoholu i skład podany w sposób podstawowy.

    Barwa złota. Przejrzysta w pełni.
    Biała, mięsista po nalaniu piana. Całkiem trwała, ze skłonnością do klejenia się do szklanki.
    Aromat słodowy, z dużym udziałem trawiastych chmieli i siana. Gdzieś dalej w tle cień drożdży.
    Smak całkiem przyjemny. Dobrze zbalansowane słody i chmiele. Wyraźna chmielowa goryczka, o trawiastym charakterze. Długo wygasa w ustach. Słodowość zbożowa, ziarnista.
    Nagazowanie stosunkowo wysokie, tańczące w ustach. Piwo sprawia bardzo rześkie wrażenie.
    Butelka 500ml z tradycyjną piwną etykietą. Kapsel ze stylizowanym logiem marki. Na kontrze wszystko po grecku.

    Podsumowując, całkiem przyzwoite piwo. Posiada zarówno uczciwą goryczkę, jak na styl przystało, oraz pełną słodowość. Do tego brak jakichś wyczuwalnych wad. W Grecji jedno z piw sesyjnych pierwszego wyboru. Dlatego aż 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎