Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Felsenbräu, Felsenbräu Edelpils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Felsenbräu, Felsenbräu Edelpils

    zaw. alk. 5,2%, but. 0,5 l
    do kupienia w paru miejscach w Łodzi

    Bardzo goryczkowy pils, nachmielenie tak mocne, że aż musiałem sprawdzić, czy rzeczywiście pochodzi z Bawarii .
    Kolor słomkowy jasny. Piana w postaci obiecującej czapy, po krótkim czasie opada i pozostawia białe placki (jak dla mnie, może być). Aromat czysto chmielowy, bez domieszek. Smak podobnie: od samego początku bardzo zdecydowana goryczka. Po chwili pojawiają się ledwo wyczuwalne nuty słodowe, ale nie mają siły przebicia (szkoda, tak je lubię ). Smak zbliżony raczej do północnoniemieckiech pilsów, choć tam (zwłaszcza w klasie premium) wyraźniej czuć chmielowy aromat, nie tylko gorycz. Tutaj goryczka jest spłaszczona i nie zrównoważona, mimo to piwo jest wystarczająco smaczne a, dzięki optymalnemu nagazowaniu, bardzo orzeźwiające.
    Pomimo napisu importera, że piwo jest „niepasteryzowane” uważam, że owszem, jest wprost przeciwnie.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Parametry j.w.
    Kolor jasnozłocisty (4)
    Piana średniej wielkości, drobnobąbelkowa, umiarkowanie trwała (3.5)
    Nasycenie umiarkowane (4)
    Zapach przyjemnie kwiatowo-chmielowy, niezbyt silny (3.5)
    Smak jak dla mnie umiarkowanie goryczkowy, z mocno wyczuwalnym aromatycznym chmielem, słodowo-goryczkowy posmak też jest jak trzeba, goryczka faktycznie jest najwyraźniejszą nutą ale wcale nie jest zbyt mocna, całkiem treściwe (4)
    Opakowanie - nietypowa butelka z nietypową nakrętką, sympatyczne etykietki pasujące do całej serii (4.5)
    Ocena [3.8]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      Jak dla mnie aż tak strasznie goryczkowe nie było. Za to gazowane bardzo mocno. Wg. mnie również to piwo jest pasteryzowane. Smakowo bez większych rewelacji. Zwyczajny pils. Nic specjalnego.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Felsen Brau, Edelpils

        alk. 5,2. Ładnie się pieni, drobne pęcherzyki, piana trzyma się i zostawia na bokach kufla okręgi. W smaku czuć przyjemną goryczkę, delikatne i lekkie piwo jakie lubie (ale z wyraźną goryczką).
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          To raczej tutaj powinieneś umieścić swoją ocenę.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #6
            Felsenbrau Edelpils Solarbier

            Za delikatne ,zbyt zwiewne, brak mu charakteru , "mięsa"/przepraszam fachowców/, i ta reklama-pierwszy browar w Niemczech zasilany energia słoneczną. Może jednak trzeba było pójść w solarium...

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
              Za delikatne ,zbyt zwiewne, brak mu charakteru , "mięsa"/przepraszam fachowców/, i ta reklama-pierwszy browar w Niemczech zasilany energia słoneczną. Może jednak trzeba było pójść w solarium...
              Sięgnij zatem po Privat Export z tego browaru. Jest bardziej treściwe.
              Reklama rzeczywiście może śmieszyć. Ale samo piwo według mnie wyróżniające się ze względu na zdecydowaną goryczkę, co akurat lubię. Bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości /poniżej 4 zł/. Zakupione we wrocławskim Browarku na Szczęśliwej

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #9
                  Kolor blado złoty.
                  Piana drobnopęchezykowa wysoka, opada umiarkowanie, pozostawia ślady na szkle.
                  Zapach przyjemny słkodowo chmielowy.
                  W smaku dominuje wyraźna goryczka, orzeżwiające dobrze gasi pragnienie.
                  Opakowanie takie jak na zdjęciu sibarha.
                  Kupione w Bełchatowskich "Piwach importowanych" za 5,30 zł
                  Do powtórzenia
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • azazel82
                    Senior
                    • 01-2012
                    • 146

                    #10
                    Słomkowy kolor z mile dla oka utrzymującą się białą, drobną pianką. Szczypiące w język bąbelki, słodowy, delikatny zapach. W smaku zdecydowana gorycz - mnie bardzo odpowiada jej charakter - szybko przykrywa słodowość. To się właśnie nazywa dobrze zbalansowac smak. Jak na pilsa, to ma niezły charakterek. Zostawia silny posmak goryczkowy - dla mnie bomba, choć miłośnikiem takich piw nie jestem i nie będę.
                    http://piwnepodroze.blogspot.com/

                    Zapraszam też na FB!!
                    https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Browar z bawarskiej Środkowej Frankonii, który niezmiennie od lat ma lokalnego dystrybutora w Polsce (pod Łodzią).

                      Zmienili etę, powrócili do butelki euro. Alk. nadal 5,2%



                      Aromat - wyraźniejszy chmiel (łąka, leciutkie zioła), leciutki słód
                      Piana - dość wysoka, trwała z kożuszkiem, nieco zostaje na szkle,
                      Barwa - słomkowo-złota
                      Wysycenie - umiarkowane, musujące
                      Smak - wyraźniejszy chmiel (w tonach podobnych jak w aromacie), całkiem wyraźna goryczka. Są też łagodne nuty słodu oraz delikatne tony od drożdży. Finisz dłuższy, chmielowo-ziołowy z goryczkowym posmakiem
                      Treściwość - pełne

                      Wciąż jak na Frankonię (Bawarię) solidniej goryczkowy pilsik. Całość nadal smaczna i sesyjna. Udane piwko.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Click image for larger version

Name:	P1070982.JPG
Views:	60
Size:	24,2 KB
ID:	2316079

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎