Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Koźlak/Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #16
    Nie! Przeczytałem przed wypiciem.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      W miniony łykend w "Piotrze&Pawle" w Blue City na jednej półce stały zgodnie trzy warianty tego koźlaka:
      a) w butelce z kalkomanią, jako producent podany był jedynie Barlan;
      b) w butelce z kalkomanią i dodatkowym napisem nad etykietą "Reserva" , jako producent, o ile pamiętam, był podany browar w Ingolstadt dla Barlan;
      c) w butelce z etykietą naklejaną.
      Datami przydatności niewiele się różniły, nie chciało mi się nosić , a i za tanie nie było, więc nie kupiłem...

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #18
        Moja była "b".

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
          No, to się śpieszcie. Wedle informacji z tegoż Forum browar w Ingolstadt nie działa.
          No, nie wiem - takie informacje pojawiały się na forum już na wiosnę, a cały czas wychodzą Faustusy, a teraz jeszcze i Koźlak się pojawił...

          Co do samego Koźlaka, to bije "belgijskiego" na głowę, acz do jurandowego oryginału trochę mu brakuje, chociażby słodowości w smaku...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #20
            Właśnie wprowadzam do organizmu zawartość butelczyny z datą przydatności do 11.11.09. Pije się przyjemnie, to "mięsiste" piwo, w smaku słodowe, z wyraźną nutą słodów palonych... Piękny kolor, złożony zapach, czego chcieć więcej...? Zaściankowy patriotyzm mi podpowiada - warzenia w Polsce! Wybaczcie, rozczuliłem się, pewnie to przez te 7,8%... Wasze

            Comment

            • roza500
              Senior
              • 12-2004
              • 149

              #21
              dostępne też jest w tesco z kalkomanią na butelce

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                #22
                Kolor miodowo-rubinowy.
                Zapach przyjemny slodowo-owocowo-kwiatowy.
                Piana drobna, niska szybko znika
                W smaku pełne slodowe, z wchmielową goryczką, rozgrzewające.
                Kupione w Carefurze za 3,95 dobrze rozgrzało mi kości po pracy na deszczu.
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #23
                  Brakująca fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • silvian
                    Senior
                    • 08-2008
                    • 727

                    #24
                    Dokładnie takie można nabyć w sosnowieckim "kerfurze". Kontra z producentem (wybaczcie kiepskiej jakości zdjęcie):
                    Attached Files
                    "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #25
                      To rzeczywiście niezły koźlak. Jego głęboki, wytrawny smak dobrze nawiązuje do jurandowskiego koźlaka, którego spadkobiercą jest właśnie ten produkt. Do słabych stron można zaliczyć symboliczną pianę oraz brak podanego infa o ekstrakcie. Gdyby jego cena kształtowała się w okolicy 4 pln to z pewnością wróciłbym jeszcze nie raz do tego piwa.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        #26
                        Słodowe mistrzostwo!

                        Kolor jak na załączonej wyżej fotce, piana poprawna, zapach - cudo! intensywnie słodowy, dosłownie jakbym był w słodowni Smak tez super, czuć ta słodowość, nuty orzechowe, kawowe i miodowe, dla mnie rewelacja!
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Kupione w Carrefourze za 4,99 zł.
                          Kolor: Czerwono-brązowy. Jak to doppelbock.
                          Piana: Średnia.
                          Zapach: Silny, słodowo-alkoholowo-owocowy. Jak trzeba.
                          Smak: Coraz słabiej pamiętam jurandowskiego koźlaka, ale jest to prawie to samo piwo. Smak wytrawny, a jednocześnie bogaty. Czuć słodowość, alkoholowe ciepełko, wyraźną, choć nieprzesadną goryczkę, owocowe smaczki w tle. Pycha.
                          Opakowanie: Wersja z etykietą, jak ze zdjęcia Sibarha.
                          Uwagi: Dobrze, że jurandowski koźlak nie zniknął zupełnie...

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Mahoniowo - brązowy kolor. Wysuwający się na czoło wytrawny smak. Słodowo-owocowy zapach.
                            Dość mocno wyczuwalne jak na koźlaka aromaty i smaki owocowe, trochę czekolady i aromaty jakby przypalenia, chyba stawiają to piwo na półce pod nazwą: doppelbock.

                            Ale nie o szufladki tutaj biega. Jest to świetnie piwo na długie jesienne wieczory. Cena 4,90 w PiP może do niskich nie należy ale moim zdaniem rekompensuje doznaniami.

                            Comment

                            • Tapir
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 730

                              #29
                              Posmakowało mi to piwo.
                              Bardziej szczegółowo: intensywny słodowy zapach, z nutą owocową i karmelową. W smaku treściwe, słodowe i przypalane, czuć kawę i czekoladę.
                              Jedyny mankament to piana, trochę poniżej przeciętnej.
                              Dostałem w prezencie, mikołaj kupił je w PiP w Blue City za 4.99 - szkoda, że nie jest trochę tańsze, wracałbym do niego często, zwłaszcza o tej porze roku.
                              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #30
                                Kolor: ciemny bursztyn, zahaczający lekko o wiśnię.
                                Piana: Jasno beżowa, utrzymująca się dość długo, później pozostaje w postaci kilkumilimetrowego dywanika. Pięknie oblepia ścianki kufla.
                                Zapach: Średnio intensywny słodowo-karmelowy.
                                Smak: Początkowo lekko owocowy smak dość szybko przechodzący w delikatną paloność z kawowo-czekoladowymi nutkami. Goryczka delikatna, alkohol nie wyczuwalny. Piwo dość pełne w smaku.
                                Nasycenie CO2: Odpowiednie. Bąbelki "miękkie", nie gryzące bardzo w język.
                                Opakowanie: W sumie to nic specjalnego, ciemna etykieta z kozłem, czyli to czego można było się spodziewać. Brak informacji o ekstrakcie.

                                Na prawdę bardzo dobry koźlak, wręcz dorównujący temu amberowskiemu.
                                Last edited by YouPeter; 14-12-2009, 21:25.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎