Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Utenos, Utenos Porteris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    #31
    Kolejne piwo zakupione w Auchan. Litewski porter browaru Utenos.
    kolor ciemno wiśniowy, klarowny - 3,5
    piana wysoka, beżowa drobnoziarnista, nie pozostawiała śladu na szkle, po opadnięciu pozostawiła postrzępiony kożuszek - 4,0
    zapach karmelowy i lekko palonej kawy - 4,0
    smak inny niż polsklie bardziej łagodny, przypomina smakiem Koźlaka z BOSS - 4,0
    wysycenie jednyn minus tego piwa bardzo słabe praktycznie zerowe - 1,5
    opakowanie brązowe szkło, etykiety złote z czarnymi napisami, informacje o piwie nie pelne brak ekstraktu, - 3,5
    Załączam kilka fotek.
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 16-03-2011, 09:14.

    Comment

    • alnus
      Senior
      • 07-2007
      • 459

      #32
      Piłem je ostatnio z butelki z nową etykietą - już nie jest to Porteris, a po prostu Porter. Porteris pozostał tylko na kapselku. Za to piwo cały czas dobre, choć o smaku trudno mi teraz pisać, tydzień po fakcie . Z kilkunastu w sumie które wypiłem trafiły mi się dwie flaszki ze słabym gazem , które nie chciały się pienić, ale to był chyba tylko jakiś mały wybryk.

      Comment

      • piowen
        Senior
        • 09-2007
        • 207

        #33
        Kolor - określiłbym jako ciemną czereśnię - 4,5
        Piana - kremowa, bardzo mizerna, szybko zostawiła wstydliwe resztki - 2,5
        Zapach - ciężko było cokolwiek wyniuchać, a kataru przecież nie miałem. Karmel, palony słód może... - 3,5
        Smak - Mocne palone nuty, zakończone bardzo wytrawną goryczką, która przechodzi wręcz w winny posmak. Czegoś mi jednak brakuje, smak jest niepełny... Lekkiej słodkości może? - 4
        Wysycenie - ciut za małe, ale bez przesady, nie można zarzucić , że psuje całą resztę - 4
        Opakowanie - nawet mi się podoba, ciemnozłoty kolor i czarne napisy, oddaje charakter tego piwa - 4
        Uwagi - Jakoś mnie nie przekonało, może dlatego, że byłem po ciężkawej kolacji ? Mam drugi egzemplarz i spróbuję następnym razem przed posiłkiem. Kupione w Auchan za około 3,30 zł., okres ważności 24.02.2008.
        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Piję ostatni nieprzeterminowany egzemplarz z moich zapasów (data do 24.02.2008).

          Piękna mahoniowa barwa, brązowa drobna piana (fakt że nietrwała), czekoladowo-waniliowo-winny zapach. W smaku łagodne, wytrawne, bez wyczuwalnego alkoholu. Wyczuwalne natomiast są różne ciekawe akcenty (np. leśne owoce) budujące złożoność smakową tego piwa.

          Piłem ostatnio 'swieże' z datą przydatności koło roku do przodu i smakowało porównywalnie. Jedyną istotną różnicą jest złagodzenie nuty alkoholowej w przechowywanym dłużej piwie.

          Dla mnie to najlepszy butelkowy koźlak dostępny w Polsce i tylko szkoda że jego cena skoczyła z niecałych 3 pln do ceny za którą można już kupić klasycznego bałtyckiego portera...
          Last edited by docent; 19-02-2008, 21:44.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Tomasz_Moczarski
            Senior
            • 12-2007
            • 182

            #35
            Info dla kolekcjonerów - jest Porteris z nową etykietą - zmieniło się logo - zdjęcie niebawem...
            koncerniak = prawie jak piwo :D
            Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
            reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
            Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

            Comment

            • alnus
              Senior
              • 07-2007
              • 459

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
              Info dla kolekcjonerów - jest Porteris z nową etykietą - zmieniło się logo - zdjęcie niebawem...
              Pisałem o tym trzy posty wyżej. chyba, że znowu cos się zmieniło?

              Comment

              • Tomasz_Moczarski
                Senior
                • 12-2007
                • 182

                #37
                Podpisuję się pod opinią piowena dobre, ale bez super rewelacji. Nagazowanie w normie, kolor ciekawy, piana ujdzie, zapach wyśmienity, więc średnio ok. 4/5 bym dał...
                koncerniak = prawie jak piwo :D
                Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #38
                  Przeleżakowanie blisko pół roku (partia do 1.XI.2007) nie powoduje radykalnych zmian w smaku tego piwa. Barwa nadal klarowna, piana imponująca, smak jedwabisty, alkohol właściwie niewyczuwalny. Niewiele zmian w porównaniu do warki opisywanej przez mnie w lutym. Naprawdę świetne piwo...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • coldfire
                    Senior
                    • 01-2008
                    • 374

                    #39
                    Piwko zakupione w Realu, w cenie ok. 4 zł.
                    Etykieta zgrabna, dominuje kolor złoty, kształt butelczyny bardzo pasuje do stylu jakie to piwo (niby) reprezentuje.
                    Zdecydowanie trzeba uważać przy otwieraniu. Część mojego egzemplarza przedwcześnie opuściła butelczynę wraz z przypalanym kawowym i delikatnie słodowym zapachem.
                    Piana wysoka, ciemno beżowa, grubobąbelkowa i sycząca... A więc nietrwała.
                    Barwa też zdecydowanie nie pasuje do profilu, jednak w kategoriach bezwzględnych jest świetna - głęboki rdzawo-wiśniowy brąz.
                    W smaku rozwinięcie tego, co wyczułem nosem. Piwo jest dosyć wytrawne, dominują smaki kawowo-czekoladowe i minimalnie przypalane. Wyraźna jest słodowość, troszkę za mało karmelu. Gazu za to trochę za dużo.
                    Piwo nie jest tak ciężkie, jak Polskie Portery i faktycznie bardziej przypomina mocnego koźlaka. Smaczne, ale bez rewelki.
                    Last edited by coldfire; 30-04-2008, 21:58.
                    Piwa i pacierza nie odmawiam

                    Comment

                    • Tomasz_Moczarski
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 182

                      #40
                      coldfire - tez wlasnie mialem podobne odczucia, ze niby to taki mocniejszy koźlak jest...
                      Jednak za ta cene piwo jeszcze jest calkiem przystepne, biorac pod uwage kokurencyjne importy... Polecam!
                      koncerniak = prawie jak piwo :D
                      Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                      reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                      Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #41
                        Za pół roku upłynie data przydatności do spożycia Porterisa, którego właśnie piję i niestety alkohol za bardzo gryzie i przytłacza nutki porterowe, tak że na głębszą ocenę tego piwa muszę jeszcze poczekać.

                        Comment

                        • Piekny
                          Member
                          • 03-2009
                          • 72

                          #42
                          Utenos Porter alc. 6,8% vol. , płotnost 18,3 % , energia 66 kcal/100gram

                          Kolor: bardzo ładny , ciemno-wiśniowy ale czy porterowy ? [4]
                          Piana: średnioziarnista, gęsta kremowa , jednak zbyt szybko opadająca [3,5]
                          Zapach: przyjemny , przyjemna przypalanka karmelowo kawowa [4]
                          Smak: bardzo łagodny , delikatny - wysublimowany słodkawy [3.5]
                          Wysycenie: na koniec który był szybki ( dobre było ) słabawe [3]
                          Opakowanie: ładna etykieta , złota tarcza , czarne napisy , stonowana kompozycja [4]
                          Moja ocena (wg ARTomatu): [3.667]

                          uwagi - leży w tesco po 3,99 , jako porter wolę żywca , jako przekąska może być

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #43
                            Przeleżakowanie trochę ponad 2 lata (egzemplarz z datą 17.VI.2007) spowodowało zanik złożoności tego piwa. Teraz jest to dość proste piwo na które składa się moc plus słodowość. Tego typu objaw zaobserwowałem również w dwuletnim koźlaku Juranda.

                            Piękna klarowna barwa, niezła piana i świetny, typowo porterowy zapach to zdecydowane plusy przy tak długim przeleżakowaniu. Obecny smak tylko potwierdza opinię że to swietny koźlak

                            To mój ostani egzemplarz i ze względu na obecnie obowiązującą cenę nie wrócę już raczej do tego piwa, a szkoda...
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #44
                              Kolor ciemnobrązowy z wiśniowymi refleksami, nie tego spodziewałem się po porterze.
                              piana kremowa, drobnopęcherzykowa niska szybko znika.
                              W zapachu paloność i nuty alkoholowe.
                              W smaku dominuje przyjemna delikatna paloność z niewielkim alkoholowym posmakiem.
                              Wysycenie średniowysokie.
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              • Tapir
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 730

                                #45
                                Kolor - Wiśniowo brązowy.
                                Piana - beżowa, bardzo gęsta, wysoka o przeciętnej trwałości.
                                Zapach - Intensywny, na pierwszym planie karmel, dalej lekka paloność i nuta alkoholowa.
                                Smak - Dosyć łagodne, słodowo karmelowe z przypalaną goryczką, lekka nuta czekoladowa. Alkoholu nie czuć. W smaku bardziej jak koźlak niż jak porter.
                                Wysycenie - niskie do średniego.
                                Opakowanie - Nieco inna etykieta niż na zdjęciu (teraz to Porter a nie Porteris), kapsel ciemnoniebieski z logo browaru.

                                Kupione za 5zł w Domu Piwa na Warszawskiej Pradze.
                                Dobre piwo ale nie w stylu naszych porterów, profilem zapachowo-smakowym (a także trochę kolorem) nieco przypomina mi to piwo: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=81188
                                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎