Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köstritzer, Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwosz13
    Junior
    • 09-2013
    • 3

    #91
    Kostritzer czarna pycha, nawet stary znajomy Niemiec mawiał, że lekarz polecał jego mamie dwno dawno temu na dolegliwości brzucha...
    Cenki nie jest źle, a widzieliście Warsteinera 2 puchy za 6zl?
    Pił ktoś tego pszenicznego Krombachera?

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23812

      #92
      Kolega nowy, więc nie wie że każde piwo ma osobny wątek.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Piwosz13
        Junior
        • 09-2013
        • 3

        #93
        Tak, przepraszam za zamieszanie - znalazłem wątek o pszenicznym,
        ale Kostritzer mimo wszystko jest najlepszy

        Comment

        • Hapek
          Senior
          • 03-2013
          • 100

          #94
          Chyba za dużo się spodziewałem po tym piwie. W smaku wybitnie kawowy, bez goryczki, palone. Wysycenie jak dla mnie za niskie chociaż gdyby było większe może nie byłoby tak pijalne. Kupione w Żabce za 4.99zł i raczej nie powrócę do tego piwa.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4331

            #95
            Ja też raczej nie powrócę, nie zgadzam się do ciemnej, nieprześwitujacej barwy, zgadzam się natomiast co do tego, że piwo nie ma wyrazistego charakteru. Ot, wypić bez bólu i tyle. Na pewno nie wytrzymuje konkurencji z Opatem Tmawym 13.

            Comment

            • x57
              Senior
              • 05-2011
              • 247

              #96
              Kolor ciemnobrązowy.
              Piana dość wysoka, zabrudzona, średnio-pęcherzykowa, trwała.
              Aromat średnia słodowość, lekki karmel, lekki chlebek, lekka czekolada, minimalna paloność.
              Smak słowodość, lekka czekolada, lekka paloność, lekki chmiel, trochę podniesiona kwaśność.
              Goryczka niska, czysta.
              Odczucie w ustach pełnia średnio-niska, smukłe, nagazowanie średnio-wysokie, minimalnie cierpkie.

              Nawet niezłe.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #97
                Kolor to czerń z rubinowymi odblaskami. Piana fajna, średnioobfita i miło przybrudzona. Zapach to ładna ciemniakowa kompozycja - raczej wytrawna, sporo nut palonych do tego dużo kawy. W smaku bardzo poprawnie, ciemniak zdecydowanie kawowy, wytrawny, ale też goryczka raczej subtelna, palona i lekka. Wytrawność tego ciemniaka to po prostu brak słodowo-owocowych klimatów wpadających w słodkawość. Lekka kawowość przesiąknięta nutkami palonymi gra tu zdecydowanie pierwsze skrzypce. Troszkę za dużo ciemniakowej pustki, za mało treści, przez co piwo pozostawia lekkie wrażenie wodnistości. Ale ogólnie bardzo poprawne, pije się całkiem przyjemnie. Ja kupiłem za 1,99 zł (wyprzedaż) i w tej cenie to wręcz rewela

                Comment

                • Dewasto
                  Member
                  • 01-2014
                  • 65

                  #98
                  Czarnepiwo z gęstą beżową pianą prezentuje się okazale. Pierwsze aromaty z butelki były typowe, ale po przelaniu zapach zelżał i zamienił sie w lekkie palone. Nic tak na prawdę szczególnego nie wyczuwam. Pianka znika powoli. Piwo jest wytrawne, ale czuć palone słody. Smak to już jest ciekawe doświadczenie. Lekka goryczka i niskie nasycenie pozwala czuć te palone słody. Pianka zostawia koronkę więc jest dobrze. Moim zdaniem jest lepszy od Koźlaka bo jest bardziej wyrazisty. Koźlak jednak nie ma zdecydowanego smaku. Bardzo przyjemne niezamulające piwko. Dobrze gasi pragnienie.
                  https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    #99
                    Dla Polaków do Lidla chyba wysłali "pogorszone" piwa /mit miejski?/.

                    Piana - dość szybko opadła, trochę z trzaskiem. Po kilku chwilach na powierzchni nie zostaje już nic. Jest trochę lacingu.
                    Barwa - pod światło rubin.
                    Gaz - poniżej średniej.
                    Aromat - susze owocowe, czekolada, czerwone wino? Ale w niskim zakresie.
                    Smak - minimalna paloność, minimalna goryczka, troszkę słodkie i to czerwone wino.

                    Pod koniec piwo staje się bardziej płone, jest średnia owocowość, były skojarzenia z kompotem ze śliwek.
                    Piłem jakiś czas temu i chyba było smaczniejsze, raczej wodniste aż tak nie było.

                    Nowa szata graficzna.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Frittle
                      Junior
                      • 08-2013
                      • 25

                      Piwo kupione w Lidlu.
                      Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty.
                      Piana: Dość obfita, ale opada jak w coli.
                      Zapach: Mało intensywny. Delikatna kawa zbożowa. Żadnych suszonych śliwek czy czegokolwiek innego nie mogłem się doszukać.
                      Smak: Tutaj już paloność jest zauważalna, choć i tak pierwsze słowo jakie mi przyszło do głowy po przełknięciu to wodnistość. Na szczęście z każdym łykiem jest trochę lepiej.
                      Wysycenie: Nieco za duże.
                      Opakowanie: Nijakie, zresztą to norma w niemieckich koncerniakach.

                      Piwo, które można wypić bezrefleksyjnie. Schwarzbier powinien być zdecydowanie bardziej palony. Tutaj paloności jest jak na lekarstwo.
                      Blog: http://piwnyrap.pl
                      Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

                      Comment

                      • behegrzmot
                        Senior
                        • 01-2009
                        • 276

                        Kolor: Ciemnorubinowy 4,5/5.
                        Piana: Niezbyt obfita, szybko opada niemal do zera. 3/5
                        Zapach: Wyraźne słody palone, lekki kwasek 3,5/5
                        Smak: Wyraźne palone, lekko kwaskowe, wodniste. 3,5/5
                        Wysycenie: Średnie, może i mogłoby być ciut niższe ale wtedy jeszcze mocniej dawałaby o sobie znać wodnistość więc jest w sam raz. 4/5
                        Opakowanie: Niczym się nie wyróżnia ale jest ok 4/5

                        Ogólnie bardzo poprawne piwo, z sentymentem wracać do niego nie będę ale jeśli znowu będzie dostępne promocyjnie to z pewnością kilka sztuk zakupię.

                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12248

                          Taki powrót po latach. Eta prawie niezmieniona. 11,4% ekstr., 4,8% alk. W aromacie łagodnie palone, trochę kawy zbożowej. W smaku paloność wyraźniejsza z dłuższą, łagodną goryczką i prażonym ziarnem. Smukłe, wytrawne, sesyjne, lekkie i czyste w odbiorze. Przyjemny powrót.

                          Erfrischend dunkel: Erfahre mehr über Deutschlands beliebtestes Schwarzbier mit dem unvergleichlichen Charakter.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎