Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus, Baltojo Tilto

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Vilniaus, Baltojo Tilto

    Kolejna nowość z wileńskiego browaru. Baltojo Tilto, czyli Biały Most, to popularne miejsce spotkań w Wilnie (w sierpniu 2013 roku pobito tutaj rekord Litwy w liczbie uczestników pikniku). A piwo, które nazwano tym imieniem, jest niefiltrowanym lagerem o zawartości alkoholu 5,2%. Opakowanym w litrową butelkę, z etykietą z panoramą miasta i naszym bohaterem w centrum.

    Barwa jasnego złota. Delikatne zmętnienie.
    Biała, średnia po nalaniu piana, o stosunkowo drobnej teksturze. Niezbyt trwała, za to bardzo mocno wzorzy się na ściankach szklanki. Po kilku minutach mikra szumowina na powierzchni.
    Nieznaczny, niezbyt wyrazisty aromat słodowy, o dość niepokojących czosnkowych odcieniach.
    W smaku jest jednostronnie, wyraźnie słodowo, w posmakach słody wygasają nieco ziarnistością, jednak w trakcie konsumpcji bardzo mocno zalatują miodową, wręcz mdławą słodyczą. Goryczki za to nie ma wcale. No i jest jakiś cień DMSu w tle, choć już może już nie tak jednoznacznie czosnkowy.
    Nagazowanie przeciętne, jak dla mnie zbyt niskie.
    Najlepszym elementem jest bez wątpienia opakowanie - butelka z patentowym zamknięciem, choć z plastikowym korkiem, ale za to z wyjątkowo elegancką etykietą ze szkicem panoramy Wilna.

    No ale samo piwo słabe, o specyficznych, mało piwnie przyjemnych nutach, zarówno w zapachu jak i smaku. I nie chodzi tutaj chyba o groch, który jest dość często dodawany do piw litewskich. Brak goryczki w połączeniu z dość niskim nagazowaniem powoduje szybkie zmęczenie konsumpcją. 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Kolor jasnozłoty, prawie słomkowy. Jest spore zmętnienie.
    Piana trzyma się dłużej niż w opisywanym godzinę temu Barbakanasie. No i zdecydowanie bardziej oblepia szkło.
    W zapachu słód, ale nie zapowiada słodkiego ulepka. Jest coś niestety z siarki. Na plus jest to, że z tej wybitnie słodowej serii, tu można już wyczuć chmiel.
    Gazu mało, ale jak na tego typu litewskie, słodowe piwa jest dobrze.
    W smaku jest słodko, ale tego można się było spodziewać. Jest jednak jakaś malutka goryczka i trochę większa, przyjemna kwaskowatość. Piwo mi smakuje. Też litr, ale tu nie mam problemu jak w Barbakanasie i spokojnie a nawet przyjemnie wypiję do końca. Na dodatek alkoholu tu nie czuć w smaku. Hmm... na finiszu ( przy końcu litra) słodycz się obniżyła, goryczka zwiększyła, a kwasek zupełnie znikł.

    Jeszcze raz odniosę się do Barbakanasa. Baltojo Tilto jest zdecydowanie lepsze, mniej słodkie, bardziej pijalne i (w końcu ) chmielowe.
    Piwo z datą do 27.12.2014.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎