Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Erdinger, Weissbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #31
    a mi smakowało

    piana: średnio wysoka jak na weizena, szybko opada
    kolor: czarny nieprzejrzysty
    zapach: slodowo palony i pszeniczny
    gaz: wysoki ale moim zdaniem pasuje
    smak: lekko palony, lekki karmel, lekko pszeniczny, lekko cytrusowy - czyli wszystkiego po trochu. Podszedł mi z tym ze wczoraj spragniony bylem
    LP

    Comment

    • Tolekk
      Junior
      • 08-2011
      • 8

      #32
      Kupiłem właśnie w realu za 7zł.... Piana duża i długo sie utrzymuje, musialem na dwa razy nalewac, w smaku niestety bez szału

      Comment

      • szczawik
        Senior
        • 09-2011
        • 103

        #33
        Potwierdzam, piwo zupełnie średnie.
        Kolor - ciemno było, ale chyba mocno ciemny, nawet jak na dunkelweizena
        Piana - najlepsza w piwie. ładna, długo się utrzymywała, gęsta i drobna.
        Zapach - słabo wyczuwalny, trochę ciemnych słodów, z ogrzaniem wyczuwalne niezbyt przyjemne nuty, jakby lekko alkoholowe i maślane? sam nie wiem, ale średni zapach
        Wysycenie - za niskie jak na weizena i w ogóle za niskie. Pasowałoby do angielskiego ale bardziej
        Smak - mało intensywny, bez weizenowych posmaków, lekko palony, lekko kwaskowaty,do wypicia, nie że jakiś strasznie niedobry, ale poczułem się nabity w butelkę przez browar, skoro określili to jako dunkelweizen. Wypić-wypiłem, ale nie powtórzę. Jak chcę wypić ciemnego lagera (bo piwo tak smakowało) to wolę Czarną Dziurę, czy choćby 13 Skalaka.

        Comment

        • erudyta
          Senior
          • 11-2008
          • 189

          #34
          Barwa: bardzo ciemnobrązowe, mętne
          Piana: beżowa, wysoka, na początku gęsta, jednak szybko tworzą się duże pęcherze powietrza i opada dość szybko, postrzępiona utrzymuje się do końca, zostawia ślady na szkle
          Zapach: średnio intensywny, wyczuwalne nuty palonego słodu, nuty pszeniczne i owocowe, bananowe, goździkowe a także maślane
          Smak: delikatny, trochę mdławy, nie za kwaśny, goryczki brak, wyczuwalne posmaki palonego słodu, lekka pszenica w tle, elementów bananowo-goździkowych cieżko się doszukać
          Wysycenie: nie za wysokie, typowy dla weizena,
          Butelka: ładna brązowa szata graficzna, z dedykowanym kapslem

          Cena: 0,88 €

          Piwo niestety nie zachwyca, nie jest najlepsze, ale też nie jest jakieś nie do wypicia. Przeciętne.
          Chociaż mojej żonie smakowało.
          Attached Files

          Comment

          • parztwarz
            Member
            • 06-2013
            • 37

            #35
            Bardzo ładny kolor ale chyba nie pasuje do tego stylu, klarowne. Piana obiecująca ale tylko na początku, szybka redukcja do niewielkiego krążka, nie koronkuje. W zapachu nuty palone, lekki banan aczkolwiek ledwo wyczuwalna pszenica jako taka. Nuty słodowe. W smaku na pierwszym planie rzuca się duże wysycenie, chyba nieco za wysokie, aż szczypie w język, mało tej pszenicy w pszenicy niewielka goryczka, skórka od chleba, delikatne kwiaty? Nie powala - 6,5/10
            PS Ładny firmowy kapsel

            Comment

            • Dewasto
              Member
              • 01-2014
              • 65

              #36
              Tak czytam i czyta i o tym płaskim smaku to bym się nie zgodził. Piwo smakuje jak Dunkel czyli suszone owoce (to lubie). Aromat to nic szczególnego, troche kapslem czuć. Jest nieprzejrzysto brunatne, piana porządna, a smak i tak lepszy niż Paulaner - Dunkel. Dla mnie piwo dobre i dobre. Pozdrawiam.
              https://www.facebook.com/browarstarowiejski

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #37
                Piana: Wysoka, trochę za szybko opadła. Na końcówce trwały kożuszek. Słaby osad na szkle.
                Wysycenie: Duże.
                Kolor: Ciemny brąz. Piwo jest mętne. Bardzo ładnie.
                Zapach: Delikatny, trochę owoców, głównie suszone śliwki węgierki i śladowa figa.
                Smak: Piwo jest pełne, treściwe, tu wreszcie jest słód. Trochę goryczki, lekka czekolada, karmelu nie ma.
                Uwagi: Wszystkie piwa Erdingera są ( przepraszam za słowo) do dupy. To jest jedyne, które piję z przyjemnością. Nie jest to ciemny hefeweizen. Jest to po prostu ciemna pszenica z innymi drożdżami.
                Smaczne piwo z datą do 10.2014 (konkretnego dnia nie podali).

                Comment

                • gramak
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 267

                  #38
                  Nie ma za co przepraszać, fakty mówią same za siebie. To piwo to wyjątek potwierdzający regułę, o której byłeś łaskawy wspomnieć
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • Rufi3M
                    Member
                    • 03-2014
                    • 44

                    #39
                    Słabe , słabe :/

                    Bliżej mu do koźlaka niż do pszenicy...miałem ochotę na goździk i banan i nic z tego...Miroslaw Pszeniczne bije tego szkopa

                    Comment

                    • barthez
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 367

                      #40
                      Kupione w Lidlu, także w dosyć korzystnej chyba cenie.
                      Natomiast, wg mnie, bez rewelacji - spodziewałem się dużo większych fajerwerków jak na ciemnego pszeniczniaka, a tu po prostu nie ma żadnych.

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        #41
                        Kupiłem w Karsiurze za 3,50
                        Nie ma się czym fascynować. Tzw. do beznamiętnego wypicia.
                        alc 5,3%

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #42
                          Ciemniak z niemieckiego sporego browaru w szkle....

                          Piana - sporo, na dłużej pełna warstwa.
                          Lacing - niewiele.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - brąz, rubin.
                          Aromat - kawa, słodkie ciasto, ciemniejsze susze owocowe, ciemny chleb i mini nutka rozpuszczalnikowa.
                          Smak - podobnie jak w aromacie, lekko ściągające (trochę trawiaste), mini goryczka.

                          Szału nie było... mało treściwe i trochę płaskie.
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎