Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cyclades, Nissos 7 Beaufort

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Cyclades, Nissos 7 Beaufort

    Jednym z kilku piw warzonych w Cyclades Microbrewery at Tinos Island jest mocny ciemny pilsner. Piwo ma 7% alkoholu przy 15°Plato. Użyto tutaj słodów żytnich, pszenicznych oraz ciemnych karmelowych. Do chmielenia wykorzystano trzy odmiany chmieli, ale nie pochwalono się ich nazwami. Nissos 7 Beaufort jest niepasteryzowany.

    Barwa ciemnobrązowa, pod światło połyskuje miedzianymi i rubinowymi odcieniami.
    Beżowa piana o drobnej teksturze. Zostawia firanki na szkle. Opada do trwałej pianki niczym w cappuccino.
    Aromat ciemnych słodów, karmelu, kakao i toffi. Wyczuwalne wyraźne nuty zbożowe i orzechowe a także delikatny kwasek.
    Smak jest dość stonowany, a piwo mimo ekstraktu gładkie i niezbyt treściwe. Karmel, ciemne słody, ziarna zbóż łączą się z delikatną owocową słodyczą. Goryczka niewielka, w posmakach nieznaczna paloność. Bez alkoholowych wtrętów.
    Nagazowanie średnie, odpowiednie dla stylu.
    Butelka 330ml z marynistyczną etykietą, na której w epickiej pozie widzimy rybacki kuter w walce z żywiołem. Bardzo ładnie. Kapsel firmowy ze stylizowanym słońcem.

    Piwo z charakterem. Ciemne, słodowe, pomimo mocy z dobrze ukrytym alkoholem. Na pewno nie tylko dla wilków morskich. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12148

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    mocny ciemny pilsner.
    Na dodatek ze słodami żytnim i pszenicznym! Myślałem, że polskie krafty są najbardziej w tego typu twórczości. Myliłem się

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎