Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rothaus, Rothaus Pils Tannen Zäpfle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ElDesmadre
    Senior
    • 05-2010
    • 155

    #16
    Pozwole sie nie zgodzic z tyloma pozytywnymi opiniami Piwo zostalo mi polecone przez znajomego z Niemiec jako "very special" i musze powiedziec ze w smaku faktycznie jest dobre, slodowe-chmielowe i lekkie a zarazem aromatyczne na starcie oraz mocno goryczkowe i trwale w posmaku. Natomiast jest jeden wielki mankament - nasycenie. Pilem mocno schlodzone i czulem ze mi te babelki gardlo wypalaly, niczym przy polskich koncerniakach/gazowanej wodzie mineralnej. W zwiazku z czym piwo mnie summa summarum rozczarowalo, szczegolnie ze na niemieckim rynku, jesli chodzi o piwa silnie goryczkowe, Tannenzäpfle nawet nie zbliza sie do poprzeczki ustawionej moim zdaniem przez Flensburger Pilsa.
    http://thebeervault.blogspot.com

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #17
      Kolor: ciemniejsza słomka [5]

      Piana: średnioziarnista, zaraz po nalaniu zostaje tylko kożuch (który po kilku łykach również znika) [2.5]

      Zapach: mało intensywny słodowo chmielowy z przewagą chmielu; gdyby nie jakaś metaliczna nutka wyczuwalna zaraz po nalaniu byłoby zaj... przepraszam hmm super [4.5]

      Smak: porządnie chmielone z wyraźną goryczką i delikatną ziołową nutką, wystarczająco dużo akcentów słodowych; jeden z najlepszych niemieckich pilsów jakie piłem [4.5]

      Nasycenie: dosyć wysokie, nie wpływa jednak na żywotność piany [5]

      Opakowanie: brązowa flaszka 0.33 z ładną kolorową, "ludową" etykietą z cycatą Niemką stojącą pod świerkiem z dwiema szklanicami złotego trunku; firmowy kapsel; albo mi się wydaje albo flaszka kupiona w Polsce miała szczerozłoty kapsel

      Uwagi: butelka tego trunku kosztowała w Polsce ok 11zł ze dwa lata temu (w supermarkecie w Sulejówku);
      zakupione w: Trink Spare w Weeze, Niemcy;
      soundtrack: "The Incident" by Porcupine Tree
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #18
        Aromat - ziołowe nuty chmielowe
        Barwa - słomka
        Piana - niezbyt obfita i niezbyt trwała
        wysycenie - zdecydowanie wysokie i gryzące
        smak - wyczuwalna przyjemna ziołowa goryczka, ale zaraz potem kąsa to wysycenie, potem w ustach pozostaje przyjemna goryczka, lekki słód

        Piwo dobre, ale ciężko mi się je piło, dla mnie takie wysycenie to wada

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #19
          Fajny, lekki i orzeźwiający, mocno chmielowy niemiecki pils.

          Kolor jasnozłoty, wręcz słomkowy.
          Piana całkiem wysoka i dosyć trwała. Opada mniej więcej w połowie picia, ale pozostawia wyraźny kożuszek.
          Zapach mocno chmielowy, ziołowy. Z pilsów, które znam przypomina mi Jevera.
          Smak orzeźwiający mocno goryczkowy, chmielowo-ziołowy. Intensywny, ale lekki smak.
          Nagazowanie odpowiednie.
          Opakowanie jak na zdjęciu sibarha. Ciekawe i charakterystyczne, bardzo kolorowe.

          Dobre piwo na ciepłe dni. Warte spróbowania, zapamiętania i powrotu.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • erudyta
            Senior
            • 11-2008
            • 189

            #20
            Piwo jak dla mnie pierwszorzędne. Właściwie nie mam uwag. Konkretna goryczka, to jest to, co w piwach lubię.
            Etykieta jest dla mnie mistrzostwem świata. Wg. niemieckojęzycznej Wikipedii pozostaje ona niezmienna od 1972 roku (czyli ponad 40 lat )
            Do tego piwa wrócę i to pewnie nie raz

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #21
              Piwo beznadziejne, mocno wodniste, bardzo blade. Nie ma się co rozpisywać, etykieta stała od lat 70tych, ale piwo całkiem bezpłciowe, kiedyś pewnie bywało lepsze.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
                ...z cycatą Niemką stojącą pod świerkiem z dwiema szklanicami złotego trunku...
                Gdzież ona jest cycata, he?
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #23
                  Kolejne podejście, bo tym razem rocznikowe, data spozycia przekroczona w lutym. Kolor dalej bladziuchny, ale aromat korzenno-ziołowy. W nucie dolnej nawet przyprawowy. Się dzieje po tych paru miechach! W smaku bardzo wysoka, ale czysta goryczka. Świetny pilzner w starym niemieckim stylu, a trzeba tylko podleżakować.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 575

                    #24
                    Powiem tak, jest to na pewno porządny pils, z fajnie zaznaczoną goryczką i przyjemnym, chmielowym zapachem. Kolor, jak i opakowanie także się wyróżnia. Tylko jest jeden problem, jest to jeden z najdroższych pilsów dostępnych w niemieckich sklepach. Kupione dziś za 1,05Euro za 0,5l butelkę. Można znaleźć równie udane i zarazem tańsze piwa od tego np. Radeberger, Landskron czy chociażby Jever (który dziś w promocji był o połowę tańszy). Zatem, po co przepłacać? Ocena 4/6 (obniżona za wysoką cenę).

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12205

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kupione dziś za 1,05Euro za 0,5l butelkę. Można znaleźć równie udane i zarazem tańsze piwa od tego np. Radeberger, Landskron czy chociażby Jever (który dziś w promocji był o połowę tańszy). Zatem, po co przepłacać? Ocena 4/6 (obniżona za wysoką cenę).
                      Jeśli butelka 0,5 l. to był to ich Rothaus Pils:



                      (choć są to właściwie te same piwa).

                      A u nas w kraju importowany Jever w Kauflandzie 4,99 PLN za 0,33 l. a wiele pilso-podobnej krajowej produkcji, która się nawet nie ocierają o Rothausa potrafią być dwa razy droższe...

                      Z tych wszystkich wymienionych przez Ciebie piw jednak tego Rothausa cenię najwyżej, choć rzeczywiście może nie aż tak jaka jest różnica w cenie. Tylko że Radeberger i Jever to ta sama grupa koncernowa z mega rozwiniętą siecią dystrybucji, Landskron to regionalny browar, który poza Saksonią jest ciężko dostępny. Natomiast Rothaus należy do Kraju Związkowego Badenia-Wirtembergia, więc możliwości logistyczno-marketingowe ma dużo mniejsze. Mimo to sprzedaje się z tego co wiem w całych Niemczech.

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 575

                        #26
                        Tak, faktycznie, nawet w tamtym wątku je rok temu chwaliłem, choć też zwróciłem uwagę na wysoką cenę. Jest to na pewno wysokiej jakości piwo, ale moim zdaniem, cena jest za wysoka.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎