Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mauritius, Sachsengold Pils / Pilsner Art

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Mauritius, Sachsengold Pils / Pilsner Art

    Piwo robione dla: Sachsengold Getrank m.Zwickau w browarze Mauritius
    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy, alkohol 4.8 %, eks. brak
    Kolor - jasnosłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, nietrwała, znikła po 2 min
    Zapach - słodowy, delikatny
    Nasycenie - właściwe
    Smak - chmielowo-słodowy, mocny wyraźny chmiel, nuty słodkie minimalne, goryczka mocna (aż za mocna),
    Dla miłośników przechmielonych, mocno goryczkowych piw. Wypijalne

    W moim "zbiorze" piwo nr. 584 / 430 opisane / 333 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Mauritius, Sachsengold Pils

      Pilsner z saksońskiego Mauritiusa (tak, tak, to ci od lidlowskiego Perlenbachera) ze Zwickau (tak, tak, to ci od Trabanta). Alkohol 4,9%

      Barwa słomkowa, doskonale klarowna.
      Piana niewysoka po nalaniu. Szybko redukuje się do szumowiny na powierzchni. Nieco śladów zostaje na szkle.
      Zapach stosunkowo mało wyrazisty. Chlebowe słody z lekko mineralnym finiszem. Dość wysoki udział drożdży. Największy minus to wyraźne nuty krochmalu.
      Smak specyficzny. Goryczka jak na styl mocno tępa. Silna nuta słodowa, kojarząca się z mokrym, przeleżałym ziarnem, nawet z lekkim obornikiem. Wyczuwalny dodatkowo diacetyl. Posmaki te na szczęście szybko gasną i śladu po konsumpcji tego specyfiku nie ma ani na podniebieniu, nie zapisuje się też jakąś specjalną traumą w psychice.
      Nagazowanie, dość wysokie, całkowicie prawidłowe.
      Butelka NRW z nudnymi, kojarzącymi się z dyskontem etykietami. Na kontrze "Das bier fur jeden tag". Da, da, da - piwo na JEDEN dzień I wystarczy. Recenzja w jednym zdaniu? Jakiś pokraczny klon Perlenbachera 5 w skali 1-10.
      Attached Files
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Kończy się lato, dlatego piję pilsy na potęgę, dziś jeszcze jest ciepło, ale już za dwa tygodnie pewnie nie pójdę na działkę i będę w domu portery pił.
        Etykieta jak na zdjęciu u Wpadzio.
        Piana słaba, kiepska, wręcz fatalna. Niemiecki pils ma mieć porządną pianę i basta!
        Duże wysycenie, to jest na plus w pilsie.
        Wszedłem na ich stronę internetową, niestety nie piszą jakiego chmielu dosypują ( pewnie Hallertau lub Tettnanger. Wolałbym Saaz, aby dużo).
        Jako piwny purysta pochwalam kolor tego piwa: jest słomkowy ( ale na granicy do złota niestety).

        Jest to bardzo przeciętny niemiecki pils. Kolor jest za ciemny, chmielu jest za mało.
        Wolę Jever i Veltins, no i Konig Pilsener z Lidla.
        Długo do tego piwa nie powrócę.
        Last edited by DariuszSawicki; 30-08-2013, 17:36.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Zacznę od najfajniejszego... ładny kapsel do kolekcji

          Reszta to poprawne piwko w tym stylu bez tzw "uniesień".

          Piana - jak zwykle na początku sporo ale szybko zastępuje ją dziurawa warstewka.
          Barwa - bardzo jasne złoto.
          Gaz - średni.
          Aromat - słodowo-zbożowy.
          Smak - słodkawe, zbożowe, słodowe z małą goryczką.
          Attached Files

          Comment

          • AaLeX
            Senior
            • 07-2011
            • 569

            #6
            Opakowanie nie zmieniło się od czasu foty Javoxa. Zazdroszczę oceniającym na początku, którzy pisali o mocnej, tępej goryczce, nawet za mocnej. Teraz nic z tego nie zostało. Jest, ale mała. W zasadzie pozostaje mi się zgodzić z opinią Javoxa, co do tego piwa. Szkoda. Niestety mam wrażenie, że Niemcy też obniżają piwne loty i to, co kiedyś było fajnym pilsem, dziś jest tylko namiastką tego.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              #7
              Niestety u Czechów tak samo

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎