Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, Urthel Samaranth

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Koningshoeven, Urthel Samaranth

    Bączek 0,33 litra, alkohol 11 %, eks.brak, kapsel Urthel, robione dla belgijskiego brow. Leyerth
    Kolor - herbaciano-miodowy
    Piana - drobna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - mocny owocowy + słodycz + nuta winna
    Gaz - okey
    Smak - mocno słodkie, micno owocowe, podpalane, lekka nuta winna, średnia goryczka w tle, % nie wyczuwalne
    Ciężkie, geste, treściwe i smaczne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3566 - moje 1754 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Urthel Samaranth

      Alk. 11,5 %. Według strony www.urthel.com warzone od 2006 roku w Koningshoeven pod nadzorem Pani Hildegard van Ostaden.

      Kolor: Brązowy z czerwonawymi przebłyskami pod światło. Mętny z dużą ilością pływających farfocli.
      Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa, jasnobeżowa. Po kilku minutach opada do ochronnej powłoki. Lekko oblepia szkło. Potrząsając pokalem cały czas tworzy się drobnopęcherzykowa warstwa.
      Zapach: Intensywny, słodko-owocowy. Owoce leśne, w tle delikatny chmiel. Bardzo ładny.
      Smak: Początkowo lekka, karmelowa słodycz, którą szybko dominuje silna, ziołowa goryczka. Posmak również silny, chmielowo-przyprawowy. Jest bardzo treściwe, przy tym nie czuć alkoholu. Nieco przypomina brandy. Bardzo dobre.
      Wysycenie: Średniowysokie, dość mocno podszczypuje.
      Opakowanie: Jak na powyższym zdjęciu, ale w kółeczku zamiast staruszka jest 12-stka.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa brązowo-kompotowa. Mętna.
        Piany w zasadzie nie było - zaskakujące, natomiast na powierzchni małe gejzery od gazu.
        Aromat mocno słodki, karmelowy, ze słodowym podbiciem. Wyczuwalne też suszone śliwki no i oczywiście nuty alkoholowe.
        Smak złożony. Przede wszystkim słodycz karmelowa, w tle posmaki słodowe i lekka goryczka. Balans pomiędzy opiekanym a perfumowym charakterem. Wszystko spina, co naturalne w tym przypadku, wyczuwalna moc alkoholu.
        Nagazowanie, że się tak wyrażę, przede wszystkim optyczne (vide - piana)
        Mój egzemplarz był w butelce 0,75l z plastikowym korkiem. Etykieta nie odbiega zbytnio od tego co na zdjęciu sibarha, jedynie akcenty inaczej rozłożone. Alkohol 11,5%

        Piwo wybitnie degustacyjne. Mocne, wyraziste, o bardzo interesującym, choć jak dla mnie zbyt słodkim profilu zapachowo-smakowym. Mimo wszystko jestem pod wrażeniem co można zrobić ze słodu, drożdży i chmielu. 8,5 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎