Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warsteiner, Premium Verum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #61
    Cóż. Nie jest to piwo wybitne. Lekki, orzeźwiający lager, nieco przypominający wyroby z Ambera czy te od naszych niektórych „większych” browarów regionalnych. Trochę słodowości, jakaś – nawet wyraźna i niekoniecznie krótka– goryczka, delikatny kwasek. Wicie-rozumicie. Spoko piwo na jakiegoś grilla czy do raczej beznamiętnego wypicia wśród znajomych, raczej nie do rozkoszowania się głębią smaku. Z drugiej strony – smakowa półka wyżej od większości naszych koncernowych, głęboko odfermentowanych lagerów.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #62
      Smak jest taki sam tylko nowy wygląd jest.
      Dobre jest to że to piwo ma tą goryczkę i nieźle się je przez to pije.
      Attached Files

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #63
        Warsteiner, Premium Verum

        Piana obfita średnie i duże bąble. Kolor jasny klarowny. Aromat lagerowy lekko słodowe i chmiele klasyczne. Smak lekko słodowe z ciekawą wyraźną goryczką, Bardzo dobry lager.
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • wit
          Senior
          • 12-2012
          • 144

          #64
          Kolor - pilsowy, niewyróżniający się.
          Piana - bardzo obfita, grubobąblasta, opada umiarkowanie szybko.
          Zapach - nudny, Tyskie???
          Smak - powiedziałbym, że klasyk pils, coś jak Lidlowy Perlenbacher (skojarzenie stąd, że Warsteinera kupiłem też w Lidlu), ale niestety, jest w tym smaku obca niepasująca nuta bardzo niemiłej pseudogoryczy, która kojarzy mi się z zieloną herbatą. Trudno nazwać ten smak harmonijnym.
          Ogólnie byłoby to piwo do popijania karkówki z grilla (podobnie jak ww. Perlębasier, który moim zdaniem jest lepiej zrównoważony), gdyby nie cena (3.49 w moim Lidlu). No i od jakiegoś czasu jestem wegetarianinem.
          Zdecydowanie nie do powtórzenia.
          Last edited by wit; 15-11-2014, 12:50.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            #65
            Przecież to klasyczna, ułożona koncernówka... a że z Niemiec to do tego nawet dość smaczna.
            Wielu smakuje bo jest słodkawe, nawet nutka chmielu jest, orzeźwiający gaz.

            Ostatnio piłem "trójcę" z Lidla /Wars, Perlen, Maestic/ i każdy na swój sposób był przyswajalny.
            To przecież tylko tradycyjne pilso-lagery, ja bym się tam nie doszukiwał wyżyn smakowych w piwach marketowych.

            Na pewno cieszy nie wysoka cena i spodziewany, poprawny smak .
            Attached Files

            Comment

            • slyboots
              Senior
              • 03-2014
              • 292

              #66
              BARWA: jasna słomkowa, klarowna

              PIANA: bardzo szybko opada praktycznie do zera

              ZAPACH: przeważający słód i delikatny chmiel

              SMAK: słodowy, delikatny chmiel, lekka lagerowa goryczka charakterystyczna dla Warsteinera, taki dziwny posmak jak wczesniej było wspomniane - orzechowy ? coś w tym stylu

              WYSYCENIE: małe - za małe

              OPAKOWANIE: Robi wrażenie złote elementy, przykuwa uwagę

              UWAGI:

              Kupione w Lidlu
              Warka: 05.04.2015 08A37

              Piję 2 raz Klasyczny koncernowy niemiecki browar. Do wypicia gdy mamy pragnienie. Nie widzę szczególnych wad ani zalet. Polecam gdy nie ma co kupić a leży na półce . Porównałbym z Perlenbacherem z Lidla.

              Pozdrawiam

              Comment

              • michael50
                Senior
                • 06-2013
                • 325

                #67
                Raz już piłem lidlowe i mi nie smakowało. Dziś udało mi się dostać oryginalnego Warsteinera z Niemiec w butelce 0,33 i wydaje mi się, że jest spora różnica smaku. Te, które piłem dzisiaj, było o wiele łagodniejsze i lepiej zbalansowane, niż te puszkowe z polskiego marketu. Znakiem rozpoznawczym pozostaje tu mocna goryczka.
                Last edited by michael50; 09-03-2015, 13:49.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #68
                  Piana duża była i się zmyła do zera, dość szybko.
                  W zapachu lekki Harnaś (za krótko lagerowane albo za ciepło).
                  W smaku głównie woda, może odrobina goryczki.

                  Słabe, ale do wypicia.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #69
                    Piana: spora, drobne i średnie pęcherze. Szybko pada do 1mm warstwy. Leciuteńko coś oblepia szkło
                    Aromat: lekka siarka, lekka ugotowana nie prażona kasza gryczana (czy też te Wasze orzechy ) Da się wyczuć owocowość czyli estry czyli ruski szampan, chyba im się spieszyło

                    SMAK: goryczka gdzieś tam majaczy i jest co jakiś czas aktywna. Na finiszu lekki kwasek i pustka. Lekka słodowość. Ogólnie poprawny koncerniak niby "pils niemiecki" Takie rześkie rzadkie lekko goryczkowe piwo

                    Wysycenie: Nie nalewałem delikatnie, ale i nie szalałem. Gazu było lekko poniżej średniej czyli w sam raz.

                    UWAGI: Pucha z Lilda za 2,99zł
                    Warka 27.01.2016 czyli świeże
                    Jak na 11,6 BLG + koncern nie jest wodą jak to bywa u nas

                    Ciekawostka. Na 13 języków opisu tylko po naszemu chwalą się dokładną wartością ekstraktu. Dziwne :]

                    Jakby było w stałej ofercie Lidla to można raz na jakiś czas kupić dla ugaszenia pragnienia, bo weszło dość gładko i szybko. Pewnie drugie by się zmieściło.
                    Jak znowu będzie promocja pewnie kupię dla odświeżenia smaku. Ot poprawny, przeciętny nie odpychający koncerniak z jakąś tam goryczka. U nas takich nie za wiele
                    Last edited by dlugas; 02-05-2015, 20:14.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      #70
                      Od dziś w Biedronce butla 660 ml za 3,99zł.
                      Kupiłem, wypiłem, i się nie zachwyciłem.
                      Piana w sumie zachowała się do końca.
                      Ale smak poprawny, może nie zachwyca, ale też i nie odrzuca.

                      Comment

                      • GSE
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 424

                        #71
                        W Biedrze zobaczyłem to piwo na plakacie z podpisem "Wspieraj naszych", więc skusiłem się i leję Niemca w mordę. Zwłaszcza, że nawet mam firmowy kufelek. Warzone zgodnie z prawem czystości i dodatkiem ekstraktu chmielowego. Znajomy pisał, że najlepszy koncernowy jasny lager - a moje pierwsze odczucia? Pachnie kocimi szczochami i smakuje żelazem. Poza tym mocno wysycony i porządnie nachmielony, jednak coś mi w tej goryczce nie odpowiada - posmak tytoniowo-miodowy, utlenienie. Da się wypić, ale nie żeby się zachwycać.
                        Widzę, że alk. i eks. niezmienny od 15 lat. Warka 31.05.2017
                        Attached Files
                        Last edited by GSE; 20-06-2016, 21:34.

                        Comment

                        • jarek84
                          Junior
                          • 06-2014
                          • 29

                          #72
                          Warsteiner

                          Skusiłem się, bo stał w Biedronce za 3,99(dość drogo) za 660ml.
                          Nigdy nie byłem przekonany jakoś do tego piwa, uważam je za przereklamowane, ale jak dla mnie wygrało bezpośrednią konfrontację z Bitburgerem(myślałem, że będzie odwrotnie).
                          Wygląd i zapach są bardzo słabe, barwa wręcz biało-słomkowa(chyba jaśniejsze nawet od Carlsberga). Zapach jak dla mnie kukurydziany(chyba DMS)
                          Piana grubo-pęcherzykowa, szybko opada
                          Smak wszystko wynagradza. Potężne uderzenie goryczki. Goryczka popołowio-chmielowa(w sumie lubię popiół w piwie dlatego mi podeszła). Początkowo goryczka się wydaje aż za mocno, później piwko pije się się już przyjemnie, wydaje się bardziej sesyjne.
                          Podsumowując myślę, że warto wydać te 3,99, gdyż goryczka jest większa od spodziewanej, być może przez to, że piwko świeże(długi termin przydatności do spożycia)

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #73
                            Podczas letnich upałów naszła mnie chęć na klasycznego niemieckiego pilso-lagera, a że akurat była promocja w Carrefourze i w dodatku z kapslem z krótkiej serii, to kupiłem. W smaku wyraźne nuty karmelowe, piwo było wytrawne... nie o to mi chodziło, poza tym wszystko było okej. Najwyraźniej efekt starzenia się piwa.
                            Warka do 24.08.2016, wypite 24.06'16.
                            B: [2.75] ; P: [4] ; Z: [3.25] ; S: [3.5] ; W: [3.75] ; O: [3.75]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6136

                              #74
                              Stan na pierwszy kwartał roku 2018...

                              Piana - więcej na początku potem warstewka.
                              Lacing - niewiele.
                              Barwa - jasne złoto.
                              Gaz - średni i więcej.
                              Aromat - mokra zbożowość, kwaskowa.
                              Smak - gorzkawa zbożowość, posmaki żołędziowe, gorzkawa ziołowa goryczka.

                              Jak ktoś lubi ten germański koncernowy szlif to można spokojnie sobie polać...
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎