Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Erdinger, Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kretu
    PremiumUżytkownik
    • 05-2007
    • 28

    #76
    Spożywam właśnie to piwo i zgadzam się z innymi to nie jest hefe-wessbier.
    Kolor: Całkiem ok dość ciemny 4,5
    Opakowanie całkiem ładne 5
    Piana momentalnie opada do kożuszka 2 mm. 3
    Wysycenie trochę za duże 4 (nie wiem jak pod koniec piwa bo dopiero pierwsze 3 łyki)
    I najgorsze smak wodniste i sama goryczka chmielu żadnych innych posmaków coś czego bym się nie spodziewał po pszenicy 1
    Cena ok 4,5zł w społem 4
    Ogólna ocena to nie jest piwo pszeniczne a przynajmniej najgorsze jakie piłem dobrze że niekupiłem w makro bo chyba było za 30zł dwa piwa plus szklanka. Napewno więcej nie kupię
    Last edited by kretu; 22-05-2010, 19:54.

    Comment

    • szu29
      Member
      • 04-2011
      • 98

      #77
      Jak na pszenice to bardzo delikatny smak. Wyczuwam alko co nie jest dobra stroną. hmmm Mógłbym sie przekonać do niego gdyby nie cena ponad 7 zł. Ocena 3,7/5
      http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #78
        Dostałem to piwo w prezencie i niestety tak jak moi poprzednicy mam o nim dość negatywne zdanie - kolor ma całkiem ładny, choć zmętnienie mogłoby być ciut większe. Piana średnia, szybko redukuje się do śladowych ilości na powierzchni. Zapach bardzo nijaki, nie zachęcający do spróbowania. Smak również jakiś taki nijaki - faktycznie pije się jak jakieś lagery koncernowe - posmaków pszenicznych praktycznie całkowicie brak, miałem wrażenie, że lekko czuję chmiel, poza tym piwo lekko kwaskowe.

        Nie polecam, choć piwo da się wypić.
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • gramak
          Senior
          • 08-2012
          • 267

          #79
          Wyrzucone 6,99 PLN. Zero aromatu, smak płaski, bez żadnych nut bananowych, goździkowych czy jakichkolwiek innych. Ładna piana i kolor to jedyne atuty tego piwa (no, jeszcze ładna etykieta i kapsel) Według mnie gorsze od takich gigantów polskiej pszenicy jak Łomża czy Okocim, które są lepsze (co nie znaczy dobre) i o połowę tańsze.
          http://www.ohbeautifulbeer.com/

          Comment

          • erudyta
            Senior
            • 11-2008
            • 189

            #80
            Piwo ze średniej półki piw pszenicznych, niczym nie zachwyca, ale też nie jest jakieś wyjątkowo nie do picia. Jak dla mnie zbyt wodniste. Piana prezentowała się efektownie i pozostała do samego końca. Kolejny raz się na niego nie skuszę.

            Comment

            • Piktor
              Senior
              • 11-2011
              • 109

              #81
              Jakieś kompletne nieporozumienie. Piwo chyba dla ludzi, którzy z jakiegoś powodu chcą udawać, że piją pszeniczne, ale boją się wszystkiego poza jasnymi lagerami, bo właśnie ten drugi styl przywodzi mi na myśl ów Erdinger i to praktycznie we wszystkim poza może przejrzystością. Zdecydowanie najlepsza w tym piwie jest szklanka i pokuszę się o stwierdzenie, że ten produkt na nią nie zasługuje. Jak dla mnie obraza wspaniałego gatunku piwa.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #82
                Piwo, które w sumie na co dzień można u nas dostać bezproblemowo (chociaż nie za tak niską cenę). Co można o nim napisać? Klasyczna pszenica w stylu bawarskim. Goździki, banany, delikatna kwaskowatość, posmak chleba. Ze skórką. Na minus można mu policzyć, że jak na hefe-weizena jest mało wyrazisty... Ale z drugiej strony – ten styl nie ma wywalać z butów. Jasne, piłem lepsze. Ale też sporo gorszych. Jest po prostu... W porządku.

                Comment

                • CzarnaMagia
                  Junior
                  • 08-2014
                  • 18

                  #83
                  Piekna piana- dlugo sie trzyma,sztywna ,biala....W smaku delikatne,nie przesadzone i nie gorzkie....Nie czuc metalu.Bardzo fajne lekkie piwo na wieczor

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #84
                    Piana - dość duża, do końca zostaje 1-2 cm.
                    Barwa - żółto pomarańczowa. Piwo jest nie klarowne.
                    Gaz - średni.
                    Aromat - jakaś słodowość i niewiele więcej.
                    Smak - praktycznie bez wyraźnego smaku. Słodkawa słodowość. Bez minimum kwasku i goryczki.

                    Zimne po robocie weszło ale ponad piątkę w InterM kosztowało... bez powrotu.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #85
                      BARWA: Żółtawa,mętna i nieprzejrzysta ze średnią ilością osadu na dnie butelki. [4]
                      PIANA: Bardzo wysoka,biała,średnioziarnista,w umiarkowanym stopniu obklejała szkło,pozostała do końca w doskonałej formie. [5]
                      ZAPACH: Na pierwszym planie goździk,następnie aromat zbóż,lekki banan i słód. [3.25]
                      SMAK: Wyczuwalny goździk,akcenty zbożowe,drożdżowe i banan. Piwo lekko kwaskowe. [3.5]
                      GAZ: ponadprzeciętny,ale mogłoby być więcej. [3.5]
                      OPAKOWANIE: Wygląd butelki,naklejek i kapsla jak piętro wyżej u Javoxa. Na kontrze mamy podany skład łącznie z ekstraktem. Kontra dwujęzyczna ukraińsko-polska...rzut na wschód. [3.5]

                      UWAGI: Termin spożycia do sierpnia 2015,wypite 2.lutego'15. Faktycznie trochę takie płaskie w smaku,można by było bardziej wyeksponować smak bananów,a przede wszystkim cytrusów,bo nic jakoś nie poczułem. Nie było takie złe jak powiadają o nim...

                      Comment

                      • GSE
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 424

                        #86
                        btl. 50cl bb 05.2018. Fajna czteroczęściowa etykieta, większość kontry zapisana ukraińskimi znakami. Piwo o kolorze słomkowym, mało mętne. Bardzo obfita kremowa piana. Niby typowy weissbier, ale aromat kojarzy się z berlinerem a smak z saisonem. Zapach mocno kefirowy, zbożowy, fenole mało wyraźne. Średnie wysycenie - jak na weizena dość niskie. W smaku raczej wodniste, lekko kwaskowate, mdłe, z delikatnym bananem i przyprawami (biały pieprz). Posmak gwoździa i jakiegoś chwasta.
                        1,9/5

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #87
                          Dołożyli do Lidl'a, też przegazowane. W aromacie najbardziej weizenowe-bananowe puree, goździki, kardamon, nuta dolna korzenny chmiel. W smaku bardzo aksamitne. wyraziste, tak jak należy.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎