Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hirschau [Bavarian Gator Brewing] , Pines

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Hirschau [Bavarian Gator Brewing] , Pines

    Dwóch znajomych Marktredwitz w bawarskim Górnym Palatynacie chyba w 2019 rozpoczęli warzenie piwa. Jeden z nich to Bawarczyk i zawodowy piwowar, drugi to amerykański entuzjasta - farmaceuta. Po informacji z ety wnioskuję, że to inicjatywa kontraktowa. Uwarzyli w Hirschau (też Górny Palatynat).

    W ofercie mają pale ale, ipę i hellesa.



    Bardziej niż niemieckie podejście do ejli zainteresowało mnie rzadziej dostępne amerykańskie podejście do hellesów. W związku z tym z ich oferty wybrałem właśnie hellesa. Pines chyba zapowiada, że będzie coś żywicznego...

    Ekstr. 11,7%
    Alk. 4,8%
    IBU 16

    Aromat - słodowy, czuć aromatyczne odmiany niemieckiego chmielu, może minimalne cytrusy i siano jeśli trzeba określić profil tego chmielu
    Piana - zdecydowanie wysoka, dość trwała, z dłuższym kożuszkiem
    Barwa - słomkowo-żółtawo-jasnozłota
    Wysycenie - umiarkowanie wysokie, musujące
    Smak - łagodna słodowa podstawa z suszonym ziarnem. Szybko dochodzi wyraźna ton chmielowy - nuty łąki, delikatnej żywiczności, minimalna owoce cytrusowe (pomarańcza). Wydaje mi się, że ma więcej niż deklarowane 16 IBU, ale goryczka rzeczywiście nie jest bardzo wyraźna. Na tle klasycznych hellesów z Bawarii jest jednak wysoka. Finisz zdominowany przez chmiel, czysty i długi
    Treściwość - łagodniejsza pełnia

    Rześkie, super pijalne piwko. Na stronie napisali, że chcą łączyć bawarską tradycję i amerykańską kreatywność. To się udało. Bardzo dobre piwo, które może być nawet przez tych, którzy omijają klasyczne piwa dolnej fermentacji.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1070794.JPG
Views:	53
Size:	21,7 KB
ID:	2315240

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎