Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Knoblach, Stammberg-Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    Knoblach, Stammberg-Bock

    Jasny koźlak z okolic Bamberga w Górnej Frankonii.

    7,2% alk.

    Aromat - słodowy z karmelem, nawet karmelkami, zbożowym ziarnem. Przez chwilę odrobina kwiatowego chmielu, potem
    Piana - wysoka, trwalsza z koronką
    Barwa - ciemne złoto w kierunku jasnego bursztynu
    Wysycenie - łagodne, leciutko musuje
    Smak - słodowa baza miękka z karmelem, trochę alkoholowej szorstkości. Wyraźna goryczka, trochę jakby oldalkoholowa, też ziołowa, nieco tępa
    Treściwość - wysoka

    Lubię jasne koźlaki z Bawarii i to też wypiłem bez zgrzytania zębami. Jednak jak na tamtejsze piwa to bez szału. Na plus słodowa miękkość. Jednak alkohol trochę szarpie, ta goryczka też trochę nie z tej bajki. Inne piwa z tego browaru bardziej mi smakowały.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1070804.JPG
Views:	74
Size:	23,8 KB
ID:	2315251

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12199

      #3
      Postanowiłem dać jeszcze szansę temu piwu i na wszelki wypadek otworzyłem z końcem terminu.

      W aromacie oprócz karmelu i ziarna suszone morele. Zapach wyraźny.
      Piana jest wysoka, ale nie jest zbyt trwała, dłuższa koronka. Barwa i wysycenie oraz treściwość j/w.
      W smaku jest nieco suszonych owoców (morela). Goryczka może już nie tak wyraźna, bo krótka, ale te alko-atrybuty podobne. Alkohol oczywiście nie jest specjalnie agresywny. Jednak jest dysharmonia.

      Ocena końcowa bez zmian. Choć to dość poprawne piwo, wielu lokalnym jasnym koźlakom ustępuje. Podobnie pośród innych produktów tego browaru są piwa, które wyżej cenię.

      Opakowanie bez zmian.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎