Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Keesmann, Sternla Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Keesmann, Sternla Lager

    zaw. alk. 5,0%, but. 0,5 l
    zakupione u źródła, w browarze

    Słodowy brat bardzo goryczkowego pilsa z browaru Keesmann. Piwo nie zdobyło tego rozgłosu, co pils choć jest również nietuzinkowe. Wersja testowana to klarowny lager w odróżnieniu od niefiltrowanej Sternli ungespundetes, która występuje tylko w wersji beczkowej (nie próbowałem).
    Kolor - bursztynowy (standard wśród bamberskich lagerów);
    piana - kremowa, wysoka, gęsta, wolno opada rysując smaczne ślady na bokach kufla;
    nasycenie - raczej słabe;
    zapach - słodowy;
    smak - zgodnie z ideologią regionalnych lagerów - pełnosłodowy; smaczny, słodkawy i lekko owocowy słód wyczuwalny przez cały czas; lekka owocowość dostarcza też odrobiny kwaskowości łamiącej słodowy wątek (podobnie jak lagerze z Fässli, do którego piwo jest smakowo bardzo podobne). W końcu pojawia się mocna goryczka mieszająca się z nutkami słodowymi, które w posmaku przybierają aromat orzechowy.
    Charakterystyczna dla bamberskich lagerów kwaskowata świeżość pomimo słodowego charakteru piwa i tu jest wyraźnie obecna.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pite w piwiarni Keesmanna, lane, za 2,25€. Wersji ungespundetes nie stwierdzono.
    Piana: gęsta, kremowa.
    Kolor:głęboki bursztyn, klarowne.
    Wysycenie: niskie.
    Zapach: bardzo słaby.
    Smak: wyraźna goryczka, body raczej lekkie, wbrew temu co sugeruje kolor. Bliżej do sesyjnych ales niż do bocka. Bardzo smaczne.
    Opakowanie: przepiękny kufel w czarnych barwach z logo piwa (nie mogłem się oprzeć, żeby nie zamieścić fotki). Niestety co mnie zaszokowało kufel był brudny.

    Bardzo smaczne piwo, którego chce się wypić więcej niż jeden kufel.
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Browar Keesmannna z Bambergu nie ma strony www, ale jest opisany w wikipedii



      Alk. nadal 5%

      Aromat - słodowy (suszone owoce, lekko podpalany)
      Piana - wysoka, umiarkowanie trwała z dłuższą koronką
      Barwa - bursztynowo-herbaciana
      Wysycenie - łagodne, lekko musuje
      Smak - słodowy z suszem owocowym (leciutki kwasek), podpieczone tony, całkiem wyraźna goryczka z długim, trochę orzechowym finiszem
      Treściwość - łagodna

      Bardzo fajne piwo, wyraziste w smaku. Brakowało mi (szczególnie na początku) treści, ale pod koniec zabrakło mi... piwa
      Last edited by darekd; 03-10-2021, 23:31.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Click image for larger version

Name:	P1090293.JPG
Views:	24
Size:	21,9 KB
ID:	2321414

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎