Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wagner (Merkendorf), Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Wagner (Merkendorf), Märzen

    Piwo ma 5,5%, lagerowy, złotobursztynowy kolor. Piana kremowa, gęsta, dość trwała.
    Pachnie słodowo i piwnicznie. W smaku treściwe, lekka goryczka, słód, leciutki karmel.
    Gazu niewiele, optymalnie. Butelka euro, kapsel browaru, etykieta w stylistyce browaru.
    Smaczne, mniam-mniam...
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • cap-n-go
      Senior
      • 05-2005
      • 273

      #3
      Po pierwszych łykach odniosłem wrażenie, że to piwo jest zbyt mocno nachmielone jak na piwo marcowe, z czasem ta chmielowość trochę zelżała i wyrównała się ze słodami(karmelu nie wyczuwam ). Piana delikatna, drobna, szybko redukująca się do delikatnej otoczki. W sumie smaczne, i co najważniejsze, treściwe piwo ale generalnie oceniam to bardziej jako solidną, niemiecką, "rzemieślniczą" robotę a nie wyrób wyjątkowy i zapadający w pamięci.

      Comment

      • madu
        Member
        • 03-2011
        • 76

        #4
        Marzen w lipcu kupione w "Piwach Świata" z terminem do 5.07,tak że nie ma co czekać na chłodne dni.Piana po nalaniu do kufla zrobiła się gęsta i drobna u góry a gruba na dole,dość szybko zeszła do "dywanika".Zostaje na szkle.W zapachu słodowo-chmielowe,w smaku podobnie przy czym goryczka pojawia się od razu i zostaje na języku do końca tłumiąc nieco słodowość.Ciekawe,smaczne piwo,odbiega moim zdaniem od innych marzenów,bardziej słodowych i miękkich w smaku

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Wagner (Merkendorf), Märzen

          Kolor: Złoty, bardziej pilsowy niż märzenowy.
          Piana: Wysoka, jednak szybko się dziurawi i opada do grubej powłoki, mocno oblepiając szkło. Cienka warstwa do końca.
          Zapach: Dość intensywny, chmielowy, ze słodowym tłem. Później bardziej słodowy z delikatnym karmelowym tłem.
          Smak: Lekko słodowy początek zmieszany z całkiem mocną goryczą. W finiszu gorycz mocniejsza i przykrywa słodowe smaczki. Smaczne i dość treściwe.
          Wysycenie: Całkiem wysokie, dużo uciekających bąbelków w szklance. Później nieco łagodnieje.
          Opakowanie: Jak na fotce sibarha.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #6
            Aromat: przyjemny, słodowo-chmielowy z rześką nutką zielonego jabłuszka, nieprzeszkadzająca nutka siarki.

            Barwa: żółte, klarowne

            Piana: średnio wysoka, gęsta, trwała

            Smak: słodowy, bardzo przyjemny i rozbudowany z nutką tostową, opiekaną, chlebowo-słodką i czego tam nie ma... Jest też przyjemny solidny posmak chmielowy i odrobina posmaku diacetylowego. Końcówka chmielowa.

            Odczucie w ostach: pełne, gładkie

            Goryczka: niezbyt mocna, ale jak dla mnie odrobinę za wysoka, przykrywa przyjemne posmaki słodowe, ale sama też jest szlachetna i smaczna.

            Ogólne wrazenie: Pyszne piwo, klasyczne bawarskie mistrzostwo, ale z solidnym chmielowym kopem.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #7
              Browar z Merkendorfu pod Bamberkiem w Górnej Frankonii

              Na stronie podają 5,4% alk.:

              Lagerbier Ungespunden, Märzen, Kupferstich Rotbier, Festbier, Jubiläumsbier, Pils, Heller und Dunkler Bock


              A na butelce 5,5%

              Aromat - słodowy z suszonym ziarnem, potem ciut owoców (jabłko),
              Piana - wysoka, zwarta, umiarkowanie długa, długa koronka
              Barwa - wyraźniejsze złoto
              Wysycenie - umiarkowane, musujące
              Smak - wyraźniejsza słodowa baza z suszonym ziarnem przełamana całkiem wyraźną jak na marcowe goryczką, która nawet delikatnie zalega na języku
              Treściwość - wyższa pełnia

              Podobnie jak przedpijcy mam wrażenie, że całkiem tu sporo chmielowej goryczki. Oczywiście jak na marcowe. Dzięki temu nabrało trochę lżejszego charakteru klasycznego lagera.
              Nie ma jednak przeszkód, by marcowe było bardziej nachmielone. Dzięki temu nabrało oryginalności. Smaczne, zdecydowanie dobre piwo.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                #8
                Click image for larger version

Name:	P1080748.JPG
Views:	32
Size:	24,8 KB
ID:	2320130

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎