Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schneider & Sohn, Tap 7 Unser Original / Weisse Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NoLeafClover
    Senior
    • 09-2001
    • 449

    #16
    A mnie smakuje te Schneider....coś tam trochę trudna nazwa ale jest pyszne i ubolewam tak jak Krzyś nad tymi 300-oma procentami podatku. Złodziejstwo, normalne złodziejstwo
    NoLeafClover

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #17
      A niech szlag trafi wszystkie podatki!
      Wypiłem Schneiderka, oceniam go pozytywnie.
      Kolor jasny, ładnie mętne, przeprowadziłem próbę po pół godzinie się nie wyklarowało.
      Piana ładna, chętnie ucieka ze szklanicy, trzyma się krócej niż w Kapuzinerze, grubsze są też ziarenka/bąbelki.
      Smak łagodny, winno-drożdżowy.
      Moja ocena 4!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #18
        Zakupione w Leclercu (Bielany) za 4,70 PLN. Kontretykieta w języku polskim. Piana szybko opadła, barwa bursztynowa. NIeklarowane i niefiltrowane. Mocno gazowane. Smak drożdzowy, po prostu rewelka, 5. Na etykiecie było napisane, że niepasteryzowane. Mam nadzieję, że to prawda.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #19
          Ja piłem wersję półlitrową, 5,4 %, za 5,99 albo 6,99, już nie pamiętam, bo nie wziąłem rachunku, w Hicie na Górczewskiej.

          Dużo delikatnej piany, ale jak już opadnie, to śladu na ściankach nie ma, kolor bursztynowy. Smak - jak to pszeniczne, ale bez żadnej dominującej nuty. Nie jestem smakoszem pszenicznych (cena!!!), póki co piłem ich raptem kilka rodzajów i każde mi smakowało wybornie. Ale Hoegaarten (dobrze napisałem? ) chyba lepszy, bo, jak to mówiła babulinka z Seksmisji, taki kwaskowy. Ogólnie, piwo zamiast obiadu, raczej niż do obiadu - napełnia brzucho błyskawicznie.

          Jak dla mnie 5-, ale mnie każde pszeniczne smakuje, jak już wspomniałem.

          Z tymi akcyzami i podatkami to chore, ale coś chyba da się z tym zrobić - zanim Kompania zaczęła sprowadzać Pilsnera Urquella, to kosztował piątaka, a teraz 2,50 plus butelka.

          Comment

          • Standarte
            Gość
            • 08-2003
            • 467

            #20
            Schneider reaktywacja !!!

            Po dłuższej nieobecności w Krakowie Schneider Weisse Original powrócił. Kupiłem go dziś w Tesco II (dawny Hit) w cenie 6,99 PLN. A więc Krakusy - do Tesco !

            Kolor bursztynowy, przeciętnie nagazowane, aromat drożdżowy, piana biała, drobnoziarnista, w szklance do piw typu Weizen po kilku minutach opadła do ok. 0,5 cm i tak pozostała. Wyraźnie drożdżowym smakiem przypomina Paulanera, kwaskowość umiarkowana. Na dnie butelki zalegały zestalone kawałki drożdży, które po przelaniu do szklanki chwilę wirowały wśród bombelków CO2 niczym fusy w herbacie a następnie opadły na dno. Niewątpliwie w Bawarii jest mnóstwo lepszych piw tego gatunku, lecz wśród dostępnych w Polsce Schneider zasługuje na pełne uznanie. Dopijam ostatni łyk i kończę recenzję.

            Comment

            • yendras
              Senior
              • 12-2001
              • 2052

              #21
              Piękny herbaciany kolor. Oprócz typowych smaczków pszenicznych dość wyraźna goryczka. Niezłe.
              alk. 5,4% obj.
              cena 0,69 EUR
              Attached Files

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #22
                Zakupione w Alma Market we Wrocku za 5,69zł

                piana: duża, gęsta, utrzymuje się do końca;
                zapach: bananowy;
                smak: wyraźne banany i lekkie goździki, lekko kwaskowe;
                kolor: taki ciemnawy;
                wysycenie: w normie.

                Smaczne piwko.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • porek388
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 213

                  #23
                  kolor: ciemny, bardzo mętny
                  piana: bardzo wysoka, ale po ok 3 min opadła do malutkiej obrączki
                  wysycenie: w sam raz jak na pszeniczniaka
                  zapach: bardzo delikatny, jest i banan i goździki
                  smak: łagodny, czuć banana, goździki, lekka goryczka i mały kwasek - dość złożony i pełny smak
                  opakowanie: etykieta, krawatka, kontra i dedykowany kapsel - w porządku. na kontrze po angielsku jest napisane że piwo jest niepasteryzowane, ale coś nie chce mi się wierzyć bo po niemiecku nie było o tym ani słowa, a i strona browaru o tym milczy

                  Ogólnie bardzo smaczny pszeniczniak co najmniej na 5 - może nawet lepszy niż Paulaner

                  Cena 0,85 EUR w getrenku w Goerlitz

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12205

                    #24
                    Nie wiem, czy nie powinienem założyć osobnego wątku, to piwo obecnie nazywa się:

                    "TAP7 Unser Original". Ze względu na pełniejszy charakter (ekstrakt 12,8, ale podany jedynie na stronie internetowej i 5,45% alk.) określany mianem Weizenvollbier.

                    Aroma klasyczne dla pszeniczniaków bananowa-goździkowe, mocno intensywne, pełne
                    Piana,-gęsta, tworzy czapę z bardzo drobnych pęcherzyków, długo utrzymuje się.
                    Barwa- ładna, mętna, herbata z miodem
                    Wysycenie - w sam raz
                    Smak - pełny, treściwy, z przewagą bananowej słodyczy z nutami miodowymi, może odrobinę za mało kwasku.
                    Nie jestem specjalnym znawcą pszenic, ale moim zdaniem piwo godne polecenia.
                    Dodatkowo trudno krytykować ten produkt, tak często oceniany w różnych konkursach:

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Ja piję jeszcze starą wersję ze starą nazwą. Kupione jakieś 1,5 miesiąca temu w Zofmarze za 5,50 zł.

                      Kolor: Dość ciemny, bardziej w stronę Dunkel Weizena niż zwykłego Weizena.
                      Piana: Porządna, weizenowa czapa.
                      Zapach: Bardzo silny, z mnóstwem pszenicznych nutek, zachowuje równowagę między goździkami a bananami.
                      Smak: Ciekawy, bo z początku wydaje się wodnisty, a dopiero później poszczególne smaczki bardziej wychodzą na przód. Czuć typowe weizenowe nutki, lekką słodowość, lekką chlebowość, sugestię ciemnych słodów i na końcu jakby leciutką wędzoność.
                      Opakowanie: Jak na zdjęciu yendrasa.
                      Uwagi: Bardzo przyjemny, solidny Weizen. Z chęcią wypróbuję kiedyś inne piwa ze stajni Schneidera.

                      Comment

                      • coldfire
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 374

                        #26
                        Kumpel mi przywiózł z Austrii tuż przed świętami i nic nie wie o żadnej zmianie nazwy/etykiety. Piwo wygląda jak wyglądało, ale w Badeńskiej knajpie smakowało lepiej
                        A nie, przepraszam - faktycznie zmiana nazywy nastąpiła.
                        Last edited by coldfire; 08-01-2010, 04:02.
                        Piwa i pacierza nie odmawiam

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #27
                          Schneider & Sohn, Tap 7 Unser Original

                          Butelka 0,33 litra, alkohol 5,4 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu
                          Kolor - miodowo-beżowy, mętny
                          Piana - ecrii, wysoka i trwała
                          Zapach - bananowo-pszeniczny plus lekkie drożdże
                          Gaz - okey
                          Smak - spore nuty pszeniczne, wyraźne drożdże które zagłuszają cytrusowe aromaty, średnio słodkie, spory kwasek, średnia goryczka
                          Zupełnie mi nie smakowało. Za dużo drożdży.

                          W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2781
                          Last edited by sibarh; 09-02-2010, 18:56.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23805

                            #28
                            Jeszcze uwaga praktyczna - to Piwo nie zamarza nawet w -20*C.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • ergie
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 1041

                              #29
                              Dla mnie to piwny przebój tego lata. Przymierzałem się do niego kilkakrotnie, ale zawsze kupowałem jakiegoś pszenicznego ciemniaczka. W końcu jakieś dwa miesiące temu zebrałem się w sobie i pokosztowałem tego piwa. No i stało się. Dziś wypiłem kolejną butelkę. Za każdym razem mnie zachwyca.
                              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                              ------------------------------------------------------------------
                              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #30
                                Pyszny, delikatny pszeniczniak ze świetną i trwałą pianą. Orzeźwiający smak, piękna barwa brązowo - miodowa, oczywiście drożdżowa mętność. Wspaniały owocowo-winno-drożdzowy aromat, mocnointensywny. Smak lekki, kwaskowy w tle delikatne banany i drożdżowo chmielowa goryczka. Jestem pod wrażeniem. Plus za dedykowany kapsel niezbyt ładny, ale jednak.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎