Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rothaus, Rothaus Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Rothaus, Rothaus Pils

    Piwo omawiane przez mego poprzednika jest innym Piwemniz zwykly Pils z tego browaru.
    Pils o zawartosci Alk.5,1%.
    Kolor jasno slomkowy klarowny.
    Piana zbita biala mocna i dosc trwala.
    Mocna aroma chmielowa i dosc mocno wyczuwalna goryczka.Przyjemne w spozyciu
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Piwo jest tak blade, że - jak dla mnie - prawie nieapetyczne. Piana rzadka, biała, brudzi szkło.
    Zapach słaby słodowy, jest też jakiś niefajny akcent, nie potrafię go nazwać... W smaku chmielowa goryczka, słaby posmak owoców, no i słód.
    Duuużo gazu. Opakowanie, jak widać, chyba nic się nie zmieniło.
    Piwo spokojnie wypijalne .

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Rothaus Pils i Rothaus Pils Tannen Zäpfle to to samo piwo. Rożni się etykietą i butelką. 0,33 to Pils Tannen Zäpfle a 0,5 to Pils.

      Producent na swojej stronie podśmiewa się trochę ze smakoszy wyczuwających różnice miedzy tymi dwoma "markami"
      LP

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Dosyć typowy Niemiecki Pils, kolor rzeczywiście bardzo jasny, przyzwoita goryczka. Bezboleśnie pijalne, chociaż niewiele lepsze od Perlenbachera z naszych Lidli.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • Aleksandros
          Senior
          • 05-2011
          • 352

          #5
          Kolor: Jasnozłoty, klarowny. 4
          Piana: Dość wysoka, bardzo sztywna, dosyć trwała. Zostawia ślady na szkle. 5
          Zapach: Niezbyt mocny, lekko słodowy z ledwie wyczuwalną nutą chmielową. 3,5
          Smak: Wytrawny, choć czuć też bazę słodową. Piwo jest dość lekkie. Goryczka o przyzwoitej mocy i przyjemnym odcieniu smakowym, choć wolałbym mocniejszą. 4
          Wysycenie: Odrobinę za wysokie. 4
          Opakowanie: Od lat niezmienne. Zdjęcie Andiego wciąż aktualne. Mi się podoba. Piwa browaru z wizerunkiem Biergit niosącej szklanice są łatwo rozpoznawalne. 4
          Uwagi: Niezły pils, chociaż wolałbym intensywniejsze nachmielenie i nieco większą treściwość. Kupuję je dla gości, którzy nie są przyzwyczajeni do gorzkich piw. Na takie okazje to bezpieczny wybór.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Nie jestem fanem niemieckich pilsów i ten też tego nie zmieni. Piwo wyraźnie wytrawne, z delikatną słodową podbudową i posmakiem chleba. Goryczka wyraźnie zaznaczona, można wręcz rzec, że mocna jak na styl, co trochę ratuje je w moich oczach (a właściwie ustach). Na upał jest nawet fajne - jako środek do szybkiego ugaszenia pragnienia, ale na dłuższe posiedzenia, doszukiwanie się ciekawych smaków i aromatów nie ma tu miejsca. W szczególności w przypadku aromatu - gdyż ten jest bardzo nikły.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              BARWA: Jaśniutka, słomkowa. Przejrzysta z drobinkami. [2.5]
              PIANA: Biała, drobnoziarnista o wysokości powyżej średniej, osadzająca się na szkle i pozostająca do końca. [3.25]
              ZAPACH: Z tych mało intensywnych. Słodowy oraz zbożowy z lekkim muśnięciem owocowym. [2.25]
              SMAK: Słodowy, zbożowy z odrobinką nutek owocowych i jakby lekko orzechowych. Po przełknięciu niska goryczka. W smaku raczej lekkie niż wodniste. [3.5]
              GAZ: Spory, wytrzymał do końca. [4]
              OPAKOWANIE: Butelka i kapsel jak wyżej u Andiego, etykiety z drobnymi retuszami (ta z postu #1 pewnie nie ma kontretykiety- a u mnie jest). Podstawowy skład surowcowy, bez zawartości ekstraktu. Kapsel, podoba mi się. [3.5]

              UWAGI: Trwałość do 12.11.2015, wypite 9.11'15. Nie pamiętam już, kiedy piłem piwo o tak jasnej barwie... ale w smaku bez zarzutu. Typowy niemiecki przedstawiciel swojego gatunku. Chwilami przypominał mi nieco Warsteinera Premium Verum.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                #8
                12,4% ekstr.
                5,1% alk.
                IBU 32

                Chmiele: Tettnang i Hallertau

                Aromat - dominuje chmielowa ziołowość na średnim poziomie, leciutkie słodowe niuanse
                Piana - wysoka, średnio zwarta, dość trwała, z kożuszkiem, zostaje trochę na szkle
                Barwa - słomkowa
                Wysycenie - wyższe, musujące
                Smak - ziołowa rześkość, spora goryczka. Lekka, przyjemna słodowość z chlebowym muśnięciem. Długi chmielowy, goryczkowy finisz
                Treściwość - pełne

                Pamiętam, kiedyś próbowałem partię z gryzącym wysyceniem, które drażniło. Tu jest ok.
                Bardzo dobre. Klasyk i wzorcowy pils.


                To jest to samo piwo co ich Tannenzäpfle Pils (tamto w butelce 0,33 l.)



                Tam opakowanie nieco fajniejsze i oceny wyższe

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  #9
                  Nieco zmieniona eta:
                  Attached Files

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 575

                    #10
                    Bardzo dobry, niemiecki pils. Niestety, bardzo drogi (średnio 1euro za butelkę co przy niemieckich piwach jest już wysoka półka) ale za jakość się płaci. Obfita piana została do samego końca, zapach chmielowy, w smaku bardzo przyjemna goryczka. Barwa, fakt, jasna ale to mi kompletnie nie przeszkadzało. Ocena 6/6.
                    Last edited by AaLeX; 30-07-2021, 16:33.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎