Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kitzmann, Erlanger Wintergold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Kitzmann, Erlanger Wintergold

    Wintergold to piwo marcowe, o zawartości alkoholu na wysokim jak styl poziomie 5,9%. Uwarzono je we frankońskim browarze w Erlangen. Browar ma ponad 300-letnią historię - powstał w 1712 roku, a po kilkunastu latach został przejęty przez rodzinę Kitzmann, która zawiaduje nim do dnia dzisiejszego.

    Barwa złota. Przejrzysta. Trochę za jasna jak na marcowe.
    Biało-żółtawa i dość drobna piana. Jej trwałość nie jest jednak zbyt duża. Redukuje się do dziurawej szumowinki po dwóch minutach od nalania.
    Aromat nie jest specjalnie głęboki. Mamy pewna słodkawą słodowość, odrobinę karmelu i jakieś cebulopodobne nuty. Trochę niepokojąco.
    Smak jest oczywiście zdominowany przez słody. I znów przykra niespodzianka. Zamiast oczekiwanej miękkiej, aksamitnej bazy mamy tymczasem okropne słodzikowe klimaty jako główny element profilu. Na języku daje się odczuć także karmel, trochę mokrego ziarna i drewniane posmaki. Gdzieś majaczy cień chmielowej goryczki, ale rywalizuje ona z alkoholowymi smugami.
    Nagazowanie jest przeciętne, nie odbiega od marcowej normy.
    Butelka z nastrojową etykietą w aniołki tańczące na świątecznym wieńcu pod niebem pełnym skrzących się gwiazdek. A na krawatce dodatkowo owe aniołki raczą się piwem. Badziew w najlepszym bawarskim stylu Kapsel firmowy.

    Bardzo nieudane piwo. Marnie pachnie, smakuje jak ulepek, a do tego raczy nas wyraźnymi spirytualiami. Klimatycznie pasuje do oprawy graficznej - słodko i mdło. Do zwrotu. Butelka też, bo NRW . 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12214

    #2
    Ekstr. 13,5%

    Barwa jasna jak na marcowe, bo określają to piwo jako helles Märzenbier



    U mnie nie wypadło tak źle. Generalnie prosty, słodowy profil, nic specjalnie się nie działo,
    ale nie miałem tych negatywnych elementów. Dla mnie było nawet ok, choć podczas nawet tak kiepskiej zimy bardziej preferuję bardziej rogate piwa

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎