Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, Sunturnbrew

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Nøgne Ø, Sunturnbrew

    Piwo zakupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 11%, ekstrakt 26. Sunturnbrew określane w ratebeer jako wędzone, ale klasycznym przedstawicielem gatunku raczej nie jest. Do warzenia użyto słodów: jęczmiennego, ryżowego, pszenicznego. Piwo prawie czarne. Pod silne światło (które nie było w stanie się przebić) widać, że mocno mętne. Na brzegach kufla jedynie czerwono bordowe, mętne refleksy. Piana, mimo „brutalnego” nalania, niewielka, w formie grubego brązowego kożucha, ale trzymającego się do końca. Zapach mocny, rozbudowany. Z daleka jakby apteczny. Wyraźna mocna wędzoność i aromaty chmielowe na pierwszym planie. Początkowo dominuje wędzoność, później chmiel zaczyna przeważać. Pod spodem nuty ciemnych palonych słodów. Zapach aż gęsty. Smak najpierw słodowo wędzony, przechodzący w mocną chmielowość, gorzkość od palonego słodu i coś z drożdży. Cały czas wyczuwalna potężna moc, ale nie smak alkoholu. Smak słodkawy, konsystencja mocno oleista. Posmak gorzko alkoholowy (trochę jak po przełknięciu kieliszka dobrej Brendy). Wysycenie drobniutkie i trwałe. Delikatne. Opakowanie rewelacyjne. Wysoka butelka z firmowym eleganckim kapslem. Etykieta niska, prawie wokoło butelki. Na etykiecie zdjęcie Eskimosa lub jakiegoś Azjaty w futrzanym kapturze i odjazdowych okularach. Kolorystyka biało czarna. Elegancko, nowocześnie, odlotowo, super. Sunturnbrew to piwo ciężkiego kalibru i wysokich lotów. Degustacyjne, mocne, pełne smaków i smaczków. Oceniam je na -6 (1 – 6).
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    W moim egzemplarzu piana była znakomita - gęsta, trwała, zostawia wyraźne kręgi na szkle. A nalewałem piwo dość delikatnie, ona tak sama z siebie

    Piwo jest po prostu genialne, co tu dużo gadać. Czapki z głów przed Nøgne Ø
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Piwo pite z nalewaka u Mansona.
      POEZJA! Wspaniała kompozyzja bardzo intensywnej winnej słodowości, bardzo intensywnej wędzonki i bardzo intensywnej goryczki. Najdłuższy znany mi finisz jak sięgam sensoryczną pamięcią. Po nim choćby potop! Coś wspaniałego!
      Mason - wielkie dzięki za polecenie!
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #4
        Piłem u Masona tylko z butli, choć to nie było Chmielarniane
        Dziś więc na lane postaram się dotrzeć
        Last edited by fuliano; 18-01-2014, 10:53.

        Comment

        • Marsjanin
          Junior
          • 12-2011
          • 1

          #5
          Tak, wczoraj w Setce zauważyliśmy, że do tego piwa mogliby spokojnie podawać nóż i widelec. Można się tym najeść. Wspaniałe!

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Ciemno rubinowy wchodzący w brąz, nieprzejrzysty.
            Piana: Beżowa, dosyć obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawego kożucha oblepiając szkło.
            Zapach: Bogaty. Owocowość, karmel, chmiel, lekka wędzonka.
            Smak: Bardzo treściwe i złożone. Na pierwszym planie słodowość, owocowość, wyraźne kwiatowe nuty chmielowe, trochę karmelu. W oddali pomniejsze, trudne do zidentyfikowania posmaki składające się na złożoność piwa. Wędzonka niestety o ile w zapachu występuje tak w smaku jest jej tyle co kot napłakał, prawie nic. Alkohol niewyczuwalny w smaku, ale dający o sobie znać rozgrzewającym odczuciem w ustach. Goryczka średnia.
            Wysycenie: Średnio niskie.
            Ogółem: Barley wine sam w sobie pierwsza klasa, ale element 'smoked' jest niestety zdecydowanie zbyt mało wyraźny.
            Uwagi: Pite z kija.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Nøgne Ø, Sunturnbrew

              piana drobna pozostaje na długo. kolor ciemny pod światło rubin. Aromat intensywna wędzonka, likier , słodycz, karmel. Smak uderza słodycz lekki likier alkoholowy, suszone owoce i na finiszu wchodzą nuty wędzonki i goryczy. Piwo wybitne wielowymiarowe złożone każdy mikro łyczek daje mega dużo doznań i przyjemności DOstaje moje norweskie WOW. Konieczne do powtórzenia
              Last edited by yoxik; 18-08-2014, 22:21.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • oczo3
                Junior
                • 09-2012
                • 19

                #8
                Piwo przebogate. Barwa bardzo ciemny brąz. Prawie nieprzejrzyste, pod światło widoczne prześwity i zmętnienie. Piany praktycznie brak. W zapachu słodowość, nuty chmielowe i łagodna wędzonka, nasuwa się na myśl "stary szpital". W smaku na początku wędzonka i chmiel, a następnie tylko chmiel, końcówka długa, lekko alkoholowa, słodowa z odrobiną wędzoności. Piwo świetne. Będę jeszcze dłuugo sączył. Polecam!

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #9
                  Ja się nieco zawiodłem. Piwo mocno wytrawne i gdyby nie wspaniały torf, to byłoby dla mnie mocno nudne. Rodzimy Preparat okazał się ciekawszą wariacją na temat barley'a.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎