Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

‘t Koelschip, Explosie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    ‘t Koelschip, Explosie

    Mikrobrowar z Almere reklamuje się na swojej stronie jako najmniejszy browar i destylarnia w Holandii (wytwarza również whisky i likiery). Piwo Explosie jest warzone z 8(!) rodzajów słodu jęczmiennego, z 6 rodzajami chmielu Hallertau (nie wiem czy chmiel Hallertau to jeden rodzaj czy jest ich więcej, ale tak wynika z etykietki), niefiltrowane (chociaż wygląda klarownie), leżakowane 10 miesięcy, warzone raz w roku.
    Alk. 13%, but. 0.3 l.
    Jasnobrązowe, znikomo nagazowane, piana minimalna nawet przy laniu z góry i bardzo szybko znika, ale to nie dziwne przy takim woltażu.
    Zapach potężnie intensywny, owocowy, słodowy, karmelowy, jakby lekko czekoladowy, trochę alkoholowy.
    Smak wyjątkowo gęsty, słodowy, czekolady z owocami, likierowy, słodkawy ale nie za słodki, przyjemnie rozgrzewający, woltaż wyczuwalny ale zupełnie nie przeszkadza i się dobrze harmonizuje z innymi składnikami smaku.
    Niesamowite piwo, jedno z najciekawszych jakie kiedykolwiek piłem. Kupione w piwnym sklepie De Bierkoning w Amsterdamie, cena przerażająca - 3.35€ za flaszkę 0.3 l, ale dla takich wrażeń warto.

    Kapsel goły.
    Attached Files
    Last edited by lzkamil; 26-04-2009, 23:45.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎