Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lervig, White Dog

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Lervig, White Dog

    White Dog jest interpretacją belgijskiego wita, przygotowaną przez norweskiego kraftowca spod Stavanger. W składzie kolendra i curacao. Uwarzone z udziałem chmieli Saaz i East Kent Golding, przy wykorzystaniu pracy belgijskich drożdży. Piwo ma 4,7% alkoholu.

    Jasnożółta, mlecznie mętna barwa.
    Niewysoka, biała piana. Stabilizuje się do naśnieżenia i koronki wokół szkła.
    Lekko kwaśny, cytrusowo-mydlasty aromat z niewielkim udziałem kolendry oraz odrobiną nut zbożowych. Wszystko dość stonowane, żeby nie powiedzieć - wycofane.
    Smak również delikatny, choć przyjemny w swej ażurowej postaci. Trochę cytryny, przypraw korzennych i kolendry a także pomarańczy. Nieco kwasku i grejpfrutowej goryczki oraz trawy. Niewysoka treściwość i szybko gasnące posmaki podsumowują profil.
    Nagazowanie żywe, musujące.
    Butelka 330ml z subtelną etykietą z wizerunkiem tytułowego białego psa. Kapsel firmowy z białą gwiazdą i datownikiem.

    Delikatne, mało finezyjne piwo jak na styl. Choć obiektywnie smakuje przyjemnie i posiada spory potencjał orzeźwiający to nie jest wybitnym przedstawicielem witbiera. 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎