Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bautzener, Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Bautzener, Original

    Piwo ma 4,9%, jest jasnozłotej, pilsowej barwy. Piana pierwotnie bardzo wysoka i bardzo krótkotrwała.
    Ładnie pachnie, zbożem, lekko kwiatami i chmielem. W smaku dominuje goryczka, ale jakaś taka niezbyt atrakcyjna. Jest też posmak słodowy.
    Sporo gazu. NRW, prosta etykieta, biało-złota, znowu ta nieczytelna czcionka. Czarny dedykowany kapsel.

    Piwo do zaliczenia bez odrazy (zwłaszcza latem) i do zapomnienia bez straty.
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    W uzupełnieniu parametrów : ekstrakt 11,6%. Mnie nie zachwyciło - w zapachu delikatna nuta siarkowa, w smaku znacznie bardziej wyczuwalna - przez co było jakieś takie mdłe i ciężkie do wypicia. Warka z datą przydatności do 05.03.2014.
    Tak się prezentuje :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Budziszyn (Górne Łużyce w Saksonii).

      Die Bautzener Brauerei stellt sich vor mit ihren Bierspezialitäten dem Bautzener Original, dem Bautzener Kupfer oder dem Bautzener Weizen. Lassen Sie sich im Bautzener Brauhaus mit ausgewählten Gerichten unserer Speisekarte kulinarisch verwöhnen.


      Parametry i opakowanie bez zmian.

      Aromat - na początek fajny balans słodowo-chmielowy (ziołowo-kwiatowy chmiel), potem nieco siarkowe nuty
      Piana - średnia, umiarkowanie trwała
      Barwa - złota, minimalnie opalizuje
      Smak - jak w aromacie - balans słodowo-chmielowy. Słód bardziej neutralny w odbiorze. Chmielowe akcenty fajne - tony kwiatowe, dłuższy ziołowy, goryczkowy finisz. Na końcu ciut siarki, ale nie kojarzy mi się z mdławym profilem. Goryczka dość wyraźna.


      Piwo jest rześkie, dobrze pijalne. Przyzwoita klasyka. Kiedyś je piłem na miejscu z kranu w tym minibrowarze. Teraz zrobiło na mnie nawet lepsze wrażenie. Wtedy była zima, w lecie przy wyższych temperaturach sprawdza się zatem dobrze.
      Last edited by darekd; 15-08-2020, 14:57.

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 575

        #4
        Jest to ciekawy Pils, o chmielowo-siarkowym smaku i aromacie. Barwa złota, piana trwała, zapach chmielowo-siarkowy, dość oryginalny, podobnie, jak smak. Goryczka jest, ale taka umiarkowana, w tle przebijają się wspominane nuty słodowo-siarkowe. Zdaje sobię sprawę, że nie każdemu podejdzie taka propozycja, ale piwo na pewno wyróżnia się na tle innych, saksońskich pozycji. Parametry i opakowanie bez zmian. Niemcy rzadko zmieniają opakowania. Uważają, że sukces tkwi w klasyce i prostocie. Coś w tym jest. Moim zdaniem na pewno warte spróbowania.
        Last edited by AaLeX; 22-03-2024, 17:13.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎