Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gulpener, Korenwolf Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Gulpener, Korenwolf Witbier

    Pszeniczniak typu belgijskiego (witbier), alk. 5%, but. 0.3 l, piłem też z kija.
    Słomkowy kolor, mętne, mocno nagazowane, piana duża, niezbyt trwała jak na ten styl.
    Zapach cytrynowy, coś jakby miodowy(?)
    Smak cytrynowo-pszeniczny, z kwaskowo-słodowym posmakiem. Beczkowy mi się wydawał trochę lepszy od Hoegardena, teraz jak spróbowałem kilka witbierów to już mi trudno tak porównywać, wszystkie mi smakują.
    Nazwa oznacza jakiegoś chomika czy inszego gryzonia (dosł. zbożowy wilk ), widnieje on zresztą na etykietce. Założę się że Wielki Językoznawca będzie wiedział dokładniej
    Last edited by lzkamil; 02-01-2006, 01:36.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Wiem, że to nie o mnie, ale donoszę, iż chodzi o chomika europejskiego (Cricetus cricetus).

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 5,0%, but. 0,3 l
      przywiezione przez Izkamila (WIELKIE DZIĘKI!)

      Korenwolf to jedno z ciekawszych piw produkowanych przez Gulpenera i w ogólne jeden z najciekawszych witbierów. Nazwa piwa, nawiązująca do zwierzątka sprytnie gromadzącego w lecie zapasy ziarna na zimę nie jest przypadkowa: Korenwolf jest piwem "wieloziarnistym" warzonym z ziaren pszenicy, jęczmienia, ryżu i orkiszu. Jest delikatnie nachmielone dwiema odmianami chmielu eksperymentalnie uprawianego w okolicach browaru: Herald (pochodzenia angielskiego) i Taurus (niemieckiego). W piwie znalazła się też kolendra i skórka pomarańczowa, a fermentacja ma dość osobliwy 2-etapowy przebieg: najpierw z użyciem drożdży górnej, a następnie dolnej fermentacji.
      Kolor - słomkowo-cytrynowy, mocne zmętnienie;
      piana - typowo pszeniczna: gęsta, zwarta, wysoka, ale tak jakoś nie-pszenicznie szybko znika ;
      nasycenie - wysokie;
      zapach - bogaty bukiet kwiatowo-bananowo-cytrusowy w delikatnym towarzystwie drożdży;
      smak - niby pszeniczniak, a jednak zaskakuje... wyraźne nutki bananowo-cytrysowo-goździkowe w ostrym natarciu już od samego początku - to standard, ale tutaj bardzo dobrze wyczuwalny; smak drożdży delikatny (bez spotykanej w innych witbierach kwaskowatości), a w końcówce nieco głębiej schowana słodkawa nutka kwiatowo-ziołowa z odrobiną miodu, która wynosi to piwo na wyżyny; słodkawy posmak tego piwa jest przepyszny; w sumie bardzo złożona kompozycja, nietypowa dla piwa, którego głównym zadaniem ma być przecież tylko orzeźwienie w upalne lato
      opakowanie - etykieta oczywiście "chomikowa", choć pamiętam, że na starszych wersjach ten chomik był większy.
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #4
        Najlepsze piwo na jakie trafłem podczas pobytu w Holandii. Fakt nie kosztowałem tyle co podczas bytności w Belgii ale troszkę wypiłem... Będę do niego wracał przy każdej sposobności.
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • ARTHUR
          Senior
          • 07-2004
          • 2338

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
          Najlepsze piwo na jakie trafłem podczas pobytu w Holandii. Fakt nie kosztowałem tyle co podczas bytności w Belgii ale troszkę wypiłem... Będę do niego wracał przy każdej sposobności.
          Ja wole z Holandii-Amstela,lub Hertog Jan

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja wole z Holandii-Amstela,lub Hertog Jan
            Ale to jest temat o Korenwolfie
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #7
              Kupione w walijskim Tesco podczas wycieczki.

              Butelka niebieska, co dodaje niezwyklosci temu piwu.

              Piana wysoka, ale niezbyt trwala, slomkowe i duzo drozdzy. Zapach przyjemny, kwaskowaty. W smaku poprawne, chlebowe i jak trzeba 'ziarniste'.

              Link: http://www.gulpener.nl/product.php?proID=2
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • fran
                Member
                • 03-2009
                • 35

                #8
                z piw typu witte , jest w mojej trójce obok hoegaardena i obolona, od kiedy zaserwowałem go znajomym, niemalże wymagają ode mnie tej pozycji ile razy wracam do kraju.
                dla mnie może być jak wzór metra w swojej kategorii

                Comment

                • twitt
                  Junior
                  • 01-2009
                  • 28

                  #9
                  Zbliża się w Holandii sezon na witbiery, więc przy okazji wizyty pozwoliłem sobie posmakować kilku piw z gatunku. Z testowanych witbirów (poza piwem będącym przedmiotem wątku piłem Wieckse Witte, Hoegarden, HN witbier) i Gulpener Korenwolf Witbier wydaje się najbardziej aromatyczny. Po otwarciu owocowy zapach atakuje nozdrza niemal z intensywnością flegaminy. Ładny blado-żółty kolor, drobna śnieżnobiała trwała piana. W smaku pełny, lekko słodki, bez wytrawności i najmniejszych śladów chmielu. Pomarańcza i kolendra w zapachu przebijają się przez flegaminowo-landrynkową ferię na pierwszy plan dopiero po dłuższej chwili. Jest to dla mnie odkrycie wyjazdu, na równi z Lentebockiem z HertogJana...

                  Na etykiecie szczegółowy opis oczekiwanych walorów wzrokowych / smakowych i zapachowych.

                  Etykieta uległa niewielkiej zmianie, aktualna wygląda tak:

                  Last edited by sibarh; 25-04-2011, 21:04.

                  Comment

                  • celtyk87
                    Senior
                    • 11-2008
                    • 208

                    #10
                    Ja sobie przywiozłem z Holandii puszkę 0,5 za 1,03 euro. Gdy go spróbowałem pomyślałem ze się pomyliłem i to jednak nie pszeniczniak, dopiero po którymś łyku zaczeły dochodzić do mnie miodowe nuty. Ogólnie nieciekawe i drogie wole pszenice z lidla.

                    Comment

                    • fran
                      Member
                      • 03-2009
                      • 35

                      #11
                      z lidla powiadasz ,żal

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Aktualna fotka:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Co oni tak odchudzają tego chomika z etykietki? Mam nadzieję że smaku nie odchudzili...
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • fran
                            Member
                            • 03-2009
                            • 35

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                            Co oni tak odchudzają tego chomika z etykietki? Mam nadzieję że smaku nie odchudzili...
                            spokojnie , trzyma styl, mam go pod nosem w sklepie i w lodówce

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fran Wyświetlenie odpowiedzi
                              spokojnie , trzyma styl, mam go pod nosem w sklepie i w lodówce
                              Proszę o adres tego sklepu.Chętnie zakupię ponownie.
                              Last edited by sibarh; 28-04-2011, 21:16.
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎