Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sociedad Central de Cervejas, Sagres

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #16
    Bardzo jasne, bez piany prawie.
    Leciutki zapach chmielu, w smaku wodniste, bez posmaku. Absolutnie nie moj typ.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • Zindange
      Junior
      • 08-2009
      • 3

      #17
      Będąc ostatnio w Portugalii piłam zarówno Sagresa jak i Super Bocka. Wg mnie Sagres to najlepsze piwo jakie piłam. Może wpływ miało na to, że gorąco było starszliwie a piwo zimne...ale zdanie podtrzymuję.

      Comment

      • lisiewski
        Senior
        • 12-2009
        • 459

        #18
        Całkiem smaczny cienkusz, lepszy od hiszpańskich odpowiedników, czy swojego sąsiada Super Bock'a. Kupiłem piwo z ciekawości w Auchan (cena: nieco ponad 3 zł / but. 330 ml). Planując wyjazd do Lizbony, proponuj wziąć ten trunek pod uwagę (idealny do bieżącego spożycia).

        Piwo w nowej szacie (nowy, bardziej "portugalski"kapsel).
        Attached Files

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #19
          Piwo słabowite. Smak pośledni. Słaba goryczka. Wykorzystany dodatkowo przy produkcji ryż. Śmiało może konkurować smakiem z naszymi jasnymi koncerniakami.
          Prezent od znajomego wracającego z Lizbony. Objętość 0,2 litra. Przyjemna buteleczka. W sumie ciekawostka przyrodnicza. Portugalia wszak (i dobrze) słynie z innych napitków.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #20
            Piwo przywiezione w mikropuszce (0,25) przez kolegę A., który (jak widać od razu) poszedł po bandzie w celu ograniczenia wagi bagażu .
            Piwo jest bladozłote, ale kraj pochodzenia i parametry chyba to tłumaczą. Piana słaba, grubobąblasta, nietrwała.
            Pachnie początkowo bardzo ładnie, chmielowo. Potem wychodzi lekko rozpłaszczony słód i chyba jakieś owoce... W smaku już nic specjalnego - tępawa goryczka i lekko mdlący słód.
            Wysoko nagazowane. Jak wspomniałem, mikropuszka w tonacji czerwono-białej, co ciekawe, "zawleczka" zaklejona była (w zasadzie całe "czoło") folią.
            Typowy śródziemnomorski (atlantycki?) napój izotoniczny, z pewnością smakuje na plaży albo na schodkach przed klasztorem Hieronimitów w Belem czy w zaułkach Alfamy . O tej porze roku do burolistopadowej degustacji raczej nie pasuje...

            Comment

            • azazel82
              Senior
              • 01-2012
              • 146

              #21
              Click image for larger version

Name:	IMG_5179aaasm.jpg
Views:	1
Size:	52,0 KB
ID:	2047685

              Jeszcze inna etykieta. Coś dobrego o tym piwie? Hmm... Nie smakowało źle. Po prostu nie smakowało w ogóle. Może 7 lat temu pomyślałbym, że ok - łagodne, miłe. Teraz typowy eurolager. Bleh.

              Więcej o koncernowej Portugalii na blogu. Zapraszam.
              http://piwnepodroze.blogspot.com/

              Zapraszam też na FB!!
              https://www.facebook.com/PiwnePodroze

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6075

                #22
                Grafika bez zmian, kapsel czerwony z blado złotymi napisami. Alko 5%. Brązowa butelka 330 ml.

                Piana - więcej przy nalewaniu na dłużej warstewka i trochę na szkle.
                Barwa - blade złoto.
                Gaz - średni.
                Aromat - słód z kukurydzą i lekką ziołowością.
                Smak - coś jest, jakiś słód, mini goryczka, lekki aldehyd.

                Ciut inny sposób na koncernowego lagerka.

                Teraz chłodno więc gładko nie wszedł ale w upał pewnie poratuje
                Last edited by Javox; 13-01-2016, 13:26.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6075

                  #23
                  Dziś było bardziej ryżowo...

                  Piana i lacing słabo... ale grafika inna
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎