Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiethaler, Lager Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Wiethaler, Lager Hell

    Wiethaler jest małym gasthausem z browarem, jakich pełno w Bawarii. Mieści się w pobliżu Norymbergi, w liczącej niespełna tysiąc mieszkańców miejscowości Neunhof. Produkuje piwa w tradycyjnych niemieckich stylach.
    Lager Hell ma 4,8% alkoholu.

    Jasnozłota, klarowna barwa.
    Biała, drobnopęcherzykowa piana. Nietrwała niestety. Po dwóch minutach dziurawe resztki na powierzchni.
    Aromat to połączenie zbożowej słodowości z trawiastym chmielem i sianem. Wszystko elegancko ułożone.
    Miękki smak słodowy z wyczuwalnym zbożem, lekko słodkawy, odrobinę maślany. Wyraźny udział chmieli, z trawą, sianem i delikatnymi ziołami w tle. Umiarkowana goryczka.
    Średnie nagazowanie.
    Butelka typu euro. Dość banalna etykieta z wizerunkiem budynku gasthofu. Motyw powtórzony na niebieskim firmowym kapslu. Na kontrze trochę marketingowych przechwałek, które w tej sytuacji można wybaczyć.

    Pomimo łagodnego, ciepłego profilu piwo absolutnie nie jest ani mdłe ani nudne. Bardzo dobrze zbalansowane i bez wad. Swoim charakterem kojarzy mi się z wiosenną świeżością i spokojem zielonych łąk. Jeden z lepszych hellesów, które miałem okazję próbować. 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎