Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kupiškio Alus, Magaryčių Alus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
    Pozwoliłem sobie zerknąć raz jeszcze na tą stronę i co sie okazuje? Według Ratebeer wszystkie małe litewskie browary warzą wyłącznie Tradicional Ale
    Dobry dowcip.
    Ps. Pewnie całej by sprawy nie było, gdyby nie to, że ostatnio w kilkunastu w tamtejszych browarach byłem. Tam mogłem przyjrzeć m.in. procesowi warzenia, w tym także jaki jest stosowany w Kupiškis.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #17
      I jeszcze link do udanej fotki:

      http://alauskrautuvele.files.wordpre...yciu.jpg?w=300
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #18
        A tutaj masz nie udaną?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #19
          No na tym zdjęciu to zdecydowanie Schwarz Ejl
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            No na tym zdjęciu to zdecydowanie Schwarz Ejl
            Hmm, chyba masz rację
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Ps. Pewnie całej by sprawy nie było, gdyby nie to, że ostatnio w kilkunastu w tamtejszych browarach byłem. Tam mogłem przyjrzeć m.in. procesowi warzenia, w tym także jaki jest stosowany w Kupiškis.
              Nie neguje Twojej wiedzy na ten temat. Mam tylko jedno pytanie: piles to piwo?

              P.S. Pewnie nie bylo by tej dyskusji, gdybys mial kiedys okazje go sprobowac
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)
                P.S. Pewnie nie bylo by tej dyskusji, gdybys mial kiedys okazje go sprobowac
                A czyje jest to zdjęcie, które wkleiłem?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  A czyje jest to zdjęcie, które wkleiłem?
                  Jest to zdjęcie jakiś dóbr litewskich

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #24
                    Mętne, brunatno-pomarańczowe w kolorze.
                    Piana rachityczna. Znika dość szybko. Znikoma lepkość.
                    Aromat dość słabo wyczuwalny. Trudno zdefiniować jakaś przewodnią nutę.
                    Smak specyficzny. Faktycznie wyczuwa się dość wyraźnie groch, do tego nieznaczna goryczka i niewielka cierpkość.
                    Nasycenie jest znikome.
                    2 litry w butli z patentowym zamknięciem, 5,8% alkoholu. Opakowanie jak we wspomnianym pakiecie dóbr litewskich Równie dobrze pasujące zarówno do pośledniejszego tokaja, jak i do paczki szarego mydła.

                    Zachowuje wszelkie cechy niefiltrowańca i żaden tam z niego elj. Pije się dość poprawnie, jednak wrażenie owej poprawności wzrasta wyłącznie przy założeniu wiedzy o tym co pijemy. Mimo wszystko, choć to natura niby, brakuje tutaj błysku i charakteru, niczym litewskiej jeździe pod Grunwaldem. Ode mnie 6,5 w skali 1-10. Pół w górę za ten groch
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #25
                      Mnie to piwo nie zachywciło, choć wypiłem je z ogólną przyjemnością.

                      Przeszkadzała mi nieco, szczególnie pod koniec, ta warzywność w smaku (pewnie od tego grochu), piana była marna i zniknęła bardzo szybko. Orzechów laskowych nie poczułem prawie wcale, poza charakterystyczną, cierpką goryczą jaką się ma po zjedzeniu zbyt wielu orzechów.
                      Zmętnienie piwa było bardzo duże - nie wiem w sumie czy to zaleta czy wada bo ja lubię mętniaki, ale to piwo miało konsystencję błota
                      Nad stylem się nie będę rozwodził, ale wydaje mi się że to poprostu niefiltrowany dolniak.

                      Ogólnie daję 4 z minusem.
                      Last edited by wrednyhawran; 03-06-2012, 21:30.
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • tmspoko
                        Senior
                        • 09-2009
                        • 207

                        #26
                        Zdjęcie
                        Last edited by sibarh; 07-03-2013, 19:32.
                        TMspoko

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          #27
                          Aromat - trochę warzyw, wyraźna słodowość z nutami karmelu, trochę chmiel
                          Piana - raczej nie duża, bardzo szybko całkiem zniknęła przy głośnym syczeniu
                          Barwa - jasnobrunatna
                          Wysycenie - umiarkowane, nawet nie wysokie, co trochę mnie zdziwiło po tym syczeniu
                          Smak - zapach warzyw sugestywnie włazi w smak, kwasek z nutmi drożdżowymi, finisz z wyraźną goryczką.
                          Treściwość - umiarkowana

                          Dziwne piwo, przypomina trochę nieudaną pszenicę, choć w sumie całkiem pijalne, to traktuje je jako jednorazową ciekawostkę.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #28
                            Foto:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #29
                              Dziś kupiłem w Carrefourze za 6,79 i dziś spożywam. Wącham - zapach słodowy, podobny do Ambera Naturalnego. Smak - no cóż, chyb ato nie ten groch, bo coś takiego czułem w polskich nieudanych pospolitych piwach (pierwsze Remusy, jakieś Jabłonowa czy inne Głubczyce), nie potrafię tego opisać ale mam na to określenie "smród spod pachy enerdowskiej sportsmenki", skontrowane dziwną goryczą, być może to te orzechy (albo groch?) Na szczęście nie dominuje, więc można wypić. Nie jest złe, ale jedna butelka na spróbowanie i wystarczy.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Sekator
                                • 06-2013
                                • 269

                                #30
                                Piwo słabe, zapach odpychający, a smak nijaki. Goryczka bardzo delikatna i nieprzyjemna. Porównanie do sportsmenki z NRD Pendragona bardziej pasuje do aromatu niż do smaku. Nie polecam.
                                http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎