Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Simon, Hell Vollbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Simon, Hell Vollbier

    Wypust ze środkowo frankońskiego browaru Simon z Lauf, niedaleko Norymbergi. Piwo w stylu helles. Ma 5,1% alkoholu. Na stronie browaru informacja, że wykorzystano chmiel Hersbrucker.

    Złota, całkowicie klarowna barwa.
    Biała, nieduża i nietrwała piana. Dość spore bąble szybko znikają, pozostawiając archipelag dziurawych wysepek. Po kilku minutach śladu po pianie brak.
    Lekki, słodko-chlebowy aromat słodu plus cień chmielowych nut. Wszystko wymagające mocnej pracy powonienia.
    Smak miękki, w przeważającej mierze zbudowany ze słodowych, zbożowych, lekko karmelowych nastrojów. Na tle tej bazy nieznacznie wyczuwalne chmielowe, trochę trawiaste, ziołowe odcienie. Odrobina kwiatów na dokładkę. Za to niemalże zupełny brak goryczki.
    Średnie wysycenie, delikatnie odczuwalne na języku.
    Butelka typu euro z prostą, złożoną jedynie z tekstu etykietą. Kapsel firmowy.

    Konsumpcja nie wzbudza większych emocji niż awans Bangladeszu w rankingu FIFA. Piwo przejrzyste, miękkie, banalne. Brakuje mu piany na dokładkę. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Lauf an der Pegnitz ładne miasteczko i okolica bogata w browary



    Aromat - nuta słodowa z tonami suszonego ziarna i chleba, lekka kwiatowa chmielowość
    Piana - zdecydowanie wysoka, zwarta, trwała z kożuszkiem, nieco zostaje na szkle
    Barwa - jasne złoto
    Wysycenie - umiarkowane, łagodnie musujące
    Smak - słodowy z suszony ziarnem, z bardzo delikatną zbożową słodyczą. Goryczka klasyczna dla stylu - delikatna, nieco ziołowa
    Treściwość - całkiem wyraźna pełnia

    Miękkie, sesyjne, smaczne. Zdecydowanie mi smakowało.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      U mnie piana bez zarzutu:
      Attached Files

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        Teraz było trochę jak u Wpadzia, piana szybko siadła, słodowe tony nie tak fajnie wyeksponowane. Wspomniany wyżej chmiel jest, goryczka jak hellesach nie odgrywa istotnej roli.
        Myślę, że piwo uległo utlenieniu (ciut kartonu). Przywiezione bezpośrednio z regionu smakowało lepiej. Teraz kupione w odleglejszej sieci już sporo straciło.

        Opakowanie i parametry bez zmian.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #5
          Kolejne podejście, parametry i opakowanie bez zmian. W aromacie i smaku wyraźne tony słodowe. Nieco wyraźniejsza zbożowa słodycz. Piana bez zarzutu.
          Nie zachwyciło mnie specjalnie, ale tym bardziej nie zawiodło. Na podstawie parokrotnych degustacji oceniam jako solidnego średniaka

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎