Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Corfu, Real Ale Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Corfu, Real Ale Bitter

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru, niepasteryzowane, niefiltrowane
    Kolor - herbaty z mlekiem, mętne
    Piana - olbrzymia, wysoka, trwała, nalewanie trwało długo
    Zapach - słodko-owocowy
    Gaz - ok
    Smak - wyraźnie słodkie, wyraźnie owocowe, dość ostre nuty przyprawowe-chmielowe, nuty bitterowo-goryczkowe wyraźne.
    Ciekawe i smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3881 - moje 1914 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Najlepsze piwo, jakie udało mi się dostać na Korfu (obok drugiego ale'a z tego samego browaru). Dobrze, że na całej wyspie było powszechnie dostępne; szkoda, że nie udało mi się zwiedzić browaru. Bardzo miła odskocznia od ichniejszych lagerów, które są chyba jeszcze bardziej bezsmakowe, niż nasze.
      Last edited by WojciechT; 31-03-2013, 11:27.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Zdecydowanie zgadzam się z przedpiszcą - najlepsze piwo na wyspie.
        Piwo wygląda tak, jak na fotce z tym, że obecnie na kapslu znajduje się fantazyjny herb browaru.
        Piwo jest ciemnobursztynowe, klarowne. Buduje kremową, bardzo drobną, bardzo wysoką i dość trwała pianę (taką "stoutową").
        Pachnie słodem i karmelem ze śladem mlecznej czekolady. W smaku chwilowy kwasek, potem łagodna aksamitność w stylu stoutowym, ślad karmelowy.
        Nagazowanie, podobnie jak w Real Ale Special, widoczne, ale słabo wyczuwalne. Moim zdaniem piwo zdecydowanie ciekawsze niż drugie z lokalnych ejli...
        Jak pisał imiennik, to piwo jest dość łatwo osiągalne w butelkach w większości sklepów, przy pewnej dozie szczęścia (planowania ), można napić się go także z kija...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎