Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dundalk (Guinnes), Harp Lager 4 %

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Dundalk (Guinnes), Harp Lager 4 %

    Ulster Bass, Harp Lager (butelkowy)
    Zaliczone do browaru Bass Ulster w Belfaście gdyż najprawdopodobniej tam i tylko tam warzona jest wersja butelkowa tegoż lagera. Wersję w KEGach dostępną w Irlandii warzy browar w Dundalk. Wersja puszkowa produkowana jest przez któryś z browarów Guinnessa w skład których wchodzi m.in browar w Dunalk. Trochę to pomieszane ale niestety do takich wniosków doszedłem po wizycie i rozmowie w zakładzie w Dundalk.
    A więc odnośnie wspomnianej wersji butelkowej :
    SMAK : lekki 4-voltowy lager , jasnej barwy. Smak koncernowy , może i płytki ale pijąc ostatnio same Guinnessy moje kubki smakowe bardzo milutko zareagowały na ten "kontynentalny" (zgodnie z językiem "Wyspiarzy") smak. Zresztą i tak właśnie być powinno gdyż Harp to w zasadzie jedyny irlandzki lager , inspirowany niemieckimi pilsami (nie jest to bynajmniej moje stwierdzenie). Miły i nadający się do większych ilościowo "posiedzeń". Niestety mi dana była tylko flaszeczka 330 ml i w dodatku kupiona w pubie (w sklepach w Dundalk-niedostępne) za cenę o ktorej wole zapomnieć.

    PIANA : dobrze 3mająca się szklaneczki , nie zjeżdżająca w pośpiechu na dół. Jaśniutka i dosyć gęsta. Ogólnie OK.

    NAGAZOWANIE : zero zastrzeżeń i tyle

    OPAKOWANIE : niebrzydka etykieta w klasycznej dla tej marki granatowo-złotej kolorystyce , wykonana na lanserskim aluminiowym papierze. Niestety info o browarze tradycyjnie zakodowane acz moglo by być gorzej gdyż oprócz adresu Koncernu Diageo podany adres w Belafaście co daje do myslenia iż nie jest to piwo z Republiki Irlandii. Do tego ładny kapselek z nadrukiem przedstawiającym logo browaru Great Northern Brewery - browaru w którym narodziło się to piwo czyli obecny browar Harp w Dundalk. Całość w buteleczce z tłoczonym podpisem Arthura Guinnessa czyli jak w innych piwach tego koncernu.
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 03-02-2011, 12:43.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Według poniżej strony browar zamknięto w 2005 roku. http://www.ratebeer.com/brewers//uls...k--inbev/2528/
    Last edited by sibarh; 03-02-2011, 12:42.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale serwis ratebeer dawno w mojej ocenie przestał być wiarygodną stroną. Błędów i niedopowiedzeń jest tam aż tyle, że przestałem zaglądać na tą stronę.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Według tej też jest zamknięty. http://beerme.com/brewery.php?240
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Beerme również nie zachwyca aktualnymi informacjami
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            W czasie gdy zakładałem ten temat miałem takie przypuszczenia jak napisałem w tytule. Teraz już wiem po póżniejszym zasięgnięciu języka u tubylców że prawie na 100 procent piwo to jest cały czas warzone w macierzystym irlandzkim browarze w Dundalk a następnie (w KEGach lub cysternach) przewożone do Belfastu i tam butelkowane. Wcześniej wręcz z automatu stwierdziłem że rozlew odbywa się w browarze Ulster ale browar ten faktycznie od dobrych kilku lat jest nieczynny. Rozlewem zajmuje się specjalistyczna firma z Belfastu która butelkuje również inne piwa z browarów grupy Diageo. Próbowałem się nawet z nią kontaktować listownie ale niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi.
            Reasumując Art lub ktokolwiek odpowiedzialny za ten dział powinien piwo to przenieść do Republiki Irlandii do browaru Harp w miejscowości Dundalk.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Czy ten temat to nie dublowanie tego: Harp Lager 5 %? Wiem, że alkohol jest niższy, ale spadek o 1% po 10 latach to chyba nie powód do traktowania obecnego Harpa jako coś innego. No chyba, że obecnie istnieje nadal wersja 5%.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy ten temat to nie dublowanie tego: Harp Lager 5 %? Wiem, że alkohol jest niższy, ale spadek o 1% po 10 latach to chyba nie powód do traktowania obecnego Harpa jako coś innego. No chyba, że obecnie istnieje nadal wersja 5%.
                Istnieją oba piwa.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Myślę że nie ma sensu robić osobnych wątków dla jednej marki piwa której warki na przestrzeni czasu różnią się 1-procentową zawartością alkoholu, ale jak wolicie. Mało kto szukając postu o tej marce będzie zwracał uwagę na taką różnicę.
                  Jakimś wręcz niesamowitym zbiegiem okoliczości właśnie dziś po 13 i pół miesiącach wyczekiwania dostałem list z rozlewni o jakiej pisałem we wcześniejszym poście. Firma zajmująca się rozlewem tegoż piwa i innych irlandzkich koncerniaków grupy Diageo nazywa się Irish Bonding Co. i znajduje się w Belfaście. Otrzymałem wiele ciekawych etek niedostępnych w browarach które piwa te warzą ale to już osobny temat
                  Podejrzewam że wersja butelkowa jest tylko na rynek północnoirlandzki i resztę UK , istnieją też wersje do Kanady i prawdopodobnie USA. W Republice Irlandii dostępne jest tylko aluminium i kij.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Myślę że nie ma sensu robić osobnych wątków dla jednej marki piwa której warki na przestrzeni czasu różnią się 1-procentową zawartością alkoholu, ale jak wolicie.
                    Na tej stronie występują dwa piwa. Jedno jako Harp Export Lager 5% i zwykły Harp Lager już 4,3%. Opisy mają aktualną datę.
                    http://www.ratebeer.com/brewers//dundalk-diageo/6854/
                    Last edited by sibarh; 04-02-2011, 16:07.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Aktualna fotka:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎