Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Neumarkter Lammsbräu, Weisse

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19170

    Neumarkter Lammsbräu, Weisse

    Piwo typu "organic", czyli ekologiczne - o czym można poczytać na etykiecie.
    Parametry: 5,1 % alk. Butelka Euro, etykieta w stylistyce jak inne produkty.
    Dodałbym fotę, gdybym podejrzewał, że jeszcze nikt nie testował.

    Samo piwo, dość mętne, prawie jak sok pomarańczowy. Piana początkowo obfita, ale dość przyzwoicie się utrzymuje - na powierzchni jest obecne w więcej niż śladowych ilościach. Bukiet typowy dla pszenicy, w smaku delikatnie kwasek z tym posmakiem piw pszenicznych, który można tylko uwielbiać. Nasycenie niewyczuwalne, ale obecne. Przywzwoite.
    Dobry produkt, choć cena 8,50 PLN za 500 ml może odstraszyć.
    Last edited by e-prezes; 22-09-2008, 22:35.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10385

    #2
    Brakująca fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Za 6,70 w warszawskim Prince w Al. Niepodległości. Nie skusiłem się jednak.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Ja kupiłem za 5, 50 około w Piotrze i Pawle. Niezłe piwo pszeniczne, piana gruba i trzyma się cały czas, może trochę zbyt mało się jej tworzy. W smaku typowe dla piw pszenicznych posmaki owoców południowych. Piłem lepsze pszeniczniaki ale temu nie można wiele zarzucić. może trochę za mało orzeźwia i est za mało "lekkie" w układaniu się w żołądku.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Już po tym układaniu się w żołądku można cię zdekonspirować

          Bardzo mi smakowało, co ciekawe zyskiwało w miarę ogrzewania się. Ma posmak, którego nie spotkałem w innych pszenicznych, taką łagodną, pozostającą na podbniebieniu słodowo-kwiatową głębię.

          Zakupione w Prince w Alei Niepodległości, staniało do 5,60, więc uznałem, że spróbuję, i nie żałuję (nie czuję, jak rymuję).
          Last edited by żąleną; 22-11-2008, 01:17.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9735

            #6
            Jakiś trochę dziwny pszeniczniak, tak, jak pisał Żą, taki słodowo-słodkawy nieco... Dla mnie zbyt mało rześki. Piana ma medal, nie mogłem się doczekać, gdy trochę skarleje.
            Za tę kasę (jakoś tak pomiędzy PLN 6 a 7...) wolę kupić jednego z klasyków z Monachium.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Rozczarowałem się tym piwem. W smaku cienkie, pozbawione głębi. Taka pszenica w wersji 'light', o nieadekwatnej relacji jakość/cena (przynajmniej w Polsce).
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12219

                #8
                Aromat - wyraźny banan i coś jak guma balonowa z dawnych lat
                Piana - wysoka, niespecjalnie trwała, pozostawia drobny kożuszek
                Barwa - słomkowa, wpadająca w pomarańcz, zmętnienie
                Wysycenie - dość łagodne jak na pszenicę, ale podszczypuje
                Smak - na przodzie dominuje banan, finisz z cytrusowym kwaskiem
                Treściwość - pełne

                Smaczne

                Comment

                • Rakida
                  Junior
                  • 06-2016
                  • 2

                  #9
                  Piwo jest według mnie całkiem mocno nasycone, czuć to wyraźnie. Cena to około 1.06 Euro + 8 centów kaucji za butelkę. Piana bardzo nietrwała, grubo porowata. Pijane i orzeźwiające. Na pewno dobre piwo na lato. Brak goryczki. Treściwość, powyżej średniej. Bardzo lekko wyczuwalne nuty drożdżowe, banan i cytrusy dominują w aromacie. Podsumowując, lekkie, pijalne, całkiem treściwe, przyjemny aromat, można polecić. Niżej nowa etykieta.
                  Attached Files
                  Last edited by Rakida; 19-06-2016, 11:32.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎