Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Koźlak/Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12148

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi

    Ogólnie: trochę bez charakteru to piwo, ale po koźlakach nie spodziewam się wiele
    Najgorsze nie było, z piw dostępnych w Kauflandzie chyba jedno z lepszych na jesienno-zimowe wieczory. Ale prędko raczej nie wrócę, tyle jest lepszych piw...
    To tak jak winić porto, że nie jest wytrawnym winem. O porterach też tak można napisać, tylko po co...

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #77
      Wiesz, kwestia oczekiwań ma przy ocenie niemałe znaczenie.
      Nie spodziewałem się wiele, więc się specjalnie nie zawiodłem. Ale też się nie zachwyciłem, bo naprawdę w przypadku tego piwa nie ma czym.
      Nie jestem fanem koźlaków, to fakt. Uważam, że ten styl jest mało spektakularny. Ale umówmy się, były i są dużo lepsze koźlaki, niż ten. Nie był bardzo zły, to chciałem napisać. Swego czasu bardziej mi smakował "kozioł" z Miłosławia, a jeszcze wcześniej z Pivovarii.
      Więc z braku laku, w sytuacji, gdy tylko taki Kaufland po drodze, ten Herrnbrau to nie jest jakiś najgorszy wybór. Ale to oczywiście tylko moje prywatne zdanie.
      Last edited by Admirador; 21-11-2016, 10:41.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #78
        Kiedyś przeleżakowanie tego koziołka dawało mu sporego kopa.
        Obecne warki chyba i tak są jakby mniej pełne i bogate jak te które pamiętam sprzed 2-3 lat.

        Jednak za te 5-6zł to już wole kupić prawie dwa GIP z Ambera :]
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12148

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
          Wiesz, kwestia oczekiwań ma przy ocenie niemałe znaczenie
          Nie spodziewałem się wiele, więc się specjalnie nie zawiodłem. Ale też się nie zachwyciłem, bo naprawdę w przypadku tego piwa nie ma czym.
          Nie jestem fanem koźlaków, to fakt. Uważam, że ten styl jest mało spektakularny. Ale umówmy się, były i są dużo lepsze koźlaki, niż ten. Nie był bardzo zły, to chciałem napisać. Swego czasu bardziej mi smakował "kozioł" z Miłosławia, a jeszcze wcześniej z Pivovarii.
          Więc z braku laku, w sytuacji, gdy tylko taki Kaufland po drodze, ten Herrnbrau to nie jest jakiś najgorszy wybór. Ale to oczywiście tylko moje prywatne zdanie.
          De facto jest to doppel bock (dubeltowy koźlak), tak jak już kiedyś wcześniej pisałem.
          Styl dość słodki, lekko zalepiający, ciężkawy. Różni się od innych koźlaków dostępnych u nas.
          Kontraktowiec Fabryka Piwa pokusił się o piwo w tym stylu (Bok Bok; wyszło naprawdę dobrze). To piwo na tle dubeltowych koźlaków z Niemiec, które miałem okazję piw prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Piłem moim zdaniem nieco lepsze, ale były takie, które nie były gładkie, chropowate, alkoholowe.

          Jest to bardzo fajne piwo, ale browar się do niego nie przyznaje Choć na ecie widnieje "niepasteryzowane", to na stronie dystrybutora jest napisane, że pasteryzacja:

          Jesteśmy wieloletnim importerem piwa z wielu krajów. Zapraszamy do współpracy. Wspołpracujemy z markami takimi jak BUDWEISER BUDVAR, HOLBA, ESTRELLA


          Na tej samej stronie termin ważności określono na 6 mies. a na butelkach obecna data to wrzesień 2017.

          I coś mi się wydaje, że piwo może zniknąć niebawem z naszego rynku, a to byłaby dla mnie szkoda

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #80
            Piwo nie zniknęło, w ostatnio przez pewien czas w Auchanie można było je dostać za niecałe 4 złote, więc zamiast amberowskiego Koźlaka skusiłem się.
            "Niemiaszek" jest smaczniejszy niż nasz pomorski odpowiednik, co prawda idzie w słodką stronę mocy, ale ma fajną chlebową kontrę, owocowość (a nie karmel jak w Amberze) i dobrze ukryty alkohol. Na minus piana, która momentalnie zanika.
            Warka 12.09.18.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #81
              Datę to piwo ma 12 miesięcy
              W tesco i PiP jest od zawsze po 4,99zł
              Ono lubiło kiedyś, aby o nim zapomnieć i rozpić parę miesięcy po dacie.

              Dawno nie piłem koźlaka, a tego to już nawet bardzo
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1302

                #82
                też piję to piwo z rzadka w sezonie chłodów
                skusiłem się ostatnio w kierfurze na wileńskiej
                kosztowało może pięć złotych, czyli nie za wiele
                staram się zestawić swoje wrażenia z poprzednią
                na pewno odległą w czasie konsumpcją (wiosna?)
                stwierdzam, że do oceny dobrej dopisałbym minusik
                mianowicie za o ton większą słodkość i półnutę winną
                zapamiętałem tego koźlaka jako gładsze jeszcze piwo
                niemniej warto pokosztować, wstydu nie ma, a jest 7%
                veni, emi, bibi

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #83
                  Kolor pomiędzy rubinowym a czarnym. Piana beżowa momentalnie opadła z sykiem.
                  W aromacie ciemne nuty z karmelkiem i lekkim alkoholem. Wysokie wysycenie plus nuty ciemnego chleba, karmelowe i kawowe, do tego minimalna goryczka. Kwasek na finiszu.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12148

                    #84
                    Wciąż ten sam gładki, miękki i fajny dubeltowy koźlak warzony chyba tylko na nasz rynek.
                    Pomimo, że Herrnbrau ma niezbyt ciekawe etykiety, to w tym wypadku Niemiec płakał jak je naklejał

                    Ogólnie dostępny, choć w zróżnicowanych cenach. W Auchan we Wrocławiu poniżej piątki.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #85
                      Mocno opóźniony dotarł do Delikatesów Centrum. 5,50 już. Pierwsza kwestia, spory gushing przy otwieraniu. W zapachu kawa ziarnista i czekolada, karmelu dużo, w nucie dolnej dymnie i karmel z pomarańczą. W smaku gładkie, ale duża goryczka, mocny Schwarzbier, mało koźlaka, nie ma chleba, nie ma słodyczy, goryczka popiołowa, to, co kiedyś to już nie to. Takie po prostu ciemne z browaru restauracyjnego parę lat wstecz. Wypijalne. Na pewno też nie ma tyle alko, co deklarują, kiedyś może-ć.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎