Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klein Duimpje, Hillegoms Tarwe Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Klein Duimpje, Hillegoms Tarwe Bier

    Butelka 0,3 litra, alkohol 5.5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - żółty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - wyraźny owocowo-kwiatowo-winny
    Gaz - sporo, mocno szczypie
    Smak - mocno słodko - kwaskowate, wyraźnie winne, cytrusowe, średnia goryczka
    zagłuszona przez w/w aromaty
    Smaczne piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1978 - moje 1012 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Klein Duimpje, Hillegoms Tarwe Bier [a.5.5%]

      Skład: słód pilzneński i pszenny, płatki pszenne i owsiane, chmiele Hallertau i Saaz, drożdże.

      Kolor: jasny, słomkowy, jak witbier, mętny [5]

      Piana: niska, drobnoziarnista, właściwie to prawie brak piany, bo piwo gazu nie ma (ale to nie moja wina nie??)[1.5]

      Zapach: świeży, wyraźnie cytrusowy, pszeniczno-chlebowo-biszkoptowy z wyczuwalnym owsem i intensywnym, bananowo-tropikalno-kwiatowym bukietem, czuć delikatny ale ostro zarysowany aromat chmielu [4.5]

      Smak: lekko kwaskowy, pszeniczno-jęczmienny (z przewagą smaku czystego ziarna pszenicy, jakbym ją jadł), słodowo-chlebowo-mączny ze sporą ilością drożdży, tropiki i banany wyraźne, do tego po przełknięciu zostaje leciutka, chmielowa goryczka, tło ziołowo-cytrusowe [4]

      Nasycenie: prawie brak gazu, szczególnie w przypadku pszenicy jest to herazją, z wyższym nasyceniem, byłoby bardziej orzeźwiające [1.5]

      Opakowanie: flaszka Vichy, etykieta pomarańczowa z tego samego szablonu co zwykle, kapsel firmowy (jak u sibarha na focie)[4.5]

      Producent: Huisbrouwerij Klein Duimpje, Parallelweg 3, 2182CP Hillegom; info@kleinduimpje.nl; www.kleinduimpje.nl
      Zakupione w: Melger's Wijn en Dranken w Haarlemie
      Degustowane: 07.03.2013r. ok. godz. 14:15 w Haarlemie
      Data ważności: SEP 14
      Soundtrack: "Wolfmother" by Wolfmother
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎