Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Compania Andaluza de Cervezas, Mezquita

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Reventador
    Member
    • 03-2009
    • 47

    #16
    Jest to niewątpliwie jedno z lepszych hiszpańskich piw dostępnych na naszym rynku.
    Jego kolor jest zdecydowanie ładny, najbardziej kojarzy się z herbatą. Piana dość mocno puszysta, nie jest w prawdzie zbyt obfita, ale też nie zanika nadmiernie szybko. Zapach tego piwa należy do zdecydowanie przyjemnych, jest wyraźnie kwiatowo-owocowy. Smak jak na hiszpańskie standardy wyjątkowo konkretny i wyrazisty. Swoją silnie zaznaczoną słodowością i owocowymi nutami, wyróżnia się spośród dostępnych u nas piw z półwyspu Iberyjskiego. Etykiety Mezquity są jak dla mnie bardzo estetyczne, na bardzo wysokim poziomie.
    Oceniam to piwo na pewną 4.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Kupione w "Piotrze i Pawle" w podwarszawskich Markach za 5,69 zł.

      Po otwarciu z butelki zadymiło się okrutnie, aż się wystraszyłem

      Kolor: Taki koźlakowaty, herbaciany.
      Piana: Tworzy się całkiem sympatyczna, porządna czapa.
      Zapach: Bardzo silny, czuć orzechy, karmel, owoce. Przypomina portery z państw nadbałtyckich.
      Smak: Bardzo słodowy, z przyjemnymi karmelowymi posmaczkami i wyraźną goryczką, do tego lekkie owocowe posmaczki. Jak dla mnie to po prostu naprawdę dobry koźlak!
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Dreamera. Dominująca czerń etykiety i kapsla doskonale pasują do charakteru piwa, do tego fajne wytłoczenia na butelce.
      Uwagi: Dotąd z Hiszpanii miałem tylko styczność z przeciętnymi pilsikami i niezłą Alhambrą. To piwo zdecydowanie je przebija. Gdyby nie cena, chętnie bym do niego częściej wracał.

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #18
        Barwa ciemnozlocista z nutami pomaranczowymi. Piana niezbyt wysoka i szybko opadla, gazu raczej niewiele. W zapachu duzo slodu i nieco tylko chmielu. Smak ciekawy, slodkawy z niewielka iloscia chmielu. Pelne, niezbyt czuc alkohol, ciekawe.
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #19
          Kolor: Brązowo-bordowy, klarowny, przejrzysty.
          Piana: Lekko kremowa, drobnopęcherzykowa, zbita. Po kilku minutach opada do małego dywanika. Lekko osadza się na szkle.
          Zapach: Intensywny, waniliowy. Czuć alkohol ze słodką końcówką. Przypomina mocne kolorowe alkohole.
          Smak: Mocno alkoholowe, wytrawne z goryczkowym zakończeniem, które długo zostaje. Mocno nachmielone. Rozgrzewające, dobre na jesienno-zimowe wieczory.
          Wysycenie: Niewielkie odpowiednie do stylu, choć dla mnie małe.
          Opakowanie: Takie jak na fotce Dreamera.

          Ciekawe piwo godne polecenia.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #20
            kolor: bursztynowy, w kierunku miedzianego, klarowny.
            Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, delikatnie strzela, ale jest trwała.
            Zapach: dominują aromaty słodowe, karmelowe, opiekane, melanoidynowe, czerwone owoce.
            Smak: wyraźna pełnia słodowe, słodycz, sporo nut owocowych, śliwki, rodzynki, jest też jakaś goryczka, ale w dużej części alkoholowa.
            Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎