Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Engel, Engel Keller Hell / Kellerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Engel, Engel Keller Hell / Kellerbier

    Zawartosc Alk.5,4 %
    Niefiltrowane naturalnie metne.
    Kolor slomkowo bursztynowy metny.
    Piana Bardzo obfita ale srednio dlugo sie utrzymujaca.
    Przyjemny zapach z aroma chmielowa,
    Troche kwaskowate z duza goryczka wyczuwalna dopiero w Gardle apozniej na podniebieniu.
    Bardzo przyjemne piwo
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 04-02-2022, 20:34.
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Mętny, ciemnozłoty kolor.
    Piana po nalaniu jak pszenica, drobnobąbelkowa, z grzybkiem. Redukuje się do pierzynki, brudzi szkło.
    Przyjemny mineralno-słodowy zapach z dość wyraźnym chmielem. Średnio-intensywny.
    Nasycenie słabawe.
    Smak nieco kwaskowaty, wyraźnie mineralny, lekko słodowy, wykończony goryczką. Sycący, gęste. Super.
    Opakowanie identyczne jak u Andiego, nakręcane jak kiedyś Kaskada.
    Prezent od kumpla, który był w Crailsheim (jak się okazuje - miasto partnerskie Biłgoraja). Dzięki Grześku!

    5-
    Last edited by Seta; 05-08-2009, 21:21.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #3
      Prawda, że świetne? Polecam także mętnego Pilsa (Keller-Pils). To moje dwa ulubione piwa z browaru Engel. Drogie jak cholera, ale jeśli już coś mam wybrać, to właśnie te dwa.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Prawda, że świetne? Polecam także mętnego Pilsa (Keller-Pils). To moje dwa ulubione piwa z browaru Engel. Drogie jak cholera, ale jeśli już coś mam wybrać, to właśnie te dwa.
        W Polsce dostępne w sieciach Muszkieterowie /niestety chyba to był jednorazowy rzut/, dystrybucja Sulimar.
        Godne polecenia, bardzo dobre piwo

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Piwo o barwie, hm, żółtomiodowej. Mętne, pływają farfocle. Piana niezbyt wytrzymała, przepoczwarza się w dwumilimetrowy kożuszek.
          Zapach słodowy z nutami owoców i właśnie miodu. W smaku także słód i rozbudowująca się na podniebieniu goryczka, posmak miodu, ale taki trochę sztucznawy on. Ten posmak. Tego miodu.
          Gaz nieduży, trochę mi go brak. Opakowanie bardzo podobne do Keller-Pilsa: to, co tam jest srebrne, tutaj jest złotomiedziane. Nie ma kontry, parametry: 5,4% i 12,57 Blg.
          Napisano na wlepce sulimarowej, że zdobyło srebrny medal European Beer Star.
          Miłe piwo, treściwe, słodowe, ale i goryczkowe .
          Jak wszystkie opisywane przez mnie "engele", kupione w piaseczyńskiej Almie.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Kupione w Almie. Mnie to piwo przypomina Miodowe z Ciechana tylko jest bardziej orzeźwiające i lżejsze. Ogólnie zapach miodowy i takiż smak z goryczką w tle. szkoda, że piana szybko opada. Ogólnie całkiem przyjemne piwo ale jednak za tą cenę można mieć dużo więcej.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Pite z kija w Berlin Barze, we Frederiksbergu. Dobry, łagodny, treściwy keller, o przyjemnym słodowym profilu. Nie można mu nic zarzucić, choć zdecydowanie nie dla miłośników goryczki.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #8
                Obecna nazwa to "Kellerbier".
                Parametry to: 12,7% ekstr. i 5,4% alk.

                Chmiele: Magnum, Select, Perle

                Aromat - generalnie wyraźny. Chleb, nuta drożdży i całkiem jak na styl wyraźnych chmiel
                Piana - wysoka, trwałą, trochę zostaje na szkle
                Barwa - złoto z wyraźnym, mlecznym zmętnieniem
                Wysycenie - średnie (jak na styl wyższe), wyraźniej musujące
                Smak - chlebowość, wyraźniejsze drożdże z kwaskiem oraz ziołowy chmiel z wyraźnie zaznaczoną goryczką z dłuższym finiszem
                Treściwość - wyraźniejsza pełnia

                Nadal bardzo solidne piwo, wyraźne w smaku i aromacie. Magnum nadaje oryginalności na tle innych niemieckich kellerów (dużo bardziej nachmielony od klasyków). Z drugiej strony użyty wraz z innymi chmielami nie nadał goryczce tępego charakteru. Wypite z przyjemnością.


                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Miłe piwo, treściwe, słodowe, ale i goryczkowe .
                Jak wszystkie opisywane przez mnie "engele", kupione w piaseczyńskiej Almie.
                Piwo jak widać się nie zmieniło, choć Almy już nie ma. W Niemczech można na Engele trafić w różnych częściach kraju, nie tylko między Badenią-Wirtenbergią a bawarską Frankonią, gdzie jest warzone.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #9
                  Click image for larger version

Name:	P1100416.JPG
Views:	62
Size:	22,7 KB
ID:	2323777

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12205

                    #10
                    Piwo trzyma poziom, nadal smaczne. Wrócili do zakrętki z napisem "Prost mein Engel" (jak na zdjęciu w pierwszym wątku, tylko czarna)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎