Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sauer, Rossdorfer Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Sauer, Rossdorfer Pils

    zaw. alk. 4,7%, but. 0,5 l
    zakupione na miejscu, w browarze

    Typowo wiejski, rodzinny browar Sauer jest położony w niewielkiej wiosce Rossdorf na wsch. od Bambergu. Działa od 1784 r. w otoczeniu malowniczych wzgórz i pól, w bajecznej scenerii maleńkiej frankońskiej osady... Idylla... W ofercie browaru znajdziemy 3 rodzaje piw: Pils, niefiltrowany Urtyp i pszeniczny Weissbier. Testowałem je kolejno, a zacząłem od Pilsa:
    kolor - jasny, słomkowy;
    piana - szybko rośnie w górę zwartym, gęstym kożuchem, ale też i dość szybko opada zostawiając grube placki;
    nasycenie - spore;
    zapach - chmielowo-drożdżowy (zastanawiałem się, skąd te drożdże, ale może dlatego, że piwo bardzo świeże było?...);
    smak - dobrze nachmielony, rześki pils; nachmielony pożądnie, ale nie za mocno - goryczka, owszem, jest całkiem wyrazista, ale jednocześnie pozostawia sporo miejsca dla pysznego bukietu kwiatowo-ziołowego, gwarantującego bardzo świeźy, orzeźwiający smak; no i w końcu pojawia się apetyczny, goryczkowy posmak.
    Bardzo dobre.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Etykieta przez tyle lat nie zmieniona
    Dobre piwo, choć dla mnie balans między słodem a goryczką jest wyraźnie przechylony na korzyść tego pierwszego. Tylko aromat daje nam pełnię chmielu. Piana utrzymuje się niewielka ale za to do samego osuszenia kufla. Ciut za mało gazowane.

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Zima pilem Bocka z Rossdorfu - w ofercie znajduje sie takze Braunbier (znalazlem to na stronie bowaru). Opis Dreamera - nic dodac, nic ujac.

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12211

        #4
        Aromat - przyjemny, wyczuwalny słód i drożdże, z tyłu chmiel
        Barwa - jaśniutka słomeczka
        Piana - opada szybko niewiele pozostawiając, po połowie znika całkowicie
        Wysycenie - wysokie
        Smak - tak jak w opisie Dreamera.
        Jednak ocena dla mnie tego piwa jest trochę niższa, zbyt duże moim zdaniem wysycenie.
        Dobre, aromatyczne, ale nie rzuciło na kolana

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          #5
          Jasnozłote. Piana biała, drobna, niezbyt wysoko, dość szybko opada, osadzając się na szkle.
          Pachnie słodowo-chmielowo, trochę tak... ...marketowo... W smaku lekka goryczka, minimalny kwasek, płaski słód.
          Dużo gazu. Butelka euro, goły kapsel, skromne (prawie - budżetowe), lecz czytelne wzornictwo.
          Przywiezione z Piotrkowa .

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #6
            Aromat: słodowy, lekko chmielowy plus jakaś nieprzyjemna nuta siarkowo-kapuściana

            Barwa: słomkowa, klarowne

            Piana: niewysoka, gęsta, dość trwała

            Smak: grzeczny słodowy, pilsowa słodowość dosyć nudna, lekka goryczka

            Goryczka: niewysoka, krótka, dobra

            Odczucie w ustach: pełne, lekko ściagające,nagazowanie niewysokie.

            Ogólne wrażenie: przyjemne, smaczne i poprawne piwo, nie ma się czego przyczepić. Ale jakoś mnie nie zachwyciło, trochę nudne, bez żadnej "iskry" w smaku.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎