Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mythos, Mythos Hellenic Lager Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Mythos, Mythos Hellenic Lager Beer

    Piwo greckie zakupione w Świecie Piw na Polnej. Kolor jasnozłoty, zapach slaby , smak przyjemny z nutami owocowo -miodowymi, lekka goryczka, małe gazowanie. Poprawny pils (3+), chociaż nic szczególnego.
    Wada to cena za 0,33 l ok. 5 zł
    Last edited by Viktor; 12-02-2003, 12:30.
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    #2
    Mythos Breweries - Mythos
    Butelka 0,33 cena 5,9 pln
    Zawartość alk 5% brak danych o ekst .

    Piana - taka sobie , szybko opadająca
    Gaz - średnie nasycenie ,
    Kolor - dosyć jasne , słomkowe
    Zapach - słaby zapach , wyczuwalny leciutki zapaszek chmielu
    Smak - dosyć wyraźna goryczka , posmak chmielowy . typowy lager

    Poprawne piwo ale napewno nic rewelacyjnego , smakiem zbliżone do piw duńskich (Carlsberg)
    Ocena : 3+

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Ja swoje otrzymałem dzięki szwagrowi który przywiózł je z Grecji. Butelka 0,5 l. Zapach silnie chmielowy, przyjemna goryczka. Słaba piana.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Dla mnie raczej podobne do piw wloskich.Ten typ okreslam dla siebie mianem srodziemnomorskiego czyli dosc jasne,z niewielka goryczka,orzezwiajace.Ogolnie zadna rewelacja ale dobrze sprawdza sie w cieplym klimacie.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Grecja i piwo?

          nabyty ostatnio w Tesco za 3 złocisze z hakiem za butelkę 0.33l. w smaku lekki, orzeźwiający pilsik, bez wyraźnych gorzkich posmaków. ciut za drogi by pić go codziennie, ale kupiony w Grecji na pewno się przyda w tamtejszym gorącym klimacie.

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            Nabytek z akcji Pub Tesco w butelce 0,33 l za 3,55 PLN. Drobna, lecz niezbyt trwała piana, w smaku lekko goryczkowo-kwaskowe. Ogólnie mówiąc - przyzwoity pils na 4.

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Albo Grecy porprawili to piwo, albo mają całkowicie inną wersję na eksport i na własne podwórko, bo będąc parę lat wstecz w Grecji, Mythos był gorzkim "sikaczem" praktycznie nie do przełknięcia. Miejscowe wersje Heinekena i Amstela biły je na głowe. (BTW - H. A. i M. były jedynymi piwami, jakie można było kupić w miejsowości, w której byłem).
              Zaś piwko, które właśnie piję, jest całkowicie poprawnym pilsem o relatywnie pełnym smaku. Mała goryczka na miejscu, piana dość długo się utrzymuje, lecz za to gazu jest zdecydowanie za mało.
              Nie przewiduję powtórki, ponieważ na swoją wartość, jest zdecydowanie za drogie.
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Regent
                Senior
                • 10-2002
                • 512

                #8
                Po nalaniu otrzymałem ładną, gęstą pianę. Zapach przyjemny pilzneński. Smak niezły typowy dla " masowych " pilsów, gorzkawy, jednolity. Kolor jasno-bursztynowy. Dobrze gazowane. Ogólnie nie najgorzej 3+.
                Mniej alkoholu w piwach !!!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • Cocobango
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 818

                  #9
                  Mythos zakupiony w Geancie w cenie ok 4,90 zł za 0,33l.

                  Piana biała, średnio dziurawa, opada po chwili pozostawiając cienką kołderkę. Gazu ciut za mało. Zapach miły i wyczuwalny jauż "z daleka", bardzo chielowy - super. Smak lekki z subtelną goryczką i posmakiem chmielu, nie słodkie ani nie kwaśne - takie sobie.
                  Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                  Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                  HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Dostałem od Siostry Sisters wakacjującej na Krecie. Przypomniały mi się czasy, kiedy i ja tam byłem... ech...
                    A piwo, cóż, niby żadna rewelacja, ale nie można powiedzieć, żeby było nie dobre. Taki lekki pilsik dobry na upały. Piana mogłaby się trzymać dłużej, a reszta w normie tego typu piw. Zawsze to jednak jakaś odmiana. Oceniłbym to piwo na 3+, ale ze względów sentymentalnych dam 4-

                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #11
                      Też dostałem od Siostry, wakacjującej na Krecie . A kiedyś i ja tam byłem i to piwo piłem...

                      Kolor raczej jasny, słomkowy - 3. Piana gęsta, bieluśka, zbita, jak bita śmietana. Trwała do samego końca, a jeszcze mnóstwo zostało na ściankach kufla - 5. Gazu trochę przydużo, czuć go na języku, duże, liczne bąbelki - 3,5. Zapach mocno chmielowy, bez większych rewelacji - 3,5. Smak łagodny, goryczkowy, spożyciu towarzyszy wrażenie lekkiej "wodnistości" - 3. Butelka zielona, etykieta w podobnej kolorystyce, całkiem zgrabna. Nie podano ekstraktu - 4,5.

                      Ocena: 3,475

                      W 40-stopniowym upale jest to świetnie chłodzący napój, ale w naszej strefie klimatycznej - taki sobie pilsik.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Mythos Breweries S.A. Sindos
                        puszka 0.33l

                        barwa - kojarzy mi sie tylko kolor dojrzałego zyta
                        piana - duża, drobna, biała, długo sie trzyma
                        zapach - dośc mocny, chmielowy
                        gaz - w sam raz
                        smak - doskonały arcyciekawy smak, chmielowy posmak wymieszany z czyms słodkawym, lekko wyczuwalna na koniec każdego łyku goryczka, wchodzi jak nóż w masełko

                        doskonały poludniowy pilsik, polecam z czystym sumieniem
                        Last edited by sibarh; 11-07-2013, 06:34.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Muttah
                          Gość
                          • 09-2006
                          • 85

                          #13
                          tak się składa, że jest to pierwsze piwo, które opisuję na forum. miałem okazję skosztować - brat przywiózł mi z Grecji. puszka 0,5 l. (dokładnie to ze zdjęcia Kolegi becika). szczerze mówiąc, zbyt wiele się nie spodziewałem po greckim piwie, no i niestety okazało się kompletną porażką zapach prawie niewyczuwalny, smak lekko słodkawo - nieokreślony. jedyne co ładnie wyglądało to piana, chociaż niezbyt długo się utrzymała. zdecydowanie nie polecam.

                          Comment

                          • messer
                            Member
                            • 10-2005
                            • 80

                            #14
                            Muttah: zgadza sie. piwo na niskim poziomie raczej :/ Pilem je w Grecji - takie bele co niestety :/

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Spodziewałem się czegoś gorszego

                              Jest to oczywiście śródziemnomorski cieńkusz. Kolor jasnozłoty. Nagazowanie bardzo trafione (lekko czuć je w sutach i nie pozostaje na języku). Piany brak Tylko obrączka. Zapach lekki słodowy. W smaku wyrównane między pełnością a wytrawnością. Goryczka słaba ale przenikliwa. Przypomina mi jasne piwa typu Premium z Namysłowa. Puszka estetyczna. Alkohol 5% bez zmian. Ekstraktu nie podano.

                              Dzięki Aśka i Piotrek, że pamiętaliście o mnie podczas miesiąca miodowego

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎