Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kupiškio Alus, Salaus Alus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Kupiškio Alus, Salaus Alus

    Alc. 5,0%, ekstr. b/d.
    Piwo żywe naturalnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane.

    Kolejne piwo z tego browaru z genialną wręcz pianą. Za to wielki szacunek, nawet Czesi powinni się uczyć. Gęsta, czapiasta, trwała, wręcz pionowa, wystająca z kufla.
    Piwo mętne, o barwie ciemnopomarańczowo-miodowej, zapach kwaskowy - drożdże, cytrusy, charakterystyczne nuty dla piw żywych i naturalnych, trochę goździków.
    Smak kwaskowo-słodowy, czuć pszenicę i drożdże, na końcu lekka, delikatna, ale intensywna goryczka. Piwko jest lekkie w smaku, a jednocześnie nie brakuje mu treści. Jest dobrze zbilansowane, pije się je bardzo przyjemnie. Wysycenie również jest adekwatne do smaku, doskonale trzyma pianę, a także dobrze orzeźwia.
    Opakowanie w stylu "domowym" - ciemnozielona butelka, skroma etykietka, ale wszystko wygląda bardzo ładnie. Kapsel "Aukstaitijos Bravorai", co wedle wujka google oznacza "browary górskie", acz nie do końca jestem przekonany o słuszności tej tezy Bardziej kojarzy mi się z browarami regionalnymi.

    Ogolnie piwko zacne, bardzo smaczne i warte powrotu.
    Fotka poniżej.
    Attached Files
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
    .....Kapsel "Aukstaitijos Bravorai", co wedle wujka google oznacza "browary górskie", acz nie do końca jestem przekonany o słuszności tej tezy Bardziej kojarzy mi się z browarami regionalnymi.

    ...
    Chodzi raczej o Auksztotę, czyli region Litwy skupiony wokół górnego Niemna. Browar w Kupiszkach to jakieś 50 km na północny wschód od Poniewieża, głównego miasta Auksztoty.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ooooo proszę Dzięki za informację, bo zastanawiałem się już wcześniej co to znaczy
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • chitos
        Senior
        • 02-2009
        • 195

        #4
        Dane: Alk. 5%, ekstrakt nie podany

        Kolor: Miedziany, delikatnie mętny.
        Piana: Drobnopęcherzykowa, do końca utrzymuje się warstwa na piwie.
        Zapach: Zapach jest dość bogaty. Mamy tutaj goździki, chlebowy aromat, drożdże oraz słabiej słodowy.
        Smak: Pierwsze co się pojawia podczas picia to cierpki smak przez akcent drożdżowy, później na szczęście pojawia się słód, goździki oraz chlebowość.
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie.


        Ciekawe piwo do spróbowania, które wwarto poznać.

        Comment

        • Hedin
          Senior
          • 02-2011
          • 370

          #5
          Chyba najlepsze z litewskich, jakie dotąd piłem, niestety rok temu, więc parametrów bardziej szczegółowo nie pamiętam. A to jest piwo górnej fermentacji, czy dolnej? Bo jak dolnej, to przyznam, iż nie piłem dotąd takiego odmiennego lagera. Jedyny niefiltrowany lager, jakiego piłem to Kellerbier i różnił się smakowo i zapachowo.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎