Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sociedad Central de Cervejas, Sagres

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Sociedad Central de Cervejas, Sagres

    Sagres
    Producent: Sociedade Central de Cervejas, Vialonga
    Butelka 330 ml, zapach, mimo ,że kataru nie miałem prawie nic nie czułem, piankaszybko znika pozostawiając jakieś marne resztki na szklance, gazowane srednio, kolor jasny, ciemniejszy troszkę od słomkowego, pierwszy łyk i grymas niechęci, mimo, ze do końca ważności zostało jeszcze trochę czuć leki kwaskowaty posmak, który dla mnie zabijał każdy inny walor smakowy, może miałem pecha, moze za długą drogę przebyło w ciepłych warunkach, nie wiem, ale chyba nie jest to ten portugalski smak jaki powinien być, ocena 2 (1-5)
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    może piwa mają nieszczególne, ale z chęcią bym tam pojechał sprawdzić je na miejscu
    Last edited by e-prezes; 02-10-2002, 18:59.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      zapomniałem : alkohol 5.1%, ekstrakt 11.8%
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • piwo
        Senior
        • 08-2001
        • 810

        #4
        Nie zgadzam się - bardzo dobre piwo. Pijałem je w Portugali jak i w kilku jeszcze krajach - wersje eksportowe.
        Wg mnie na 5.

        Comment

        • Aranha
          Junior
          • 05-2003
          • 3

          #5
          Zgadzam sie z przedmowca, Sagres to jedne z lepszych tutejszych piw. Jestem aktualnie w portugalii i mialem mozliwosc przetestowac osobiscie kilka.
          Przedewszystkim Sagres zdecydowanie prowadzi nad Cristal'em

          a propo Cristal'a to jest to piwo z odkrecanymi kapslami jedno z najtanszych i najbardziej wodnistych piw... (dobre tak po 4 sagresach)

          A i jeszcze jakby w normalnych pojemosciach sprzedawali to by bylo juz super. Jedyne wystepujace pojemnosci to 0,2 i 0,33 butelka i 0,33 puszka, nie mowie ze nie ma 0,2 puszek, aczkolwiek nie widzialem. :]

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            Nabyte w ramach Pubu Tesco. Piana drobna, choć nietrwała, leciutki chmielowy zapach, w smaku na początku lekko słodkawe, z czasem coraz wyraźniejsza goryczka. Dobre piwo na ocenę dobrą.

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #7
              Vialonga, Sagres

              Kolor jasnozłoty, przyjemny zapach chmielowy, za małe gazowanie, piana biała , niejednorodna utrzymuje się ok. 3 min, średnia goryczka, bardzo poprawny pils ( cena trochę za wysoka - 3,89 zł / 0,33 l)

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Właśnie siedzę sobie i popijam SAGRES. Podstawowy zarzut - całkowity brak smaku i goryczki. Jakbym pił zwietrzałe piwo. Dodatkowo nad kufelkiem unosi się drażniący, słodkawy zapaszek.
                Ocena: słabe 3. Woda na młyn mojego stwierdzenia, że na południu Europy po prostu nie umieją robić piwa.
                Last edited by Czapayew; 09-09-2003, 18:45.
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • Petrax
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 662

                  #9
                  Kolor: ładny, bursztynowy, klarowność 100%
                  Piana: dobra, trzyma długo
                  Gaz: w sam raz
                  Zapach: praktycznie brak
                  Smak: mocno wypłukane ze smaku, lekko słodkawe, delikatna goryczka, wszystko bez wyrazu

                  Ogólnie: 2,5 (1-5)
                  In cervisia veritas
                  http://www.ptxc.de.vu
                  Пиво - вот мое экотопливо

                  Comment

                  • Regent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 512

                    #10
                    Petrax napisał(a)
                    Kolor: ładny, bursztynowy, klarowność 100%
                    Piana: dobra, trzyma długo
                    Gaz: w sam raz
                    Zapach: praktycznie brak
                    Smak: mocno wypłukane ze smaku, lekko słodkawe, delikatna goryczka, wszystko bez wyrazu

                    Ogólnie: 2,5 (1-5)
                    Nie zgadzam się z tą opinią, że to piwo bez wyrazu, ma swój charakterystyczny smak, nawet dość intesywny. Nie jest to oczywiście rewelacja jednak przy piwach hiszpańskich czy też np. włoskich posiada pozytywne walory.
                    Mniej alkoholu w piwach !!!
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • Petrax
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 662

                      #11
                      Regent napisał(a)
                      Nie zgadzam się z tą opinią, że to piwo bez wyrazu, ma swój charakterystyczny smak, nawet dość intesywny. Nie jest to oczywiście rewelacja jednak przy piwach hiszpańskich czy też np. włoskich posiada pozytywne walory.
                      A mi z kolei bardziej smakowały inne piwa południowoeuropejskie. Sagres nie jest typowym "cienkim" piwem śródziemnomorskim, ma ponad 5% alkoholu i nie jest to leciutkie piwo do gaszenia pragnienia. A po takim piwie spodziewam się nieco więcej walorów smakowych. Być może pite z beczki bezpośrednio w kraju pochodzenia jest lepsze.
                      In cervisia veritas
                      http://www.ptxc.de.vu
                      Пиво - вот мое экотопливо

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #12
                        Piłem wersję beczkową. Za 0,3 l trzeba zapłacić 0,90 EUR. Piany praktycznie brak, ale to chyba kwestia schłodzenia, bo nagazowanie bez zarzutu. Złoty kolor, słodowy zapach, w smaku delikatna goryczka i dyskretny ziołowy aromat (kiedyś coś takiego wyczuwałem w beczkowych okocimiach). Lekkie i orzeźwiające, całkiem dobre.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Ja się kompletnie nie zgadzam z przedmówcami.
                          Piwko całkiem smakowite.
                          Nalałem pianę "na koronkę" i utrzymuje się długo, jest gęsta. Fajnie brudzi szkoło. Piana na 5!
                          Nasysenie doskonale widoczne. Duże ilości drobnych bąbelków zasuwają w górę szklanki.
                          Butelka 0,33 ładna, prosta etykieta.
                          Minus za słomiany kolor.
                          Tyle wrażeń wizualnych. Piję...
                          Wyrażnie czuć gorczkę zarówno w smaku jak i w zapachu. Smak nie powala co prawda, ale jest poprawny. Spore (ale zmniejszające się wraz z piciem) nasycenie zabija chowający się za goryczką przyjemny posmaczek. W zapachu niestety jakieś błoto w tle...
                          Generalnie fajne, orzeźwiające piwko. Dostałem od kumpla, który wrócił z wakacji.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Piwo:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • Arni
                              Junior
                              • 01-2008
                              • 1

                              #15
                              może mi ktoś powiedzieć czy za pośrednictwem internetu można nabyć czy to Sagres lub Super Bock? Ewentualnie może gdzieś w Opolu zdobędę portugalskie piwo?
                              pozdrawiam

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎